Trenér Pavel Vrba, FC Viktoria Plzeň: „Jiskra postoupila v poháru přes Bohemku a Karvinou, což jsou soupeři, kteří by ji měli porážet. Ale je to výsledcích, Jiskra doma zápasy s tak těžkými soupeři zvládla a proto je zaslouženě v osmifinále. Je to úspěch domažlického fotbalu. Jsem rád, že jsme první, kdo Domažlice dokázal doma porazit a to i přesto, že tu s námi nebyli čtyři reprezentanti Slovenska a dva Češi. Horvátha tahá sval, ve druhé půli střídal i Limberský, takže příležitost dostali hráči, kteří prostor jinak nedostávají. Výsledek 3:0 venku je dobrý do odvety a to byl náš cíl. Domažlice to budou mít v odvetě těžké, kdyby chtěly postoupit, musely by nám dát minimálně tři góly a žádný nedostat. Na druhou stranu bude dobře, že nebudou mít co ztratit, budou hrát otevřený fotbal, což je pro diváky lepší než kdyby měla odveta skončit 0:0 a hrál se nějaký ´beton´."

Obránce David Limberský, FC Viktoria Plzeň: „Přišlo hodně diváků, takže domácí nastoupili srdnatě, ale my jsme v první půli byli dobří v kombinaci a vytvářeli si šance. Tři jsme proměnili, takže to pro nás byl ideální průběh. Ve druhé půli jsme trochu polevili a spíše si hlídali výsledek. Odehrál jsem jen patnáct minut, pal jsem střídal. Zbylých třicet minut jsem neviděl, protože jsem byl v šatně. Že jsme během nich dostali od Jiskry tři góly a skončilo to 3:3? Tak to je pořád plusový bod z venku, to jsme spokojeni (smích). Ne vážně, bylo dobře, že jsme tu první půlku tak dobře zvládli, že jsme domácím nedali čuchnout, jinak by to asi bylo těžké. Byl to specifický zápas, protože se známe. Kromě brankáře Martina Ticháčk, který chytal v Plzni, to je Martin Knakal, s ním jsem byl v žácích, dorostu a asi i v áčku ve druhé lize, Marek Bauer toho s námi také hodně odtrénoval, Franta Dvořák, ten sice hrál v béčku, ale taky jsme se na stadionu hodně potkávali. Ondra Chocholoušek byl s námi dokonce včera normálně na tréninku a dneska proti nám nastoupil. Takže Domažlice jsou taková naše farma, je dobře, že je to takhle propojené, protože kluci mohou hrát devadesát minut třetí ligu, což je pro ně lepší než juniorka. Zahlédl jsem tu i pana Michálka, to je trenér, který mě vytáhl do velkého fotbalu, když ještě Plzeň hrála druhou ligu, tak mi dal šanci v áčku. Vděčím mu za hodně, je to takový můj druhý táta."

Trenér Stanislav Purkart, Jiskra Domažlice: „Připravovali jsme se pečlivě. Chtěli jsme si dát pozor na ztráty balonu ve středu pole, kde jsme to chtěli zahustit, aby soupeř nevyjížděl do rychlých protiútoků. To jsme plnili do dvacáté minuty, pak dal soupeř první gól, což nás nahlodalo. Vzápětí jsme inkasovali podruhé a bylo rozhodnuto. Mrzí mi, že jsme chtěli hrát na brejky a prakticky jsme z nich tři góly dostali. Přesto si myslím, že kluci odvedli statečný výkon. Viktorka má obrovskou kvalitu, není pro ni problém vyhrávat 3:0 v první lize. Myslím, že se nemáme za co stydět. Nezklamali jsme, jen to z naší strany chtělo gól. Byly tam dvě situace, kdy padnout mohl."

Záložník Petr Mužík, Jiskra Domažlice: „Za asistence televizních kamer jsem už hrál, sice plážový fotbal, ale hrál. Proto mě překvapilo, že jsem byl z těch kamer a tolika diváků přece jen o malinko nervóznější, a i když to ze mě s úvodním hvizdem sudího spadlo, přesto si myslím, že jsme dnes obecně byli o něco zbrklejší v koncovce než jindy. Škoda, že jsme si nechali dát v první půli zbytečné góly, ve druhé už soupeř ubral, ale tři nula s Plzní je dobrý výsledek. V odvetě to bude těžké, ale o postup se popereme, jak se říká (smích). Ne vážně, je škoda, že jsme výsledek trochu nezkorigovali. Šance byly, já dal břevno. V mistrácích to trefuji, ale dneska byla ta zeď fakt vysoká, stál v ní Hubník, Hejda. Musel jsem to dát trochu výš, a proto to tam nespadlo."

Obránce Marek Bauer, Jiskra Domažlice: „Pro většinu z nás to byl hodně specifický zápas, tři čtvrtě mančaftu jsme z Viktorky, s hráči soupeře se většinou známe. Já z Plzně odcházel v době, kdy už tam pan Vrba byl, bylo to mé rozhodnutí, ale stejně jako ostatní kluci jsem se dneska chtěl ukázat. Užili jsme si to, jen bych bral příznivější výsledek, protože dva góly jsme jim nabídli sami. V minulosti jsme hráli s prvoligovými Budějovicemi a Bohemkou, tam když jsme hráli na sto dvacet procent a přidali jsme na důrazu, tak jsme se jim vyrovnali, protože to jsou týmy ze spodních pater tabulky. Ale Plzeň i bez reprezentantů má kvalitní kádr. Její síla byla v přebírání balonu, v kombinaci, oni si sbíhali do středu hřiště pro balony, to ve třetí lize není. Asi jsme to měli od začátku ještě víc zjednodušit. Občas tam z naší strany byla klička navíc, dali jsme balon hráči, který byl zády a hned byl pod tlakem a z toho pak pramenily chyby. Přesto si myslím, že nám to dnes docela vyšlo, ostudu jsme neudělali. Jen výsledek neberu, bral bych dva nula nebo dva jedna, abychom se v odvetě mohli poprat o postup (smích). Teď už můžeme Viktorce zase držet palce a sami se musíme soustředit na soutěž, na Kunice."