MFK Chrudim – J. Domažlice A 1:1 (0:1)
Domácí začali aktivně, první gól ale zaznamenal soupeř. V 8. minutě chybovala chrudimská obrana, k míči se po dlouhém autu dostal osamocený Došlý a s chirurgickou přesností přeloboval brankáře Mrázka – 0:1. Ráz celému zápasu udala 12. minuta, kdy domácí Luptovský nevybíravě zajel do gólmana Ticháčka, ten vše pořešil jako Kličko Povětkina. Místo dvou červených karet ale sudí Zadinová udělila jen žlutou kartu domácímu hráči, který se v souboji navíc zranil a byl střídán. „Luptovský dostal při střetu od brankáře nohama do břicha. Protože měl bolesti a špatně se mu dýchalo, absolvoval vyšetření v nemocnici," říká ke stavu záložníka trenér MFK Jirousek. „Šel do toho střetu jako blázen, obětavě, ale s rizikem. A gólman mu to oplatil ránou pěstí do ramene," viděl celou situaci Jarosz, který zraněného nahradil. Střet vyvolal silné emoce v hledišti i na trávníku.

Dmažlický gólman Ticháček vzápětí musel absolvovat další tvrdý střet s mstitelem Nadrchalem, kterého o chvíli později loktem zkusil knokautovat Knakal. Na druhé straně domácí beztrestně skolili Došlého, faul na červenou vzápětí předvedl i domažlický Mužík vůči Drahošovi. Po těchto ostrých zákrocích tlak domácích směrem dopředu polevil, skórovat mohl hostující Dvořák, ale Mrázek jeho střelu vytlačil na roh. V závěru poločasu pak chrudimské podržel gólman skvělým zákrokem při Mužíkově povtsném trestném kopu. Na druhé straně mohl vyrovnat Jarosz, ale ránu z voleje poslal mimo.

Druhý poločas sudími nezvládnutého zápasu začal šancí Jiskry, ale příhra Došlého ke Kasýkovi neprošla. Poté zůstali na trávníku ležet hned tři hráči Domažlic, ale hrálo se dál. V 51. minutě Došlý bez balonu sejmul domácího Štěpánka. Po hodině hry převzali iniciativu znovu domácí, ale Vácha v 64. minutě trefil z malého vápna pouze břevno. Rozhodnout mohl o tři minuty později Leitl, který šel sám na gólmana MFK, ten ho ale vychytal. V 78. minutě vychytal Holuba ve stoprocentní šanci hostující brankář Ticháček. Z protiútoku nastřelil Došlý tyč domácí brány.

V nastaveném čase šel domácí Holub šlapákem do odkopávajícího Brauna, zřejmě mimo šestnáctku, hlavní rozhodčí ale odpískala pokutový kop pro Chrudim, „Byl jsem v té době docela blízko a musím říct, že tohle rozhodnutí si paní rozhodčí asi obhájí. Pískat se to rozhodně dalo, ale také se to dalo odpustit, takže chápu i rozčilení hostí," přiblížil Jarosz situaci, která rozhodla o konečné dělbě bodů mezi oběma mužstvy. Exekuce se totiž ujal zkušený Vladyka a střelou do středu branky nezaváhal.

Po takto vypjatém závěru vzplály na hřišti silné emoce. Na rozhodčí, která z fotbalu udělala spíše ragby, vlétl trenér Jiskry, od domácí střídačky zase vyrazil jeho chrudimský protějšek. Mezi sebou se strkali i hráči, hostující tým se pak dočkal i nevybíravého chování od domácích fanoušků, kteří do nich pustili přes zábradlí. Je jasné, že v odvetě na jaře bude na Střelnici horko. ⋌(pja, tau)

MFK Chrudim: Mrázek – Drahoš, Linhart, Radouš, Štěpánek – Luptovský (15. Jarosz), Langr (82. Vágner), Mastík (59. Vladyka), Nadrchal (73. Kesner) – Vácha – Holub.
Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, D. Pyrka, Chocholoušek, Bauer, Mužík, Braun, M. Pyrka, Kasýk (59. Leitl), Došlý (85. Beránek), Dvořák.
Branky: 90 + 1. Vladyka z PK – 8. Došlý. HR: Zadinová. ŽK: 2:3 (14. Luptovský, 80. Langr – 21. Došlý, 28. Mužík, 54. Kasýk. Diváci: 310.