Jiskra Domažlice – FK Horažďovice 3:2 (2:0)

Proti Horažďovicím dorostenci Jiskry nastoupili kvůli sobotnímu pohárovému utkání mužů netradičně už v pátek večer na umělce a pod reflektory. Hned ve 2. minutě střílel vedle Buršík. Za další tři minuty musel hostující gólman zakročit proti střele Kohouta a o chvíli později proti Hojdově pokusu. V 11. minutě si za obranu Horažďovic naběhl Major. Jeho pokus gólman vyrazil, ale na dorážku Buršíka byl krátký – 1:0. Ve 22. minutě se měnilo skóre podruhé, to když Hojda vystihl rozehrávku soupeře a z šestnácti metrů se trefil přesně k tyči – 2:0. Až pak se dostali ke slovu hosté, ale ze závaru nic nevytěžili. Ve 29. minutě po rohu Strnada byl blízko gólu Stróž, hlavičkoval však těsně vedle. Ve zbytku poločasu se v šanci ocitl Kohout, Majora zastavil praporek pomezního a Šimůnek zakončil nepřesně.

I do druhé půle vstoupila Jiskra aktivně. Malý ´Verdun´ spustil Buršík, přidali se Kohout s Dufkem, jenže vše šlo mimo ´zařízení´. V 61. minutě se však Buršík skvěle uvolnil a parádně trefil šibenici – 3:0. Hosté se dostávali dp útoku sporadicky, ale jejich akce nabývaly na nebezpečí. V 66. minutě na poslední chvíli zasáhl Hlaváč a míč soupeři ukopl. V 73. minutě po snad jediné chybě defenzivy Jiskry hosté snížili Kovářem – 3:1. V 76. minutě zahrál soupeř malou domů, ale píšťalka sudího, stejně jako o čtyři minuty později při faulu na Linkeše, zůstala němá. Hvizd se neozval ani v 82. minutě, když byl v šestnátce hostů faulován Major.

Po těchto momentech se na ploše více diskutovalo než hrálo. Hosté ještě v 89. minutě po pěkné kombinaci snížili Vachuškou – 3:2. Víc už jim ale domácí nedovolili.

„Nabádali jsme kluky, aby do zápasu vstoupili aktívně. Začali jsme hosty napadat hodně vysoko, protože jsme předpokládali, že jim může dělat problémy umělka i to, že se hrálo pod světly, na což nejsou zvyklí. To se také potvrdilo a zápas jsme měli prakticky celý pod kontrolou. Bohužel jsme opět neproměňovali šance. Hosté nám prakticky ze dvou šancí dali dva góly. Navíc nám nebyl odpískán jasný pokutový kop," uvedli k zápasu domažličtí trenéři Martin Steinbrücker a Ferdinand Forro. ⋌(for)

Jiskra Domažlice: Krutina – Šimůnek, Stróž, Hlaváč, Strnad – Kohout, Hojda, Buršík, Žák – Linkeš, Major. Střídali: Dufek, Dvořák. Trenéři: Steinbrücker, Forro. Branky: Buršík 2, Hojda – Kovář, Vachuška. HR: A. Fanfule.