Byly to nervy, jít kopat v 87. minutě penaltu?
Hlavně jsem se bál, abych branku nepřekopl. Nejdřív jsem vůbec nevěděl, kam budu střílet. Pak jsem se rozhodl doprava dolů, takže žádný extra nervy to nebyly.

Na půlce se po faulu sbíral ze země tradiční exekutor Jeřábek. Docela dlouho jste se na něho díval, jestli půjde kopat…
Jenda je určený jako první, do poslední chvíle jsem se koukal, jestli nevyrazí za mnou. Ale nechal mě v tom (usmívá se). Naštěstí mi to vyšlo.

Honilo se vám hlavou, co by se dělo, kdybyste nedal?
Spíš jsem si říkal, že proměnit to, připíšeme si strašně důležité vítězství. Mrzelo by mě, kdybych to zahodil. S takhle silným týmem se nehraje každý den. Fotbalově na tom Kunice byly úplně jinak než většina soupeřů, která sem běžně jezdí.

Kunice se s vámi snažily běhat, pokoušely se Pardubicím vnutit svoji hru. Čekali jste tak silný odpor?
Já ano. Už vloni, když u nás hrály, to bylo podobné. Podle mě jim dost škodí to jejich malé hřiště, tam hrají jiným stylem. Jakmile ale přijedou na větší plac, hrají výborný fotbal a dnes to jenom potvrdily. Klobouk dolů.

Přitom na první pohled by se řeklo, že obrana, které uprostřed šéfuje šestatřicetiletý Martin Hyský, by nemusela být z nejrychlejších, že na větším hřišti bude mít problémy. Ale žádné se nedostavily…
Přesně, mají ten mančaft hodně zkušený, v každé řadě stojí někdo, kdo si prošel ligou. Mají výborný tým. Co si tak vybavuji, tak to byl jediný celek, který se tady s námi snažil hrát a v některých fázích zápasu byl i o kapku lepší. Strašně si vážím takové výhry.

V posledních třech zápasech jste nasázel šest gólů. Vážíte si i vaší střelecké série?
Dnes byl ten gól z penalty, jinak jsem se do ničeho extra nebezpečného nedostal. Měl jsem jenom jednu střelu v první půlce, jinak jsem byl pokrytý. Ode mě to nebylo bůhvíco.

Bylo to i tím, že se Kuničtí snažili kolikrát ve dvou co nejdříve přistupovat k Jeřábkovi, který má na povel většinu vašich útočných manévrů?
Ani ne, nám se spíš nedařilo hrát po stranách. Dobře se na nás připravili. Věděli, jak hrajeme, znali nás. Bylo strašně těžké jim vzít balón. Za první půlku jsme se tam strašně naběhali, pak se udělal v napadání trochu pořádek, ale předtím jsme tam lítali jako blázni.

Na zápas se dorazila podívat i delegace z Chrudimi. Mají z vás po dnešku strach?
Oni jsou asi v pohodě, takže asi těžko. Znají nás dlouho, my je taky, myslím, že se nás bát asi nebudou.

K bitvě třetiligových titánů dojde příští středu. Čekáte, že by znovu mohla dorazit několikatisícová návštěva?
Byl bych rád a líbilo by se mi, kdyby takové množství lidí chodilo na každý zápas. V Chrudimi to bylo před takovou kulisou (2 630 diváků) něco úplně jiného a úžasného. Snad to z práce stihne co nejvíc lidí.