Jiskra Domažlice – Slavia Vejprnice 3:3 (2:1)
Po oboustranně opatrném začátku hostům ve 13. minutě vyšel rychlý brejk a Filip křižnou střelou překonal Krutinu v brance Domažlic – 0:1. Slavie se ale dlouho z vedení neradovala, po třech minutách hry předvedli domácí na levé straně pěknou kombinaci na jeden dotek, Strnad našel v pokutovém území zcela volného Nechoďdomů, který překonal hostujícího gólmana – 1:1. Poté se začalo hrát nahoru – dolů, ale jen po vápna bez větších šancí. Ve 29. minutě kopala Jiskra trestný kop z pravé strany.

Šimůnkův centr hosté odvrátili pouze k Hlaváčovi a ten z první trefil odkrytý kout soupeřova zařízení – 2:1. Ve 34. minutě hosté vyrovnali Mrázkem, ale gól jim nebyl uznán pro předchozí faul na Hlaváče. Na přelomu 40. minuty se do dvou šancí dostal Hojda, jenže ztroskotal na zpracování balonu.

Do druhé půle lépe vstoupila Jiskra, která chtěla pojistit své vedení. Jako první se o to pokusil Tumpach, ale jeho střela mířila vysoko nad. Poté se pěkně proháčkoval po straně Buršík, přihrál pod sebe, avšak jeden z obránců stačil míč tečovat, takže Dufkovi rána nesedla. Po hodině hry se po pravé straně hnal do zakončení hostující Rozboud, ale Krutina si s jeho střelou poradil. V 65. minutě Buršík vysunul těsně za půlkou Tumpacha, ten pelášil sám na branku Slavie a s přehledem zakončil – 3:1.

Další šance už domácí neproměnili, a když Kohout trefil v 76. minutě jen břevno, udeřilo na opačné straně. Kristl rozehrál standardku, domácí obrana nezachytila náběh dvou hráčů hostí a Vinš snížil – 3:2. Hosté vycítili šanci a nakopávanými míči se jednoduše dostávali do nebezpečných pozic. Po jednom takovém nákopu do pokutového území domácích se brankář Krutina nedostal pořádně k míči a osamocený Bernard vyrovnal – 3:3. V poslední minutě kopala Jiskra roh, míč však jen prolétl šestnáctkou, a tak domácí přišli o slibně rozehraný zápas.

Drama přinesl také penaltový rozstřel, když Strnad a Nechoďdomů neproměnili, ale hosté také nedali, takže se z bodu navíc radovala Jiskra.

Ohlasy po utkání:

„Vejprnice byly velmi kvalitní soupeř, navíc měly dost velkou výškovou převahu. My jsme se snažili hrát po zemi. Pokud to hráči dodržovali, tak jsme byli fotbalově lepší. Bohužel jsme měli opět trochu smůly, ale nutno říct, že jsme několik slibných akcí nedotáhli do konce jen vlastním přičiněním, kdy nám míč v rozhodujícím momentě uskočil nebo jsme jej špatně zpracovali. Za stavu 3:1 jsme věřili, že zápas dovedeme do vítězného konce, ale jako bychom se o vedení začali strachovat, pustili jsme soupeře do tlaku a ten toho dokázal využít. Může nás těšit alespoň to, že jsme i přes nepříznivě se vyvíjející penaltový rozstřel dokázali získat jeden bodík navíc," uvedli trenéři Jiskry po utkání. ⋌(for)

Jiskra Domažlice: Krutina – Šimůnek, Hlaváč, Stróž, Strnad – Kohout, Buršík, Hojda, Konůpka – Linkeš, Nechoďdomů. Střídali: Major, Dufek, Dvořák, Konrády, Tumpach. Trenéři: Steinbrücker, Forro.⋌(for)