Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

I. B třída: Tlumačov zaskočily rychlé góly

Domažlicko /PŘEHLED/ – Na Tachovsku se zřejmě hraje lepší fotbal, než na Domažlicku. Alespoň to tak vypadá podle tabulky I. B třídy, kde jsou na čele Tachov B, Dlouhý Újezd, Přimda a Chodová Planá. Naši (Mrákov, Meclov, Kdyně a Tlumačov) jsou bohužel na chvostu žebříčku. Hodně mohlo změnit páté kolo, které nabídlo derby mezi kluby z horního a dolního Chodska, v Klenčí se zase šlo na souboj kanonýrů, domácího Čecha a chodovoplánského Chvala.

27.9.2013

BENFIKA UHRÁLA REMÍZU. Domažlický Leitl pronásleduje příkosického Lisého. Foto: Václav Moulis/ TJ Čeche Příkosice

Sokol Postřekov – Sokol Mrákov 1:0 (1:0)
V prvním poločasu byli domácí aktivnější, častěji zaměstnávali mrákovského brankáře Korbu, ale svoje snažení korunovali úspěchem až ve 39. minutě brankou Landrgotta. Po obrátce hosté postupně hru vyrovnali, několikrát ohrozili brankáře Noska, ale na vyrovnání nedosáhli. Naopak mohli z kopačky Bučka podruhé inkasovat, ale domácí kanonýr svoje sólo představení zakončil střelou vedle branky.
Sokol Postřekov: Nosek – Závodný (90. Tomášek), Němec, Královec Vojtěch „Para", Královec Vojtěch „Paša" – Adamka, Mach, Cibulka, Landrgott (72. Kreuz) – Polák (60. Steiberger), Buček (86. Ledvina). Trenéři: Petr Váchal a Jindřich Kapic.
Sokol Mrákov: Korba – Stýskal, Schoř, Němec, Konopík P. – Rybár, Konopík L., Duffek V., Duffek T. – Růžek (70. Ševčík), Mlynár. Trenér: Vladimír Duffek.
Branka: Landrgott; ŽK: 2:2. Diváků: 100. Nejlepší hráči: Mach (Po.) – Němec (Mr.).

Spartak Klenčí- Slavoj Ch. Planá 2:3 (0:2)
Klenečtí očekávaný souboj elitních snajprů Čecha a Chvala nezačali dobře. Mifkem nalíčená ofsajdová past na Chvala sklapla naprázdno a Slavoj posílený díky „farmářské" spolupráci o hráče Chodského Újezdu vedl – 0:1. Osvaldem neuhlídaný kanonýr Chodové Plané pak předvedl svoje kvality i při druhém gólu, kdy si pěkně zpracoval dlouhý míč a přehodil Sokola – 0:2. Druhý poločas už celkově patřil domácím, ti ale brzy inkasovali z brejku, když Chvalovi v završení hattricku nezabránili Osvald ani Sokol – 0:3. Domácím se pak povedlo snížit, ale další gól na 2:3 přišel příliš pozdě a na vyrovnání čas nezbyl.
Spartak Klenčí A: Sokol – Mifek, J. Čech, Psutka, Osvald – Čipera, Hromník, Řezníček, Vo. Čech – Vl. Čech, Houdek. Trenér: Miroslav Pajma.
Branky: Čech 2 – Chval 3; ŽK: 2:4. Diváků: 80. Nejlepší hráči: Čech (Kl.) – Chval (Pl.)

Baník Zbůch – SK Kdyně 4:2 (0:1)
Zbůch dokázal na jaře během posledních deseti minut zvrátit řadu zápasů a nejinak tomu bylo i s Kdyní. Přitom hosté to měli dobře rozehrané. Ve 25. minutě Sušánka přihrál Tomajerovi, jeho střelu domácí obránce zblokoval, ale na dorážku Karla Forsta už nikdo neměl – 0:1. Zbůch byl lepší v poli, vytvářel si příležitosti, ale Kdyně měla v bráně výtečného Horáčka. V 55. minutě střídající Schwarz zvýšil náskok hostů na 2:0, jenže od 70. minuty si Kdyňané nechali „nasázet čtyři fíky", a slibně rozjetý zápas sudími solidně řízený nepochopitelně prohráli.
SK Kdyně: Horáček – Černý, J. Šmejkal, Výškrabka – Hamor, Sušánka, P. Forst, Džugan – K. Forst, Tomajer, Hůla. Střídali: 46. Schwarz, 85. Miklič. Trenér: Jaroslav Adámek.
Branky: Böhm, Fořt, Hnát, Hájek – Forst, Schwarz; ŽK: 3:3. Diváků: 60. Nejlepší hráči: Hnát (Zb.) – Horáček (Kd.).

ZD Meclov A – Slavoj Koloveč B 2:0 (1:0)
V Třebnicích byl k vidění oboustranně rychlý fotbal. Kolovečtí nastoupili opět ve značně obměněné sestavě. V dresu Meclova navázal na dobrý výkon z Přimdy důrazný Němec, který byl u obou gólů domácích. Nejprve ve 42. minutě pronikl po straně, a protože sudí neviděl, jak si při zpracování balonu pomohl „boží" rukou, přihrál před branku, kde se za centrem vrhl Beňušík a nechal zahrát svoje břišní svalstvo, kterým dopravil míč do sítě – 1:0. Vyrovnat mohl Souček, který se po kombinaci Slavoje uvolnil přes obránce, ale střela na zadní tyč těsně minula zařízení. Ve druhé půli měli hosté více ze hry, jenže se nedostali do pořádné šance. Až v 65. minutě po rohovém kopu překonal Špirk hlavičkou domácího gólmana, jenže Beran umí góly nejen dávat a vykopl balon z prázdné brány. Míč se vzápětí dostal k Němcovi, který svůj brejk zakončil ránou do tyče. Tentýž hráč pak pojistil první tříbodovou výhru nováčka v I. B třídě. Obdržálek udělal slalom obranou Slavoje, přihrál podél pokutového území Beňušíkovi, ten zmátl soupeře a přepustil míč na nabíhajícího Němce za sebou, který střelou pod břevno skóroval – 2:0.
ZD Meclov: Dolejš (50. Touš) – Kafka, Vogeltanz, Malík, Vilím (75. Mareš) – Beran, Pačesný, Chloupek, Beňušík – Němec, Obdržálek. Trenér: Jiří Vogeltanz.
Slavoj Koloveč B: Janeček – Fr. Šlajs, Špirk, Kruml, J. Kadlec – Pergl (82. Pluhař), Duchoň, M. Rejthar, Tomášek – Souček, P. Kadlec. Trenér: Jindřich Bittengl.
Branky: Beňušík, Němec. ŽK: 3:2. Diváků: 80. Nejlepší hráči: Němec (Me.) – Janeček (Ko.)

Start Tlumačov A – Baník Stříbro 0:3 (0:2)
V Tlumačově bylo hotovo až příliš brzy. Domácí se sice pustili do Baníku bez bázně a hany, jenže Bláha, Čára a Frček při tutovkách v úvodních minutách pohořeli. Zkušení hosté, donedávna ještě účastníci krajského přeboru, chodili rychle do přečíslení a byli maximálně produktivní. Z prvního brejku Demjan zpražil Tlumačov – 0:1, tentýž snajpr brzy poté, při třetím útoku, přidal druhý gól, když ukázal záda stoperovi Veselému a obešel i Mlezivu. Domácí střílet góly zapomněli, Minařík s Brichcínem, borci se zkušenostmi z krajského přeboru, zatím v I. B třídě nad ostatními nevyčnívají, podle toho to také na hřišti vypadalo. Pět minut před koncem zápasu, to už domácí hráli na riziko a otevřeli hru, šli hosté ve třech a středopolař Bůžek, vrchní nahrávač a strůjce vítězství Stříbra, završil svůj výtečný výkon trefou na konečných 3:0 pro Baník.
Start Tlumačov A: Mleziva – Podestát, Veselý, L. Hruška, M. Hruška, Brichcín, Minařík, Bláha, Výškrabka, Čára, Frček. Na střídáníi: Ticháček, J. Hruška, Zíta, Ulman. Trenér: Pavel Čadek.
Baník Stříbro: Kostelníček – Demjan, Táborek, Petrlák, Šimek, Florus, Hruška, Kertis, Blažek, Bůžek. Na střídání: Svoboda, Honzík, Pták, Slába. Trenér: Radek Šedivý.
Branky: MDemjan 2, Bůžek; ŽK: 2:3. Diváků: 110. Nejlepší hráči: nikdo – Bůžek (St..)

Další výsledky: Dl. Újezd – Přimda 5:2 (1:1) Tachov B – Heřmanova Huť 3:1 (1:1).

27.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Před druhou hodinou čekalo na vstup do volebního okrsku 10 v domažlické Městské knihovně Boženy Němcové asi 20 lidí.

Na Domažlicku se volí na 138 místech

Voliči v seniorském penzionu v domažlické Břetislavově ulici volili do přenosné urny.
2

Lidé mohli volit v seniorském penzionu do přenosné urny

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.