Dnešní soupeř Chodů po sestupu do třetí ligy oznámil, že se hodlá do Fotbalové národní ligy vrátit. Proto si ponechal kádr a dál ´jede v druholigových dimenzích´. První dva zápasy sezony sice Bohemians remizovaly s Vltavínem a Jirny, poté prohrály v Chrudimi těsně 1:0, od té doby ale stále vítězí, takže impozantní série výher už dnes čítá třináct zápasů! „Bohemians mají na třetí ligu kvalitní mančaft, který příchodem Jana Šimáka ještě posílil. Ten jim tvoří hru. V bráně mají Vencu Wintra, který se mnou také působil v Táborsku. S ním hrají prakticky v jedenácti, protože on nejen skvěle chytá, ale je i fantastický ve hře nohama, čehož využívá při rozehrávce," říká na adresu Pražanů domažlický rodák Martin Sladký z Táborska.

Od souboje prvního s druhým očekává kvalitní fotbal. „Do konce soutěže zbývá ještě celé jaro, takže na nějaké taktizování snad nedojde a bude to pořádný boj. Já bohužel ještě v neděli hraji, takže tam nebudu, ale věřím, že dorazí hodně diváků, když se okolo nic nehraje a že budou padat góly. Bohemians je papírový favorit, ale Jiskra je doma silná, je to poslední zápas podzimu a navíc nemá co ztratit. Záležet bude na prvním gólu a na tom, zda uhlídá Šimáka," domnívá se Sladký.

Jiskra Domažlice A x FK Bohemians Praha

Sobota 22. listopadu 2014 13:30 hodin
Městský stadion Střelnice HR: Vnuk – Myška, Zadinová

Zápas je označován za šlágr podzimu. Utkají se druhý s prvním, ale narazí na sebe i nejlepší ofenzivy soutěže. Tu hostující táhnou leváci, Jan Boček, Aleš Melechovský a nejlepší kanonýr ČFL Jan Štoček. Společně už nastříleli 36 gólů, oproti Jiskře ale Bohemians jen jedenáctkrát inkasovaly.

Jiskra už bez Libora Tafata chce poslední zápas podzimu vyhrát a do jara trochu snížit osmibodovou ztrátu na hlavního konkurenta v boji o postup. „Bohemians jsou silný soupeř, kromě Šimáka mají Štočka, který nyní dává gól prakticky v každém zápase, Melechovský je nebezpečný na kraji, vzadu mají stopery s ligovými zkušenostmi. Na druhou stranu hrajeme doma, kde už jsme porazili i silnější mančafty. Soupeř třináctkrát v řadě vyhrál, kluci jsou ale odhodlaní udělat vše proto, aby to tak zůstalo i po sobotě. Bohemka oplývá sebevědomím, ale určitě není neporazitelná. Základ je hrát odvážně," říká kouč Domažlic Stanislav Purkart.

Vedení klubu poslední dny intenzivně jednalo s Viktorií Plzeň o účasti Pavla Horvátha, ale s ohledem na zdravotní stav Hořavy a Kováře tato možnost padla. ´Horviho´ se tak doma snad fanoušci dočkají na jaře. „V jednu hodinu jsem ještě mluvil se Zdeňkem Bečkou, ale Pavel nebude," říká kouč Jiskry, podle kterého farmě na pomoc přijde Hrdlička a budou zřejmě i Chrien s Končalem.