Gólostroj svěřenců trenéra Zdeňka Michálka se rozběhl hned ve 4. minutě utkání. Po centru od rohového praporku se balon dostal k Dvořákovi, který přesnou hlavičkou pod břevno rozradostnil domácí fanoušky.

Hosté z Plzně se ještě nevzpamatovali z inkasovaného gólu a už musel doubravecký brankář Bouzek znovu tahat míč ze své sítě.
Po dlouhém výkopu gólmana Houdka se balonu zmocnil Kovařík, který si to namířil přímo do vápna, kde vybídl přesnou přihrávkou ke skórování do poloprázdné branky svého kolegu z útoku Dvořáka, jenž se nemýlil.

„Na začátku zápasu jsme zcela vyhořeli. Já jsem kluky upozorňoval na to, že první čtvrt hodiny musí přečkat tlak Tachova. Bohužel, nestalo se tak. My brzo inkasovali dvě branky a bylo po zápase," litoval špatného úvodu kouč Senka Pavel Vaigl.

Tachovští vedli po sedmi minutách už 2:0 a byli v laufu. Klíčová trefa, která definitivně poslala hosty do kolen, přišla po dvaceti minutách hry. Tachovský Sadílek poslal centr přesně na brankáře Bouzka, ten ale míč nedokázal zkrotit ve svých rukou a srazil si ho do vlastní sítě. Čtvrtou branku Tachova přidal ve 30. minutě Dvořák a završil svůj hattrick. Domácí forward byl v závaru po rohovém kopu nejdůraznější a procpal balon až do branky.

Poslední zářez Tachova zařídil Jaroslav Sadílek, jenž vyrazil po rohovém kopu od své branky a od půlicí čáry se hnal sám na gólmana Bouzka. Zkušený záložník na nic nečekal a parádním lobem přesně pod břevno překonal brankáře Doubravky.

Po prvním poločase byl stav utkání 5:0 pro Tachov a bylo prakticky rozhodnuto.

Do druhé půle především trenér Senka Pavel Vaigl znatelně prostřídal a poslal do zápasu hráče, kteří letos nedostali tolik příležitostí.
Zápas se potom dohrával v poklidném tempu. Druhý poločas okořenila pouze střela tachovského Hudce, ale ta skončila pouze na břevně. „V prvním poločase jsme hráli nejlepší fotbal v sezoně. Zvláště vstup do utkání se nám velmi vydařil a během chvíle jsme vedli o dvě branky. S předvedeným výkonem a výsledkem jsme nadmíru spokojení. Uvidíme ještě, jak zareaguje druhé Táborsko," řekl po zápase tachovský trenér Zdeněk Michálek.

Ani rezerva Táborska ale proti nepříjemnému Hořovicku nezaváhala a po vítězství 3:2 ztrácí v tabulce divize na vedoucí Tachov pouhý bod.

„Byli jsme rádi, že jsme alespoň ve druhé půli nedostali žádnou branku. Musíme se teď v týdnu dát do kupy a co nejrychleji na tento zápas zapomenout. Blahopřeju Tachovu k vítězství a přeju jim i postup, zvláště trenérovi Michálkovi," dodal k utkání trenér Doubravky Pavel Vaigl.