FC Písek – Jiskra Domažlice 2:4 (1:2)

Už v 5. minutě musela pro Javorského s otřesem mozku sanitka a do hry šel narychlo Růžička. Jiskra se přesto tvrdou hrou domácích nenechala zastrašit. Hodně jí pomohl gól po čtvrthodině hry. Došlý v souboji v hloubi pole neuhnul, získal balon, posunul na Mužíka a ten vyslal na zteč Hrdličku. Snajpr půjčený na farmu z Viktorie Plzeň ještě před tvrdým střetem s domácím gólmanem Satrapou dokázal nasměrovat míč do brány – 0:1.

O tři minuty později bylo v hloučcích fanoušků z Domažlicka ještě veseleji. Mužík přihrál do strany Leitlovi a ten s přispěním domácího Kaláška překonal Satrapu – 0:2. Písek byl zralý na ručník, ale ve 27. minutě ho zpět do zápasu dostala utěšená Nohavova trefa po standardce – 1:2. V závěru poločasu hosté po chybě svého mladého gólmana Švihoříka přečkali se štěstím velkou šanci soupeře.

Domažlice mají díky úspěšnému tažení pohárem náročný program, proto chtěl trenér Purkart některé hráče šetřit. Do druhé půle, kterou drobilo množství faulů a vzdušných soubojů, ale musel poslat Bártu místo zraněného Beránka. Písek byl od začátku aktivnější ve snaze dohnat manko, ale do větších šancí se dostával těžko. Výjimkou byla tutovka Voráčka.

Místo kýženého vyrovnání Jihočeši inkasovali. V 70. minutě pláchl po straně Leitl, napříč šestnáctkou přihrál na nabíhajícího Došlého a ten málem protrhl sít – 1:3. Poté neudržel nervy Zušťák, kterého v šanci těsně před šestnáctkou zastavil hostující stoper Bauer faulem. Domácí kanonýr po odpískání loktem rozbil soupeři nos a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Výhoda trestného kopu však domácím zůstala, k míči se postavil Nohava a pěknou trefou do šibenice zápas v 75. minutě zdramatizoval – 2:3.

Za dalších pět minut byl totiž po druhé žluté vyloučen ´zlý´ muž Jiskry Hrubý, který věren svému příjmení v ostrých soubojích nezůstal protihráčům nic dlužen. Síly byly vyrovnány. Hosté ve zbytku zápasu bránili těsný náskok. V samém závěru překvapil Došlý, který se na polovině soupeře vydal s míčem k rohovému praporku. Místo taktického držení balonu v rohu nacentroval do šestnáctky, domácí gólman míč nezachytil a osamocený Hrdlička potvrdil střelou do prázdné brány čich na góly – 2:4.

Ohlasy po utkání:

Stanislav Purkart, Jiskra Domažlice: "S výsledkem zápasu jsme spokojeni. Do Písku jsme přijeli s pokorou, ale na druhou stranu jsme tady chtěli bodovat, protože se chceme pohybovat v horních patrech tabulky. Dost nás překvapilo rozhodnutí, že se utkání bude hrát na umělce, což není počátkem září obvyklé. Ale museli jsme se s tím vyrovnat. Do zápasu jsme vstoupili dobře, během prvních dvaceti minut jsme byli hodně aktivní a vytvořili jsme si dvoubrankový náskok. Jenomže poté jsme od této aktivity ustoupili, chtěli jsme to uhrát prostorově, ve středu pole, za což nás soupeř potrestal. Do druhé poloviny zápasu jsme šli s tím, že chceme vedení 2:1 udržet a nepouštět domácí hráče do šancí. To znamená, být stále aktivní, ale poctiví ve hře dozadu. Myslím si, že nám to vyšlo. Řekl bych, že moc příležitostí nebylo ani na jedné straně. Přesto jsme šli do vedení na 3:1. Bohužel pro nás domácí opět snížili na jednobrankový rozdíl, ale čtvrtým gólem tři minuty před koncem utkání jsme definitivně rozhodli o našem zaslouženém vítězství. Byl to pro nás na umělce těžký zápas, oboustranně bojovný, myslím si, že se musel divákům líbit." Text: František Bořánek/FC Písek

Ondřej Prášil, FC Písek: "Navážu na trenéra hostí a řeknu, že rozhodnutí hrát utkání na hřišti s umělou trávou nás zaskočilo všechny. Je to opravdu zvláštní. Stejně jako hosté i náš tým se na tuto variantu nepřipravoval, takže v průběhu zápasu nebyli naši hráči na některé věci připraveni. Hlavně míč, který se jinak pohybuje na přírodní trávě a jinak na umělce, je moc neposlouchal. Takže už před začátkem střetnutí všechno spělo k tomu, že to bude hlavně o bojovnosti a kdo bude silnější v osobních soubojích. Myslím si, že v tomto směru jsme se hostům vyrovnali. Ale čemu jsme se nevyrovnali, bylo proměňování šancí. Řekl bych, že na brankové příležitosti bylo utkání vyrovnané. Jenomže zatímco soupeř vstřelil čtyři góly, my jsme dali pouze dva. Proto je výsledek takový, jaký je. V závěru střetnutí jsme vysokého stopera Michala Rendlu vysunuli do útoku s tím, že se ho pokusíme nakopnutým míčem dostat do nějaké šance, ale bylo tomu naopak. Inkasovali jsme čtvrtý gól…" Text: František Bořánek/FC Písek

FC Písek: Satrapa – Holub, Basaraba, Němec, Zušťák, Dolejš, Rendla, Kalášek, Voráček (65. Zahrádka), Nohava, Šlehofer.
Jiskra Domažlice: Švihořík – Bauer, Mužík (89. Špírek), Beránek (46. Bárta), Leitl, Tafat (68. Braun), Hamerník, Hrdlička, Hrubý, Došlý, Javorský (5. Růžička).

Branky: 28. a 75. Nohava - 17. a 88. Hrdlička, 19. vlastní, 70. Došlý. Rozhodčí: Martínek – Rais, Hanousek. ŽK: 3:3 (Zušťák 2, Kalášek – Beránek, Hrubý 2). ČK: 1:1 (75. Zušťák - 80. Hrubý oba po 2 ŽK).