S fotbalem jste prý začínal v šesti letech v Černicích. Kdy jste přešel do Viktorie a sledujete ještě výsledky Černic? Prý se tam teď sešla silná squadra, jako Petr Vlček atp. Je to pravda?
„Do Viktorky jsem přešel asi v osmi letech. Na výsledky Černic se občas podívám na internetu, ale že bych je pravidelně sledoval, to se říct nedá. Každopádně o silném týmu Černic zprávy mám, vždyť se jim také teď daří."

Říkáte, že jste do Viktorie odešel asi v osmi, to znamená, že jste se do A mužstva dostal za nějakých devět nebo deset let, což je ve fotbalovém měřítku krátká doba. Utíkala vám ta léta dřiny rychle?
„Já myslím, že utíkala. Věnoval jsem se jen škole a fotbalu, na nic jiného téměř nebyl čas. Velký krok byl z žáků do dorostu, ale ten největší pro mě byl minulý rok, kdy jsem se během půl roku dostal ze staršího dorostu do juniorky a poté právě do A mužstva. Jsem za to moc rád, protože snem každého malého viktoriána je dostat se do plzeňského ´áčka´."

Prošel jste si reprezentačními výběry. Momentálně jste ve výběru U19. Co pro fotbalistu reprezentace obnáší?
„Nyní už do U19 věkově nepatřím a do nominace U20 jsem se ještě nedostal. Je ale samozřejmě úplně něco jiného nastoupit v dresu národního týmu a slyšet českou hymnu. Pro fotbalistu je reprezentace odměna za to, jak pracuje, a značí to, že se mu momentálně výkonnostně daří. Je to ideální možnost srovnat se s fotbalisty ostatních zemí a zjistit, zda a v čem za nimi zaostává."

Hostujete v třetiligových Domažlicích. Jaký přínos to pro vás je?
„Do Domažlic jsem šel hlavně kvůli tomu, abych si zvykl na dospělý fotbal plný osobních soubojů a tento účel třetí liga určitě splňuje."

Za nás bylo zvykem, že nováčci a mladí hráči byli terčem legrácek a vtípků, museli nosit koš, míče, branky. Toho vy jste v kabině Jiskry jako reprezentant ušetřen, ne?
„V Domažlicích máme mladý tým, věkové rozdíly v šatně vůbec nejsou znát, takže jsem toho všeho ušetřen."

Který zápas v barvách Domažlic vám podle vás vyšel a který z útočníků soupeře se vám těžko bránil?
„Tato otázka je spíše pro trenéra. Nejvíce mi dal zabrat asi Klavík z Bohemians."

Ptal jsem se na to Davida Limberského na tiskovce po pohárovém zápase v Domažlicích, zeptám se i vás. Jaké to je nastoupit proti „vlastním" a jak jste si zápas před třemi a půl tisíci diváky užil?
„Je to zvláštní pocit, protože s nimi chodím jednou týdně trénovat. Byl to vůbec první zápas, kdy jsem nastoupil proti Viktorce a taky jsem si ho před tolika diváky užil. Škoda jen, že jsme nedali alespoň gól."

Byl bych špatný novinář, kdybych se nezkusil zeptat, co se dělo v kabině Viktorie na prvním tréninku po poháru a po oznámení odchodu kouče Vrby?
„S Viktorkou jsem šel na trénink až o dva dny déle, takže co bylo v kabině na prvním tréninku, nevím."

Ptám se i proto, že to má vliv na vaši kariéru. Nový trenér Plzně určitě bude chtít vidět a mít v přípravě všechny, které má k dispozici. To znamená, že se 30. listopadu ve Štěchovicích s Jiskrou loučíte?
„Momentálně sám nevím, s kým zimní přípravu absolvuji."

Sranda by byla, kdybyste se v jarní odvetě poháru pral o balon s Dvořákem nebo Došlým místo s Teclem a Kovaříkem… A propos, kdo by se vám střežil snáze? Dvořka nebo Došlák?
„Tak teď si nejsem úplně jistý, zdali by bylo vůbec možné nastoupit za Plzeň, když jsem první zápas odehrál v dresu Domažlic, ale kdyby se tak stalo, tak by to bylo určitě zajímavé. Jestli by se bránil snáz Dvořka nebo Došlák, to je těžká otázka, ale asi bych byl radši pro Došláka, jelikož nemám rád, když proti mně nastoupí útočníci podobné postavy, jako je Dvořka."

Vizitka Ondřeje Chocolouška:

Narodil se 13. 11. 1994 v Plzni, kde také dosud bydlí. Svobodný. Sourozenci: sestra – dvojče. Váha: 73 kg, výška: 183 cm. Hraje většinou pravou nohou. Oblíbené číslo: 18 nebo 3. Oblíbené jídlo: svíčková, oblíbené pití: Mirinda. Další záliby: přítelkyně, počítač a spánek.