K ´černým koním´ bude patřit FK Mířkov. Mužstvo z konce, či spíše začátku okresu, nikdo neopustil. Hostování Cihláře se změnilo v přestup, prodlouženo bylo hostování Královce, dále přicházejí na hostování Praštil a Černý. Všichni z FC Dynamo Horšovský Týn. Dále přichází na roční hostování Sláma ze Srb. „Cílem je pohybovat se na špici tabulky, úspěchem by bylo obsadit po podzimní části první až třetí místo s reálnou šancí v jarní části bojovat o postup do II. třídy," říká Vlastimil Pokorný z FK Mířkov. K favoritům podle něj budou dále patřit sestoupivší Všeruby, Újezd a Tlumačov B. „Sestup nikomu nepřeji, ale zřejmě bude o záchranu bojovat nováček z Oplotce, Koloveč C a asi Draženov," míní Pokorný. O farmě Mířkov nejedná. Trenérem je Josef Marek.

K nováčkům v soutěži patří TJ Sedmihoří Oplotec, jeden z postupujících. Kádr přes léto neoslabil, naopak přišli Sušický, Nový, Dietz, všichni na přestup z Horšovského Týna. Cílem je udržet III. třídu. O farmě nejednají, trenérem je Bedřich ´Karol´ Dobiáš.

Nováčkem jsou i sestupující Všeruby. Těm se nevyhnuly odchody. Do Meclova míří na hostování Votava, v jednání je odchod Čermáka na hostování do Mrákova a Kalivody na hostování do Pocinovic. Jedná se o příchodu gólmana Hendrycha. Cílem je pohyb v horní části tabulky, k favoritům Všerubští řadí Újezd, Mrákov B a Tlumačov B. O farmě se nejedná. Hrajícím koučem je Jan Šup.

Týmem ze středu tabulky je tradičně Újezd. Snajpr Robert Zůna se vrací z hostování v Pocinovicích, z Luženic přichází na hostování Jaroslav Pajdar, z Chodova Beňušík a z Jiskry přestupuje Špoták. Do Zahořan se vrací Grössl, kam jdou na hostování i Pivoňka s Heřmanem, do Meclova přestupuje Kafka, Svoboda bude hostovat v Chodově, brankář David Pajdar v Postřekově. „Cílem je postup do II. třídy, jako každý rok," říká s úsměvem újezdský Ferguson Petr Churý. Ten kromě ´vlastních´ řadí k favoritům posílený Blížejov s ambiciózním vedením a Tlumačov B. Újezd uzavřel dohodu o farmě s Meclovem. Hrajícího trenéra dělá Petr ´Luňák´ Wolf, z lavičky má koučovat předseda Ledvina či Řezníček.

K favoritům bude patřit i Start Tlumačov B. „Přijít mají dva kluci, kteří sice fotbal nikde nehráli, ale mají chuť, Geiger se asi vrátí do Milavčí," vypočítává trenér Martin Peleška. S cíli je to stejné, jako vloni. Pokud si rezerva vykope postup z prvních příček, s přihlédnutím na výsledky ´áčka´ by právo postupu využila. V Tlumačově nejsou přesvědčeni o smysluplnosti farem, takže o ní ani nejednají. „Jednou prohrajete se slabým, pak za vás nastoupí kluci z farmy, kteří s mužstvem nemají nic společného, a porazíte silného. To úrovni soutěže vůbec neprospěje," míní stratég z někdejší Rudé hvězdy Domažlice Peleška.