Do sezony jste vstupovali s velkým očekáváním. Jste se šestou příčkou spokojeni nebo jste pomýšleli výš?

Do soutěže jsme šli s tím, že chceme hrát někde kolem třetího, čtvrtého místa. Nakonec jsme šestí. Sice na třetí příčku ztrácíme jen dva body, ale představovali jsme si, že získáme nejméně o tři body víc, což byl náš cíl. Je to škoda. Nejvíc nás asi mrzely tři zápasy, s Hořovickem, Zličínem a Chebem. Minimálně v jednom z těchto utkání jsme měli vyhrát a ty tři body získat. Pak by se podzim hodnotil mnohem líp.

Ze zmíněných neúspěchů asi nejvíc překvapila porážka v Chebu.

Všechny tři prohry se soupeři, na které jsme měli, byly nepříjemné. Před utkáním v Chebu jsme doma prohráli s Novou Vsí a chtěli jsme ztracené body získat zpět. Bohužel jsme neuspěli. Bylo to jedno z posledních utkání podzimu a možná proto to vyznívá tak nepříznivě.

V létě jste získali z Chrástu hned čtyři zkušené hráče. Jak jste s nimi byl spokojen, osvědčili se?

Určitě. Všichni čtyři nám nesmírně pomohli, protože jsou to fotbalisté, kteří mají spoustu zkušeností z krajského přeboru, ale i z divize. Do kolektivu zapadli výborně herně i povahově. Z tohoto pohledu si myslím, že problém nebyl. Chvíli ale trvalo, než se kluci zapracovali do sestavy a k dokonalé sehranosti pořád ještě něco chybí. Když totiž přijde tolik nových hráčů plus brankář, tak si to chvíli sedá. Podle mého minimálně rok.

Přesto jste dokázali sehrát vyrovnané partie se dvěma celky z popředí tabulky, s Benešovem a Pískem. Nakonec jste utkání jen těsně prohráli. Co chybělo, abyste získali alespoň nějaké body?

S Benešovem to byl vlastně náš první zápas v soutěži a chyběla nám už zmíněná souhra. Přesto jsme mohli s Benešovem minimálně bod získat, šance jsme na to měli. Co se týká Písku, tak tam jsme projeli první poločas. Prohrávali jsme 0:3 a vypadalo to na velký debakl. Po bouřce v kabině jsme se ale zvedli a chybělo nám jen velmi málo, abychom vyrovnali. Škoda, že to nevyšlo.

Nyní vás čeká zimní příprava. Budete se snažit o pauze tým ještě doplnit nebo budete chtít kádr spíš konsolidovat?

Teď si během tohoto nebo příštího týdne musíme s vedením sednout a vyhodnotit podzimní část. Jestli jsme spokojení s hráči, kteří přišli, a i s těmi, kteří tady působí již delší dobu. Teprve na schůzce s vedením klubu se ukáže, co bude vlastně dál. Autor: Dominik Rejthar