Staňkovský klub tak rázem přišel o předsedu Petra Staubera, ale také o sekretáře Jiřího Výruta. „Fotbal mám rád, obětoval jsem mu čtyřicet let, ale ve Staňkově je sedm mužstev a člověk už občas zapomíná. Svému nástupci samozřejmě pomohu," slíbila čtyřiasedmdesátiletá ikona. Dále se funkce ve výboru vzdali vedoucí A týmu Zdeněk Zahoř, Maxmilián Cenefels a Stanislav Binder. Zatímco u někoho jsou důvodem zdravotní problémy, u většiny vykonaly své podrazy s přestupy hráčů ze strany některých klubů, hlavním důvodem však jsou nevybíravé ataky z ´vlastních´ řad na sociálních sítích.

Personální krizí klub prochází paradoxně v době, kdy se mu po sportovní stránce daří. ´Áčko´ postoupilo do I. A třídy, plody začíná nést práce s mládeží, do které se před lety ve Staňkově s novým elánem vrhli, takže starší žáci pomýšlejí na návrat do kraje. Funguje farma se Sokolem Krchleby, klub má podporu od města. Finance jsou dle klubového ministra financí Zdeňka Antonyho stabilizovány, příjmy a výdaje se pohybují ve výši 670 tisíc korun a už nyní je na další sezonu na účtu částka 106 tisíc. „V pokladní knize je pořádek, vše je řádně zdokladováno, to tu dlouho nebylo. Dobrá práce," chválil pečlivě vedené finance Pavel Bauer z revizní komise.
Jedinou zárukou, že klub přežije exodus, je Milan Kucharič, člen výboru, trenér A mužstva, mladší přípravky a poslední roky ´lokomotiva´ FK Staňkov. „Já vydržím. Nechci nechat padnout staňkovský fotbal, hlavně kvůli mládeži. Tu máme talentovanou. Dokonce v době, kdy i velké kluby mají problémy, se nám daří držet školičku a protože vím, že cesta hráče od dětí až do A mužstva je strašně dlouhá a byla by škoda ji přerušit, zůstanu," prohlásil Kucharič.

Končící výbor stačil pro fotbalový potěr získat dotaci a se spoluúčastí města Staňkov pořídit bezpečné branky, divákům na hřišti slouží nový přístřešek s posezením a opravou prošla i hlavní budova v areálu včetně zázemí pro rozhodčí. „Za neúspěch považuji ´béčko´, které jsme se po debatě ve výboru nakonec rozhodli nepřihlásit do soutěže. Úkolem číslo jedna pro naše nástupce bude do budoucna vyřešit nevyhovující škvárové hřiště," zmínil loučící se předseda. I on svému nástupci rád pomůže.

Kdybychom žili v ideálním světě, psali bychom, jak k prasknutí zaplněná restaurace U Tří sluncí po bouřlivé leč plodné diskuzi vybrala nový výbor ve složení Milan Kucharič a Viktor Steinbach, mezi nimiž se bude rozhodovat o prezidentovi, dále dostal důvěru předem jistý místopředseda Jindřich Hrach, za město a ´céčko´ Jindřich Budín, šéftrenér mládeže Roman Škampa, sportovní manažer Ondřej Janka a ´financmajstr´ Ondřej Bauer, jimž bude nápomocna ´rada starších´. Jenže se píše rok 2013, takže ti, kteří hrávali ve Staňkově divizi za vuřta, zkritizovali slabou účast hráčů z obou mužstev dospělých a malý výběr adeptů do výboru, ale do výboru se nehrnou. Třiadvacet přítomných pak ze svého středu vybralo výbor ve složení Milan Kucharič ml., Josef Touš, Zdeněk Antony, Jaroslav Baar a místo Topinky, který ani nevěděl, že jej jeden ze starších členů klubu navrhl, se jako náhradník rozhodl pomoci Milan Kucharič st. Toho však mrzelo, že se místo něj nenašel napříč generacemi staňkovských fotbalistů nikdo, kdo by pomohl. Z podnětů, jak krizi překonat, stojí za zmínku návrh na účast zástupce města ve výboru či zamyšlení pana Sellnara na znovuspojení fotbalu s ostatními sportovními spolky.