Na svých 177 centimetrů a 65 kilogramů nebývale řízný bek s šikovnou pravačkou začínal s fotbalem ve čtyřech letech v Hradci u Stoda. K nejpopulárnější kolektivní hře jej přivedl otec, který ji také hrával. Velký talent v mladíkovi ze Staňkova rozpoznal už trenér Martin Gust. Od mladších žáčků proto Jakub působí v Domažlicích, kde se staršími žáky vedenými trenérským duem Sladký a Neumann dosáhl zatím nejcennějšího úspěchu, vítězství v krajském přeboru. Nyní patří k oporám dorosteneckého týmu Jiskry.

Jakubovým snem je hrát jednou za Jiskru třetí ligu. „To je ale ještě hudba hodně vzdálené budoucnosti. Zatím si na mužský fotbal teprve zvykám," říká. Cíl dostat se do kádru rezervního týmu ´modrobýlích´ si zčásti splnil letos v zimě, kdy mu v přípravných zápasech dal šanci trenér ´Benfiky´ Ivan Rybár. A obdivovatel Davida Limberského pro jeho agresivní a týmové pojetí hry jej nezklamal.

Jak ´chutná´ souboj o balon s blonďáčkem, který si při nástupu na hřiště ještě musí ohrnout rukávy u dresu, okusili takoví tvrďáci, jako jsou klenečský Vojta Mifek nebo staňkovský Pavel Gust. „Souboje bolí, někdy i hodně, ale občas si chodím kopnout s chlapama do haly, takže jsem si už docela zvykl," vysvětluje Jakub tvrdší styl hry.

V zimní přípravě za ´Benfiku´ mu paradoxně nejvíce sedl zápas proti Staňkovu, kde bydlí. V něm diváky nadchl odvahou v soubojích i s o hlavu vyššími soupeři, nebezpečnými výpady do obrany a hlavně parádními přihrávkami na libovolnou vzdálenost, z nichž jedna byla dokonce gólová. „Jsem rád, že jsem dostal šanci zahrát si za ´béčko´, ale teď nesmím usnout na vavřínech. Snažím se neustále zlepšovat. Trenéři mě upozorňují na nedostatky a já se je snažím odstranit," říká skromně student Středního odborného učiliště v Domažlicích.