Domažlice /FOTOGALERIE/ – V devátém utkání mistrovské sezony se Chodům na Střelnici postavil do cesty silný sok, FK Kolín. Jiskra, znavená bitvami v lize i poháru, postrádala v souboji se čtvrtým celkem ČFL jiskru, znát byla absence Bárty, hlavního exportéra balonu po křídle, jehož vyřadil ´koňar´ z mače s druholigovou Karvinou. Hosté jsou farmou FK Mladá Boleslav, dorazili proto se Štočkem, nejlepším střelcem ČFL minulé sezony, a zkušeným Hartigem, jenže defenziva Domažlic s dirigentem Ticháčkem za zády šlapala jako ´švýcary´ a oběma kanonýrům nic nepovolila. Brzy tak bylo jasné, že zápas bude o vůli a rozhodne možná jen jeden gól. Domácí chtěli uspět, aby se z desáté pozice posunuli v tabulce výš, ale kousat začali až příchodem Došlého a Kasýka, který po minutě na hřišti vstřelil svůj první gól ve třetí lize. Ten navíc znamenal tři body!

30.9.2013

Z utkání fotbalistů Jiskry Domažlice a FK Kolín.Foto: Deník/ Václav Tauer

Jiskra Domažlice A – FK Kolín 1:0 (0:0)
V první půli se obě mužstva o aktivitu pravidelně střídala, ale defenzívní řady hrály prim, a proto se diváci gólu nedočkali. Důrazní hosté, kteří v každém souboji neopomněli přidat nepříjemné ´švihnutí´ přes kotník či holeň, zahájili hrou ve stylu vše na Stočka. Ten číhal na hranici ofsajdu na nakopávané balony a přihrávky přes střed hřiště, kde byl Kolín zpočátku lepší, ale stoper Bauer s jeho parťáky z obrany ofenzivní hvězdu Kolína a letos už i FK Mladá Boleslav uhlídal.

Zahřmít mohlo v 7. minutě po akci hostů, kdy Nešporův centr zleva poslal tísněný Horák z malého vápna ve skluzu jen nad Ticháčkovu branku. O deset minut později se na protější straně odmítl smířit se ztrátou balonu Bezděk, získal jej zpět a probil se s ním k brance, ale jeho přízemní centr stačil před nabíhajícím Dvořákem zachytit brankář Čižinský. Ve 22. minutě rozehrál ´kápo všech káp´ Mužík trestný kop z 24 metrů, ale míč těsně minul břevno brány hostů.

Ve 26. minutě byl po faulu a zranění kolena ošetřován a nakonec i střídán Bezděk, takže hosté hráli několik minut přesilovku, ale Horákův centr schoval do náruče Ticháček, který byl o chvíli později u míče o chvilku dříve než nabíhající Štoček. První velká šance domácích přišla ve 34. minutě, kdy se k Mužíkově centru dostal u vzdálenější tyče Knakal, ale jeho pohotový volej mířící do brány stačil Čižinský instinktivním máchnutím vytěsnit mimo branku. O čtyři minuty později předvedli domácí první kombinační akci hodnou osmifinalistů poháru, ale gól z ní nebyl.

V závěru poločasu se svěřenci kouče Purkarta ubránili dvěma centrům a poté při druhé gólovce v utkání mohli jít do vedení, když po autu Knakala vytvořili před Čižinským závar, ve kterém se ke střele dostal Dvořák, ale houštinu těl před sebou z malého vápna nepropálil. Po zblokované střele hostujícího Jelínka oznámila píšťalka rozhodčího Kovala poločasovou přestávku.

Domácí do druhé půle vyslali za nevýrazného Beránka Došlého a i díky němu chytili Kolín pod krkem. V 50. minutě vybojoval míč Došlý, uvolnil se, ale střelou z 20 metrů Čižinského nepřekvapil. O tři minuty později se ale hosté vymanili a po Sedláčkově rohovém kopu zamířil Dudkův tečovaný volej vedle Ticháčkovy tyče, a když si Sedláček rohový kop zopakoval, mířil Štoček hlavou rovněž vedle domácí svatyně. V 58. minutě se domácí fanouškové zlobili, že rozhodčí neodpískal zákrok kolínského Jiřího Biška na pronikajícího Došlého v pokutovém území. V této fázi hry bylo jasné, že kdo dá první gól, zřejmě vyhraje.

V 72. minutě příznivci Jiskry ztuhli, když do šestnáctky domácích pronikl zprava Štoček. Byl sice tísněn Chocholouškem, přesto stačil z osmi metrů vystřelit, ale míč nasměroval vedle vzdálenější tyče domažlické branky. Bojovalo se opravdu kdo z koho – na jedné straně domácí zadáci odvraceli dva centry, na straně druhé po proslulém dlouhém autovém vhazování Knakala vznikla před Čižinským nepřehledná situace. V ní se ke střele dostal střídající Kasýk, jeho pokus byl zblokován, míč se k němu ale odrazil zpět a domácí žolík se po minutě na hřišti trefil z 11 metrů pod víko – 1:0.

Brzy poté sudí prominul zákrok na pronikajícího Dvořáka, jemuž kolínští obránci vytáhli dres snad o dvě čísla, než jej složili k zemi, ale penalta se nepískala. Domácí pak střídáním a držením míče dotáhli zkušeně zápas do konce a mohli se radovat z vydřených tří bodů, jimiž po Čáslavi a Karviné završili vítězný „hattrick."

Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, Bauer, Chocholoušek, Pyrka D. – Bezděk (29. Leitl, 90. Hoffman), Pyrka M., Braun (77. Kasýk), Mužík, Beránek (46. Došlý) – Dvořák (89. Kůžel). Trenér: Purkart.
FK Kolín: Čižinský – Čapek, Biško J., Šťastný, Nešpor – Biško R. (72. Boček), Jelínek, Sedláček Michal (84. Hartig), Dudka (76. Stejskal) – Horák (76. Marek Sedláček), Štoček. Trenér: Veselý.

Branka: 78. Kasýk. ŽK: 0:2 ((9. Biško J., 90. Boček). HR: Koval – Severýn, Berka. Diváků: 280. ⋌(vok)

Známky dle experta Deníku (1 – 5): Ticháček (2), Knakal (2), Bauer (1), Chocholoušek (2), Pyrka D. (2), Bezděk (3), Leitl (4), Pyrka M. (1), Braun (4), Kasýk (2), Mužík (1), Beránek (4), Došlý (2), Dvořák (1).

30.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Kdyňští se dočkají moderní hasičské zbrojnice

Na Vánoce se naladili v Německu

Klenčí pod Čerchovem – Zájezd na vánoční trhy do bavorského městečka Guteneck, které leží nedaleko našich hranic v okrese Schwandorf, uspořádal v sobotu 9. prosince Výbor pro kulturu a sport městyse Klenčí pod Čerchovem.

Ve Staňkově ukončili plesem letošní taneční

Staňkov - Ve Staňkově byl závěrečným plesem zakončen kurz tance a společenské výchovy.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Západní Čechy – Tradice se díky Deníku rozšířila na 600 míst v celé republice.

Koledy se budou společně zpívat u nás i ve Vatikánu

Domažlicko – Čtyři místa na Domažlicku se zapojí do dnešní celorepublikové akce Česko zpívá koledy. Letos se akce koná po sedmé.