Louňovice – Domažlice A 0:3 (0:1)

Louňovičtí chtěli na soupeře vletět, ale hosté se zatlačit nenechali. Po šesti minutách hry, výkopu gólmana Ticháčka a sérii soubojů před šestnáctkou Slavie Mužík posunul míč do strany na volného Hrdličku, který střelou na bližší tyč poslal Jiskru do vedení – 0:1.

Domácí obdržená branka nezastavila. Snažili se, ale také hodně faulovali. Po čtvrthodině vyrazil do protiútoku domažlický Bárta. Micka, který už jednu žlutou kartu měl ze 4. minuty zápasu, jej ´přejel´, sudí ponechal výhodu pro Hrdličku, a když se pak k zákroku vrátil, udělil žlutou kartu nevinnému Čepelákovi. Micka se však nepoučil. Ve 32. minutě ostře fauloval zas, to už sudí nechyboval, kartu ukázal pravému hříšníkovi a Micka šel po druhé žluté a červené pod sprchy. Slavia se i v deseti snažila o vyrovnání.

Hned v úvodu druhého poločasu, prakticky hned po rozehrávce, mohli domácí vyrovnat, ale osamocený Vondráček z malého vápna přestřelil bránu. Hosté v dalších minutách zabředli do bránění těsného vedení, proto akce soupeře končily většinou před jejich šestnáctkou.

Po hodině hry se na hřiště za útočníka Hrdličku dostal Javorský a málokdo od defenzivního záložníka Domažlic čekal, že to bude on, kdo duel o druhý ´flek´ tabulky rozhodne. Stalo se to v 83. minutě, kdy se akce hostů vrátila zpět na půlku, k Vondráčkovi a Mužíkovi. Javorský, jemuž domažlický kapitán sklepl míč, se pustil do průniku hodného zfilmování. Prvnímu soupeři ´nasadil jesle´, dalšího protihráče se zbavil zasekávačkou a po dlouhém sprintu udělal kličku i domácímu gólmanovi, který se mu výběhem pokusil zmenšit úhel. Přestože se pak ještě další domácí hráč skluzem snažil zabránit míči v cestě do brány, Javorský v pádu dokázal střelu přizvedout a skórovat – 0:2. Bylo rozhodnuto.

Zbylé okamžiky utkání patřily hostům, kteří kontrolovali dění na úzkém a šikmém hřišti. Minutu před koncem udeřili potřetí. Po pěkné akci našel Hrubý přihrávkou napříč šestnáctkou na druhé straně Beránka, ten sice z odkryté branky trefil zrovna tyč, od ní se ale míč vrátil k domácímu smolaři Kordiakovi a od něj se odrazil do sítě – 0:3.

Ohlasy po utkání:

Stoper Jiskry Domažlice Marek Bauer: „Byl to dost tvrdý zápas, plný osobních soubojů… My jsme dali rychlý gól. Potom domácím vyloučili jednoho hráče, ale my jsme se uspokojili, přestali makat a domácí nás přehrávali. Vyloženou šanci měli na začátku druhé půle, ale nedali. Potom nás zatlačili a nakopávanými balony si vytvořili tlak, ale udeřili jsme my, když po krásné individuální akci vsítil gól na 2:0 Pavel Javorský, který udělal dva hráče i gólmana a do prázdné skóroval… Ke konci utkání už jsme drželi balon my, kontrolovali hru a nakonec padl třetí gól. Výsledek vypadá přesvědčivě, ale bylo to nesmírně těžké utkání. Zvládli jsme ho a můžeme se v klidu připravit na utkání podzimu s Bohemians." 

TJ Slavia Louňovice: Štěpánek – Daňhel, Škorvánek (77. Běhounek), Hauer, Štancl, Kordiak, Knobloch (59. Jeřábek), Rejhon, Čepelák (59. Medek), Micka, Vondráček (80. Blažek).
Jiskra Domažlice A: Ticháček – Vondráček, Tůma, Bauer, Bárta – Leitl (46. Hrubý), Chrien (78. Špírek), Končal (59. Beránek), Hrdlička (67. Javorský), Mužík – Hošek (89. Došlý).
Branky: 6. Hrdlička, 83. Javorský, 90. vlastní (Kordiak). ŽK: 4:4 (4. a 32. Micka, 19. Čepelák, 69. Jeřábek – 13. Tůma, 42. Vondráček, 45. Leitl, 85. Beránek) ČK: 1:0 (32. Micka). HR: Vrzal – Benedikt, Kouba. Diváků: 350.