Rezerva Jiskry dobyla Nepomuk

Nepomuk – Rezerva Jiskry nastoupila v Nepomuku proti nováčkovi soutěže, který v 1. kole překvapil ziskem dvou bodů s Kolovčem a ve 2. kole výhrou v Příkosicích. Chodové se rychle vzpamatovali z výprasku na úvod soutěže ve Vejprnicích, v předešlém kole vyřídili doma Stod a ve vypůjčených bílých dresech zvládli i sobotní mač.

28.8.2013

Fotbalista Pavel Jarina v dresu Jiskry Domažlice.Foto: Jiří Pojar

FK Nepomuk – J. Domažlice B 0:3 (0:1)
Domácí hrozili ze standardních situací a z míčů nakopávaných na rychlonohého útočníka. Hostující obrana ve složení Kubr, Neumann, Ferra a Šimůnek ale stačila útoky odvracet a za první poločas domácí k ničemu vážnějšímu nepustila. To byl základ úspěchu Benfiky. První brance Waldmanna předcházel vyhraný souboj znovu výborně hrajícího a důrazného snajpra Tumpacha, který posunul na Waldmanna podél vápna a ten levačkou vymetl šibenici branky FK Nepomuk – 0:1. To na ukazateli svítila 8. minuta. O pět minut později vybojoval opět Tumpach balon a postupoval na gólmana, ale mířil těsně vedle branky Wallenfelse. „Byl jsem sám překvapen, že domácí sice měli nějaké standardky, ale byl to takový ´jalový tlak´," přiblížil průběh zápasu jeden z trenérů Jiskry Martin Steinbrücker.

Druhé brance hostů v 50. minutě předcházela malá domů domácích. Rozhodčí nařídil trestný kop z deseti metrů před brankou, k míči se postavil špílmachr Radek Paluch, přistrčil balon na Pavla Jarinu, ten obstřelil zeď a trefil se přesně k levé tyči branky FK – 0:2. Třetí, rozhodující gól padl o osm minut později po důrazu Bláhy, který uspěl v souboji s nepomuckým stoperem, míč převzal Jarina, který umístěnou střelou nedal brankáři šanci – 0:3.

Závěr zápasu už si hosté pohlídali a po návratu na ´rodnou hroudu´ mohly na Střelnici vypuknout bouřlivé oslavy tří důležitých bodů.

Jiskru, která nyní se šesti body okupuje 6. příčku tabulky krajského přeboru, čeká v sobotu 31. srpna od 17.00 hodin v domácím prostředí duel s devátými Přešticemi. Ty mají pět bodů.

Ohlasy po utkání:

Sekretář Jan Kohout, FK Nepomuk: „Domažlice měly mladý tým, kluci chtěli hrát a bojovali srdíčkem. Byli pohyblivější, důraznější. Naši byli trošku těžkopádní a všude pozdě. Citelně nám chyběli tři hráči ze základního kádru, Malý, Švec a Vosyka. Myslím, že druhý gól byl po sporné situaci, když náš hráč zahrál kolenem na brankáře malou domů a rozhodčí Langmajer, který vystřídal zraněného hlavního sudího Lhotáka, nařídil nepřímý kop, který byl z velmi dobré pozice a Domažlice toho využily. Naši hráči to potom otevřeli, vrhli síly dopředu a potřetí inkasovali. Před začátkem soutěže jsme kvůli těžkému losu příliš nevěřili v nějaké body na záčátek, ale dva body s Kolovčem jsou příjemné a tři s Příkosicemi také. Pět bodů je na nováčka slušné."

Trenér Martin Steinbrücker, Jiskra Domažlice B: „Na úvod soutěže jsme dostali sedm branek ve Vejprnicích, tam jsme dělali hrubé individuální chyby, ke kterým nás soupeř ani nedonutil, ale už se Stodem jsme se výrazně zlepšili. Dnes jsme hráli kompaktně, disciplinovaně a zodpovědně. Musím všechny kluky pochválit. Kádr si začíná ´sedat´, stabilizovat se. V mužstvu začíná fungovat týmový duch, což je strašně důležité. Soupeř mě trošičku zklamal, čekal jsem, že bude nebezpečnější v útočné fázi. Před tímto utkáním měl velmi dobré výsledky. Teď nás čekají Přeštice. Sice vybouchly v Kolovči, ale snažily se hrát kombinační fotbal, rychlý dopředu. Možná nemají obranu úplně nejlepší, ale je to zatím asi nejkvalitnější soupeř."

FK Nepomuk: Wallenfels – Ticháček (65. J. Viktora), M. Viktora, Voráček, M. Švec (73. Váňa), Vosyka (78. Janoch), Rous (78. P. Kalabza), Kozák, V. Švec, Baran, J. Kalabza. Hrající trenér: J. Viktora.
Jiskra Domažlice B: Bratanič – Šimůnek (85. Kubica), Ferra, Neumann, Kubr, Waldmann (64. Lešek), Kohout (81. Strož), Paluch, Jarina, Bláha (88. Hasenöhrl), Tumpach (90. Buršík). Trenéři: V. Fořt, M. Steinbrücker, P. Churý.

Branky: 8. Waldmann, 50. a 63. Jarina. Nejlepší hráči: nikdo – Jarina. HR: Lhoták. ŽK: 5:2. Diváci: 140. ⋌Autor: Jiří Pojar