SK Benešov – Jiskra Domažlice 2:2 (0:1) na PK 2:4
V prvním poločase byli lepší hosté a po zásluze šli ve 33. minutě do vedení po úniku Došlého. Další šanci zahodil Leitl a Tafat dokonce hlavičkoval do břevna!

Do druhého poločasu vstoupili Benešovští aktivně a během tří minut skóre otočili. Ve 49. minutě vyrovnal důrazný Jíša a v 52. minutě připravil gól pro Svobodu, který z brejku potrestal minelu defenzivy Domažlic. V 58. minutě vystřídal Tůmu na straně hostů Javorský. A právě on po dvou minutách na hřišti zařídil vyrovnání. Domácí si podobně jako s Admirou dali vlastní gól, kdy se po tečovaném centru odrazil míč nešťastně od Turka, jenž se přetahoval v souboji s Došlým. V dalších minutách se hrálo nahoru-dolů, Domažlice měly více ze hry, ale domácí hrozili z nebezpečných protiútoků.

V závěru zápasu mohl strhnout výhru Benešov na svou stranu, ale po závaru nedotlačil míč do sítě.

Utkání za stavu 2:2 dospělo do penalt. V rozstřelu za domácí proměnili pouze Braný a Hrubý. Skopec a Juroška zklamali, Žák trefil v rozhodující chvíli tyč. Domažličtí sice také jednu penaltu nedali, kdy se netrefil Došlý, ale Tafat, Bauer a Mužík proměnili, a tak si hosté připsali druhý plusový bod.

„Soupeř bude určitě míchat postupovými pozicemi. Nastoupil kompaktně a sebevědomě, ale na to jsme se připravili. Nemohli jsme s ním hrát otevřenou hru, chtěli jsme obsazovat prostory a hráče, abychom nebyli moc roztaženi a nedali mu šanci pro kombinaci a rychlost. To se nám dařilo až na jeden případ, kdy jsme nezachytili klasický jejich útok a Došlý si v koncovce věděl rady. Dopředu jsme se moc nedostávali, ale nebyli jsme jaloví, a tak výsledek 0:1 v poločase nebyl špatný. V kabině jsme si něco řekli, nástup do druhého poločasu se nám podařil a dvě rychlé akce jsme zakončili góly. K naší smůle jsme si po centru opět dali vlastní gól," dodal k utkání trenér Benešova Luboš Zákostelský a pokračoval: „Za odvahu a bojovnost jsme si bod zasloužili, penalty jsme nezvládli, ale to je loterie. Spokojení jsme nejen s bodem, ale hlavně s přístupem a výkonem hráčů. Klobouk dolů, jak zápas odmakali, hlavně Zdeněk Vrňák se na postu defenzivního záložníka vydal fyzicky."

„Každý poločas byl jiný. V první půlce utkání hráli domácí pasivně a my měli převahu. Vytvořili jsme si tři stoprocentní šance a díky Petru Došlému jsme vstřelili gól," komentuje průběh utkání kouč Jiskry Stanislav Purkart. „Do druhého poločasu nastoupili Benešovští aktivněji, my naopak zaspali a dostali jsme dva góly během tří minut. Naštěstí Javorský vyrovnal a na penalty jsme vyhráli. Dva body bereme, ale to zaspání mrzí," přiznává Purkart.

V kabině totiž svěřencům zdůrazňoval, že nesmí nic podcenit. „Přesto jsme pustili domácí do dvou šancí, to naštve," říká zkušený lodivod. Důvody pokaženého vstupu do druhé půle nalézá Purkart snadno. „Jednoznačně nekoncentrovanost. Hráči si mysleli, že se už nemůže nic stát a že to soupeř zabalí. Jenže se stal opak," říká. „Domácí přidali na agresivitě a hráli na hranici faulů. Nám pak chvíli trvalo, než jsme se vzpamatovali," stěžuje si trenér. ⋌(pši, tau)

SK Benešov: Capouch – Braný, Hrubý, J. Zákostelský, Preisler (78. Krejza) – Žák, Vrňák – Jíša (90. Bredler), Turek (83. Horváth), Juroška – Svoboda (59. Skopec).
Jiskra Domažlice: Ticháček – Tůma, Bauer, Mužík, Braun, Špírek (75. Beránek), Bárta, Leitl (81. Vondráček), Tafat, Hrubý, Došlý.
Branky: 47. Jíša, 52. Svoboda – 32. Došlý, 60. vlastní (Turek). HR: Vít. ŽK: Svoboda, Hrubý, J. Zákostelský – Leitl, Braun. Diváci: 350.

18. Chomutov⋌ 4 0 0 0 4  2:14  0

Ostatní výsledky 4. kola: Písek – Chrudim 4:2 (1:2, 40.m 64. Němec, 69. Zušťák, 85. Zahrádka – 30. Nadrchal, 44. Vácha), Chomutov – Vltavín 1:2 (0:1, 68. Strada – 7. Hodas, 60. Klavík), Bohemians Praha – Union 2013 3:0 (3:0, 24. Sedláček z PK, 30., 43. Štoček), Admira Praha – Zápy 1:3 (0:1, 79. Snop – 6. Jelínek, 53. Glasnovič, 66. Svoboda), Vyšehrad – Jirny 0:1 (0:1, 7. Dubský), Štěchovice – Králův Dvůr 0:0 (5:4 PK), Louňovice – Převýšov 3:2 (0:1, 55. Škorvánek, 66. Balšánek, 79. Jeřábek – 9. Kopáč, 69. Doležal), Čáslav – Meteor Praha 0:0 (0:1 PK).