K ´věčně druhým´ Tlumačovu a Meclovu, tedy týmům, které už několik let zpátky vždy patří k adeptům na postup, se díky famóznímu podzimu řadí překvapivě i Kout na Šumavě a ze třetího místa útočí i rezerva účastníka krajského přeboru z Holýšova.

Z pozice lídra zahájí tažení za postupem Tlumačov. Kádr trenéra Vojtěcha Fořta je beze změn, z Kolovče se vrací brankář Mleziva. „Absolvovali jsme soustředění na Prantech, přípravné zápasy s dorostem Jiskry a účastnky I. B třídy z Klenčí a Postřekova. Z aspirantů na postup máme asi nejhorší los, s Holýšovem, Meclovem i Koutem hrajeme venku, ale tohle nám nevadí,“ říká přesvědčivě ´sekretário´ Startu Milan Polák. O oprávněnosti ambicí Tlumačova napoví hned na úvod výkon proti Holýšovu v nedělním šlágru 14. kola.

Dva body ztrácí na lídra fotbalisté Kouta. „Kádr je beze změn a po kvalitní přípravě včetně soustředění v Sušici,“ uvádí Tomáš Procházka, zastávající i funkci sekretáře. Koutu paradoxně pomohlo, že byl před rokem takřka na sestup. „Sedli jsme si, všechno probrali a od té doby se změnil přístup i nálada. Pomohl i příchod trenéra Václava Šťastného a tvůrce hry Lukáše Zelinky z České Lípy,“ pokračuje. Výsledkem změn ´klimatu´ je druhá příčka v tabulce a nejvíc nastřílených branek v soutěži, to vše prakticky se stejným mančaftem, který o půlroku dříve nikdo nebral vážně. Kout už sice nikdo nepodcení, ale hraje mu do karet los. Na podzim uhrál remízu v Holýšově a v Tlumačově, doma rozstřílel nedisciplinovaný Meclov. ´Padl´ však překvapivě se Slovanem na ´Těhelnom poli´ v Kvíčovicích, jenže tam dohrával bez dvou vyloučených.

Jen o jednu prohru více než Tlumačov a Kout utrpěl za třináct zápasů Holýšov B. Zraněn je Smeták, jinak je kádr komplet a ze zimního turnaje v H. Týně rozehrán. Ani skvělý dorost (Kubina, Kraus, Vítek aj.) ale akcie týmu z průmyslového srdce regionu nezvedá tak, jako příchod velezkušeného gólmana Karla Míčky (Doubravka, Koloveč). „Béčko se chce poprat o postup, dost napoví hned první zápas s Tlumačovem. Naše áčko sice hraje o den dříve, ale nevím o tom, že by se rezerva měla výrazně posilovat. Áčko má dost svých starostí se záchranou v krajském přeboru,“ mírní sekretář FK Holýšov Petr Třeštík spekulace o masivním nasazení posil proti lídru přeboru.

Největší změny v soupisce nastaly u posledního z velké čtyřky, Meclova. Z Luženic na hostování přišel Martin Vilím, který prošel dorostem Jiskry, na střídavý start brankář Cihlář z H. Týna a z Újezdu obránce Kafka. Posledně jmenovaná opora RSC spolu s českokubickým Beňušíkem na hostování prozrazují, že zpět ve hře po zranění je českokubický motor Meclova Milan Obdržálek. „Příprava zahrnovala i soustředění v Plánici, vyjma těsné prohry s Losinou se vyhrávalo,“ říká vedoucí týmu Tomáš Černý. Osm gólů dostal od meclovských kanonýrů lídr III. třídy z Milaveč, remízou 5:5 skončil duel s Postřekovem. Výsledky hovoří jasně, Beran s Chloupkem jsou při chuti… Čeho v klubu litují, je zranění předstopera Jana Dolejše, Pavel Vogeltanz kvůli proražené lícní kosti a operaci po Tlumačovu na fotbal zanevřel. Výbornými výkony se na podzim prezentovali Svoboda s Marešem, ti však přes zimu moc netrénovali ani nehráli.

Asi jen Kdyně a Dynamo HT mohou díky pár odíkům navíc vykročit do jara bez stresu, dál už ale vrásky na čelech aktérů přibývají úměrně postavení v tabulce. „Při vyrovnanosti soutěže a zprávách o tom, jak ostatní posilují mám obavu, abychom nehráli o záchranu,“ odhaduje sekretář desátých Všerub Standa Hrnčíř a představuje změny v kádru: „Do Chodova odešel Ticháček, přišli záložníci Kubeš ze Kdyně, Hašek z Holýšova a z Blšan gólman Hendrych.“ Všerubští absolvovali povedené soustředění na Podveském mlýně. Naděje vzbuzuje nové trenérské duo Josef Hlavenka a Jiří Václavovič, tím se uvolní ruce pilíři všerubské kopané Janu Šupovi, když bude zdráv.

Vedle Hostouně, která pro záchranu povolala Šinála, Tomáška, Kočiše, ale i postřekovského Královce a mladičkého snajpra Moravce, mobilizoval i Osvračín. Ze Staňkova si vzal zpět Bukovského a Řezníčka, z Meclova Argmana. „Cílem je udržet se. Natrénováno je, příprava začala v podstatě silvestrovským mačem áčka s béčkem, navrátilci se jeví dobře, hlavně Bukovský bude hrozbou, soupeři to tu budou mít těžší,“ věří sekretář Osvračína Jiří Beňka a doufá, že z týmu jen se čtyřmi výhrami bude na jaře černý kůň soutěže.

Tabulka II. třída

1. Tlumačov A ⋌13 10 2 1 31: 11 33
2. Kout ⋌13  9 3 1 41: 20 31
3. Holýšov B ⋌13  9 2 2 37: 19 30
4. Meclov A ⋌13  7 4 2 40: 20 28
5. Kdyně ⋌13  7 2 4 23: 17 24
6. Dynamo H. Týn B ⋌13  7 1 5 27: 23 22
7. Koloveč C ⋌13  5 1 7 29: 35 16
8. Poběžovice⋌ 13  3 4 6 28: 38 16
9. Staňkov B ⋌13  4 1 8 24: 30 14
10. Všeruby A ⋌13  3 3 7 30: 31 13
11. Osvračín A⋌ 13  4 1 8 18: 36 13
12. Bělá ⋌13  3 3 7 18: 36 13
13. Hostouň ⋌13  2 3 8 29: 40 11
14. Kvíčovice⋌ 13  2 2 9 18: 37  9
⋌Staňkovu B budou odebrány 3 body