Jiskra Domažlice A – SK Zápy 1:1 (0:0)

Zápští od začátku zaujali defenzivní postavení a ze zákopů nevylezli do konce zápasu. Tvořit a vymýšlet musela Jiskra, což jí nešlo. Po ´náznacích´ Bezděka a Dvořáka, s nimiž si Pařízek bez potíží poradil, pálil v 9. minutě těsně vedle tyče Mužík. Hosté vyráželi do sporadických brejků, ten Sklenářův ve 14. minutě zhatil odkopem do autu Ticháček, při dalším ataku domažlický brankář vytěsnil nebezpečnou střelu na roh. Jednu z mála kombinačních akcí předvedli hosté ve 21. minutě, kdy Svoboda vyslal do šance Sklenáře, ale ten zakončil nepřesně.

Domácí ofenziva při absenci zraněného Došlého získala na nebezpečnosti příchodem Kasýka, který už ve 38. minutě střídal Hoffmanna. Po půlhodině hry se k hlavičce po dlouhém autovém vhazování dostal domácí stoper Bauer, ale Pařízek udržel míč před čárou. Pět minut před koncem poločasu předvedli Kasýk s Bezděkem pohlednou akci, jenže druhý jmenovaný se k zakončení po zákroku beka nedostal. O tři minuty později po rohovém kopu byl Kasýk pár desítek centimetrů od svého prvního gólu v České fotbalové lize.

Druhý poločas začal bleskově břevnem, které po přihrávce od Mužíka nastřelil domažlický Bárta, jenže z protiútoku hostující Svoboda otevřel skóre – 0:1. Zatímco s domácími gól otřásl, hosty nabudil a po příchodu Petra Mikolandy, známého útočníka se zkušenostmi z West Ham United přeživšího dva infarkty a transplantaci ledviny, se síly dokonce na čas vyrovnaly. Na střelu Mužíka a akci Dvořáka s Kasýkem hosté odpověděli Jelínkovou ránou nad bránu Jiskry, při dalším pokusu téhož hráče v 55. minutě zachránil Chody od totální zkázy Ticháček.

S přibývajícími minutami bylo zjevné, že střelami z větší a střední vzdálenosti na velezkušeného Pařízka vyzrát nepůjde a snažení domácích v tomto směru bylo marné. Dokumentoval to v 57. minutě Braun, který po přenechání míče Kasýkem pálil těsně vedle branky a tamtéž skončila v 70. minutě i Knakalova střela po průniku do šestnáctky, který hosté zastavili zákrokem na hranici pravidel. Následující pětiminutovka byla ve znamení masivního střídání na obou stranách. Pak už se hrálo převážně kolem šestnáctky hostů.

Při jednom z nájezdů do pokutového území Hakl fauloval Kasýka a Mužík nařízenou penaltu proměnil přesně tak, jak Pařízkovi přiběhl pošeptat náhradní gólman SK Zápy Krch – 1:1. Čtyři minuty před koncem zápasu Mužík přihrál Knakalovi, ten centrem našel Kasýka, ale mladičký snajpr hlavičkoval z malého vápna těsně vedle. Domácí se snažili strhnout vítězství na svoji stranu, ale v 87. minutě sami málem inkasovali, naštěstí pro ně Málka vychytal Ticháček. Vyjma ´kosy´ na Bártu už dále nic moc k vidění nebylo, protože trestný kop hostů na druhé straně už sudí rozehrát nedovolil a trápení ukončil.

Pozitivem zápasu, v němž domácí ztratili dva body, je snad jen výkon Kasýka, který si v útoku proti urputné obraně vedl překvapivě dobře a s Dvořákem, Mužíkem či Braunem si vyloženě ´sedl´.

Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, Bauer, Mužík, Dvořák, Braun (71. Pyrka), Beránek, Bárta, Bezděk (76. Kůžel), Hoffman (38. Kasýk), Chocholoušek.
SK Zápy: Pařízek – Šulc (58. Málek), Svoboda, Doležal, Hakl, Sklenář (66. Mikolanda), Petržílka (85. Havránek), Kovařík, Jelínek (74. Chrobák), Duben, Svoboda.
Branky: 81. Mužík – 48. Svoboda. HR: Teuber – Vitner, Kyncl. ŽK: 2:3 (6. Dvořák, 59. Braun – 22. Šulc, 38. Hakl, 87. Málek) Diváci: 300.
Známky expertů Deníku (1 – 5): Ticháček 1 – Knakal 3, Bauer 2, Mužík 2, Dvořák 1, Braun 1, Beránek 3, Bárta 2, Bezděk 3, Hoffmann 4, Kasýk 1, Chocholoušek 2.