Sokol Osvračín B - Sokol Hlohová 0:2 (0:1)

Opatrný vstup do utkání z obou stran vyzněl lépe pro hosty, kteří se dokázali prosadit již po čtyřech minutách, kdy proměnili jeden ze svých protiútoků. V. Hrdina zatáhl po pravé straně míč, odcentroval do vápna, kde se ve skrumáži nejlépe orientoval Pezl, a ten poslal hlavičkou míč do šibenice 0:1. V 18. minutě nastřelil z dálky břevno domácí branky hlohovský J. Vacík. Další dobývání domací branku hostům zmařil dvěma skvělými zákroky gólman P. Skala. Dalším důvodem, proč se hostům do přestávky už žádnou další branku vstřelit nepodařilo, byl T. Janka, jenž doslova létal mezi zálohou a obranou a několikrát překazil akce hráčů Hlohové. Domácí se osmělili ve 35. minutě, když dlouhý nákop Wankeho poslal Bukovský těsně vedle branky. Tento hráč působící na podzim ve Staňkově díky své výšce ostatně patřil k největším hrozbám při osvračínských standardkách. Zbytek poločasu se dohrál uprostřed hrací plochy, kde obě mužstva sváděla urputný boj o míč.

Na další branku diváci čekali až do 71. minuty, kdy hosté udeřili podruhé. R.Vacík přihrál S. Beranovi, který už se kvůli křečím chystal na střídání, ale se sebezapřením ještě zvládl proniknout do vápna, kde ostrou ranou k tyči skóroval 0:2. Hned poté byl střídán. V samotném závěru mohli hosté ještě dvakrát uspět. Nejprve v 85 minutě střílel vedle Homolka a poté našel R. Vacík osamoceného Zavadila, ale s praporkem aktivní domácí pomezní oba hráče viděl v ofsajdové pozici, hlavní sudí odpískal ofsajd a následně ukončil utkání.

„Sportovně i takticky jsme zvládli i druhé derby s Osvračínem. Protože domácí na jaře zatím všechno vyhráli a povolali posily z ´áčka´, přizpůsobili jsme tomu i rozestavení na čtyři pět jedna. První poločas byl z obou stran o něco pohlednější, nám se hned na začátku povedlo dát gól. Po přestávce se hra trochu rozdrobila, ale nám se podařilo dát ještě jeden gól a utkání rozhodnout. V závěru jsme měli další šance. Z domácího týmu bych vyzdvihl výkon Tomáše Janky a brankáře Přemka Skaly,“ řekl k utkání vedoucí Hlohové Václav Šimka.

Sokol Hlohová:Šobor - Pezl, Multrus, Černý (79. Bozděch), Zahrádka (69. Homolka) -V. Hrdina, J. Vacík, R. Vacík, P. Hrdina, Zahoř (86. Zavadil) -Beran (73. Šimka).(zav)