Jiskra Domažlice B – FC Rokycany B 6:3 (5:1)

Skládat reparát za fiasko s Horní Břízou domácí začali ve 12. minutě, kdy po vyrovnaném začátku pláchl po straně Bláha a po jeho centru skóroval hlavou Jarina, nejlepší na trávníku. Do zakončení žhaví domácí korunovali svůj výtečný výkon z úvodu utkání po dalších čtyřech minutách, kdy po průniku Bláhy vznikl před zařízením Rokycan závar, napoprvé hosty sice zachránilo břevno, ale balon skončil u Kasýka a ten propálil vše před sebou. Hosté dobře kombinovali, ale jejich první větší šance skončila na nohách Brataniče. Odpovědí byla kombinace Jariny s Kohoutem zakončená střelou, po níž vyražený míč uklidil do brány Bláha. Benfika vedla 3:0. Další z plejády chyb vyrobených hosty byla malá domů, takže Jiskra dostala výhodu nepřímého kopu. Jarina posunul na Ferru a ten s pomocí teče zvýšil na 4:0.

Ve 40. minutě diváky ještě více rozehřál kuriózním gólem brankář Bratanič. Míč po jeho výkopu a snad osmdesátimetrovém letu přeskočil jeho protějšek na hranici šestnáctky a skončil v brance – 5:0. V závěru poločasu připravil domácí o čisté konto Vrba, který potrestal chybu v rozehrávce a trefil se do šibenice – 5:1.

Do druhé půle domažličtí trenéři stáhli ze hry autora chyby ze závěru první půle Stróže, který měl v nohách dopolední zápas za dorost, dále šetřili Kasýka pro první tým. Domácí si přesto vytvářeli další šance, v 50. minutě však udeřilo na druhé straně, když se podruhé v utkání prosadil Vrba. Jiskra mohla odpovědět Tumpachem, jenže v 55. minutě po jeho příhře pálil Kohout slabě a do obránce, o tři minuty později bylo lepší nájezd sobecky zakončit, než přihrát na paty Bláhy. Po hodině hry vybojoval ve středu hřiště balon Vísner, posunul na Kohouta, ten si ze dvou volných spoluhráčů napravo vybral Jarinu, který pronikl do šestnáctky a lobem překonal Wohlmutha – 6:2.

Vzápětí mohl korigovat Vrba, ale Krocův centr ve vyložené pozici do branky Jiskry neusměrnil. Na druhé straně po Kohoutově příhře promrhal loženku Ferra. V 74. minutě hostující Blecha fauloval Jarinu, za což viděl žlutou, ale zraněný domácí špílmachr musel střídat. Benfika pod dojmem vysokého vedení už z dalších šancí žádnou nevyužila. Na konečných 6:3 uzavřel v 81. minutě vlastencem Kubr, když si nešťastně srazil centr hostů do branky. Minutu před koncem střílel Kohout vedle tyče.

Ohlasy po utkání

„Soupeř byl dobrý na balonu, ale my jsme ho od začátku přehrávali, ze šesti brejků jsme dali čtyři góly a ve 20. minutě bylo rozhodnuto. Pátý gól byl z výkopu, kdy jsem si dal balon na zem, a protože na mě běžel jejich útočník, natřel jsem ho co nejvíc. Pak jsem se vracel a když jsem se otočil do hřiště, viděl jsem, že jejich gólman leží, míč je v bráně a spoluhráči běží ke mně. Není to můj první gól, je už asi sedmnáctý, protože v mladším dorostu jsem chodil na penalty. Radost mi kazí tři branky, které jsme po našich chybách inkasovali," uvedl brankář a střelec Adam Bratanič.

J. Domažlice B: Bratanič – Šimůnek, Stróž (46. Neumann), Jarina (74. Lešek), Kohout, Waldmann, Vísner (Buršík), Ferra, Kasýk (46. Tumpach), Kubr, Bláha.
FC Rokycany B: Wohlmuth – Jícha, Hlavsa, Abrt, Kroc, Blecha, Korelus, Procházka, Bron (77. Klír), Kořínek, Vrba. Branky: 12. a 61. Jarina, 16. Kasýk, 18. Bláha, 26. Ferra, 40. Bratanič – 44. a 50. Vrba, 81. vlastní; ŽK: 0:3. HR: Hájek – Cihlář, Červený. Diváků: 80.