Tachov – Domažlice 1:5 (1:2)
Od počátku se hrálo pod taktovkou Jiskry. Její hra však byla neurovnaná se spoustou pokažených přihrávek a žalostnou koncovkou. V 5. minutě utekl po straně Kohout, ale jeho centr poslal nekrytý Tumpach nad. V 9. minutě tentýž hráč po nahrávce Buršíka trefil z šestnácti metrů břevno. A do třetice Tumpach po vysunutí Linkešem tváří v tvář gólmanovi mířil vedle. Střelecké trápení Jiskry ukončil až po půlhodině hry Hruška, když poslal odražený míč utěšenou střelou z 18 metrů do šibenice – 0:1. Kdo si myslel, že se tím Domažličané v koncovce uklidní, byl na omylu. Další šance neproměnili Kohout, Tumpach a Buršík. Domácí se za první půli na nic nezmohli a jejich útočné akce už v zárodku hostující obrana likvidovala.

Vstup do druhé půle vyšel Chodům na jedničku. Hned ve 46. minutě po pěkné kombinaci Žáka, Hrušky a Kokaisla předložil posledně jmenovaný míč Tumpachovi a ten už měl snadnou práci – 0:2. Místo toho, aby Jiskra soupeře dorazila, umožnila mu dostat se zpět do zápasu. Hlaváč chyboval a domácí v 51. minutě snížili – 1:2. Tachovští vycítili šanci, ale bránu neohrozili. Jenže i Jiskra byla na štíru s koncovkou. V 55. minutě střílel vedle Šimůnek a o tři minuty později jej napodobil Stróž. V 61. minutě si s trestným kopem Hlaváče poradil domácí brankář. Rozhodnutí přišlo v rozmezí 70. a 72. minuty. Nejprve domácí trefili po jedné z mála akcí tyč, vzápětí si Tumpach zpracoval výkop brankáře, prohnal se okolo stoperů Tachova a nekompromisně skóroval – 1:3.

Tento gól domácí položil. V 78. minutě po kombinaci Buršíka s Konůpkou se trefil střelou na zadní tyč Kokaisl – 1:4. Poslední branka padla čtyři minuty před koncem po kombinaci Linkeše s Kokaislem, kdy druhý jmenovaný stvrdil vítězství Jiskry svým druhým gólem – 1:5. V závěru se ještě nechal zbytečně vyloučit po druhé žluté kartě Konůpka.

Nadcházející sobotu cestují ´mladé pušky´ Domažlic do Přeštic, o týden později hostí od 10.00 hodin na Střelnici svoje soky z Rokycan. ⋌(for)

Ohlasy po utkání:

„První poločas byl z naší strany katastrofální. Chyběl pohyb, důraz a zaujetí pro hru. Přestože jsme hráče upozorňovali, aby soupeře nepodcenili, zřejmě to v hlavách měli a mysleli si, že se porazí sám. Kazili jsme spoustu jednoduchých přihrávek. Paradoxně nám dělala problém umělka, která je v Tachově rychlá a tak většina míčů směřujících za obranu, končila v zámezí nebo je sbíral gólman. Místo abychom vedli po půlhodině čtyři nula, tak jsme se ještě v 70. minutě strachovali o výsledek, jelikož naše zakončení bylo katastrofální. Domácí se soustředili na to, aby dostali co nejméně branek a to se jim díky naší tragické koncovce dlouho dařilo. Po bouřce o přestávce se to trochu zlepšilo, ale proti silnějším soupeřům si asi tolik šancí nevypracujeme, takže by se nám jejich neproměňovaní mohlo vymstít. Jedno pozitivum však na tom všem vidíme. Naše šance jsou z větší části vypracované, nikoli náhodné," shodli se trenéři dorostu Jiskry. ⋌(for)

Jiskra Domažlice: Nechoďdomů – Šimůnek, Hojda, Hlaváč, Žák – Kohout, Buršík, Stróž, Hruška – Linkeš, Tumpach. Střídali: Dvořák, Konůpka, Kokaisl. Trenéři: Forro, Steinbrücker. Branky Jiskry: Tumpach 2, Kokaisl 2, Hruška.