Jiskra Domažlice A – FK Kolín 1:0 (0:0)
V první půli se obě mužstva o aktivitu pravidelně střídala, ale defenzívní řady hrály prim, a proto se diváci gólu nedočkali. Důrazní hosté, kteří v každém souboji neopomněli přidat nepříjemné ´švihnutí´ přes kotník či holeň, zahájili hrou ve stylu vše na Stočka. Ten číhal na hranici ofsajdu na nakopávané balony a přihrávky přes střed hřiště, kde byl Kolín zpočátku lepší, ale stoper Bauer s jeho parťáky z obrany ofenzivní hvězdu Kolína a letos už i FK Mladá Boleslav uhlídal.

Zahřmít mohlo v 7. minutě po akci hostů, kdy Nešporův centr zleva poslal tísněný Horák z malého vápna ve skluzu jen nad Ticháčkovu branku. O deset minut později se na protější straně odmítl smířit se ztrátou balonu Bezděk, získal jej zpět a probil se s ním k brance, ale jeho přízemní centr stačil před nabíhajícím Dvořákem zachytit brankář Čižinský. Ve 22. minutě rozehrál ´kápo všech káp´ Mužík trestný kop z 24 metrů, ale míč těsně minul břevno brány hostů.

Ve 26. minutě byl po faulu a zranění kolena ošetřován a nakonec i střídán Bezděk, takže hosté hráli několik minut přesilovku, ale Horákův centr schoval do náruče Ticháček, který byl o chvíli později u míče o chvilku dříve než nabíhající Štoček. První velká šance domácích přišla ve 34. minutě, kdy se k Mužíkově centru dostal u vzdálenější tyče Knakal, ale jeho pohotový volej mířící do brány stačil Čižinský instinktivním máchnutím vytěsnit mimo branku. O čtyři minuty později předvedli domácí první kombinační akci hodnou osmifinalistů poháru, ale gól z ní nebyl.

V závěru poločasu se svěřenci kouče Purkarta ubránili dvěma centrům a poté při druhé gólovce v utkání mohli jít do vedení, když po autu Knakala vytvořili před Čižinským závar, ve kterém se ke střele dostal Dvořák, ale houštinu těl před sebou z malého vápna nepropálil. Po zblokované střele hostujícího Jelínka oznámila píšťalka rozhodčího Kovala poločasovou přestávku.

Domácí do druhé půle vyslali za nevýrazného Beránka Došlého a i díky němu chytili Kolín pod krkem. V 50. minutě vybojoval míč Došlý, uvolnil se, ale střelou z 20 metrů Čižinského nepřekvapil. O tři minuty později se ale hosté vymanili a po Sedláčkově rohovém kopu zamířil Dudkův tečovaný volej vedle Ticháčkovy tyče, a když si Sedláček rohový kop zopakoval, mířil Štoček hlavou rovněž vedle domácí svatyně. V 58. minutě se domácí fanouškové zlobili, že rozhodčí neodpískal zákrok kolínského Jiřího Biška na pronikajícího Došlého v pokutovém území. V této fázi hry bylo jasné, že kdo dá první gól, zřejmě vyhraje.

V 72. minutě příznivci Jiskry ztuhli, když do šestnáctky domácích pronikl zprava Štoček. Byl sice tísněn Chocholouškem, přesto stačil z osmi metrů vystřelit, ale míč nasměroval vedle vzdálenější tyče domažlické branky. Bojovalo se opravdu kdo z koho – na jedné straně domácí zadáci odvraceli dva centry, na straně druhé po proslulém dlouhém autovém vhazování Knakala vznikla před Čižinským nepřehledná situace. V ní se ke střele dostal střídající Kasýk, jeho pokus byl zblokován, míč se k němu ale odrazil zpět a domácí žolík se po minutě na hřišti trefil z 11 metrů pod víko – 1:0.

Brzy poté sudí prominul zákrok na pronikajícího Dvořáka, jemuž kolínští obránci vytáhli dres snad o dvě čísla, než jej složili k zemi, ale penalta se nepískala. Domácí pak střídáním a držením míče dotáhli zkušeně zápas do konce a mohli se radovat z vydřených tří bodů, jimiž po Čáslavi a Karviné završili vítězný „hattrick."

Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, Bauer, Chocholoušek, Pyrka D. – Bezděk (29. Leitl, 90. Hoffman), Pyrka M., Braun (77. Kasýk), Mužík, Beránek (46. Došlý) – Dvořák (89. Kůžel). Trenér: Purkart.
FK Kolín: Čižinský – Čapek, Biško J., Šťastný, Nešpor – Biško R. (72. Boček), Jelínek, Sedláček Michal (84. Hartig), Dudka (76. Stejskal) – Horák (76. Marek Sedláček), Štoček. Trenér: Veselý.

Branka: 78. Kasýk. ŽK: 0:2 ((9. Biško J., 90. Boček). HR: Koval – Severýn, Berka. Diváků: 280. ⋌(vok)

Známky dle experta Deníku (1 – 5): Ticháček (2), Knakal (2), Bauer (1), Chocholoušek (2), Pyrka D. (2), Bezděk (3), Leitl (4), Pyrka M. (1), Braun (4), Kasýk (2), Mužík (1), Beránek (4), Došlý (2), Dvořák (1).