Sokol Krchleby – Tatran Chodov 5:1 (1:1)
Zápas začal opatrně, hráči obou týmů vyčkávali, s jakou taktikou se předvede soupeř. Krchlebští vsadili na kombinační hru, kterou dirigovali staňkovští Herman s Dolejšem, a o zakončení se měli starat především Doležal s další posilou Jankou, jenž také několikrát prověřil pozornost chodovského gólmana střelami ze střední vzdálenosti. Domácím ale kombinace v některých fázích utkání nevycházela, a tak přicházeli vinou nepřesných přihrávek o balon. Chodovští vsadili na pozornou defenzivu a rychlý přechod do útoku přes Petra Holara, připravujícího finální přihrávky pro hráče nabíhající z druhé vlny. A byl to právě Holar, který po nenápadné akci z levé strany umístil centrovaný míč do branky bezmocného Chvátala – 0:1. To běžela 30. minuta utkání a Chodovští měli v tuto chvíli více ze hry.

S hráči Krchleb mohlo být ještě hůř, kdyby Holar lépe naložil se šancí, v nížse ocitl po situaci zavánějící postavením mimo hru. Nutno dodat, že lví podíl na udržení jednobrankového rozdílu měl krchlebský brankář Chvátal, který vynikajícím zákrokem Holara nadvakrát vychytal. Známé ´nedáš-dostaneš´ se naplnilo v závěru poločasu. Po rohovém kopu se dostal k míči nikým nehlídán Koriťák a zblízka zajistil domácím klidnější odchod do šaten za nerozhodného stavu.

Vše nasvědčovalo, že druhý poločas nabídne stejný obraz hry jako první a bude to o jednom gólu, který rozhodne o vítězi. Krchlebští kanárci ale ukázali, jak se má hrát doma. Začali více běhat, zpřesnili kombinaci a během deseti minut prakticky rozhodli o osudu utkání. Nejprve v 58. minutě individuální akcí vymotal dva obránce Dolejš a vybídl Farkaše skórovat do prázdné branky – 2:1. Běžela 65. minuta utkání a Janka pěknou střelou k tyči zvýšil vedení Krchleb na 3:1 a o další tři minuty později skóroval s přispěním obránce Chodova Herman – 4:1.

Poté trenér Krchleb stáhl ze hry některé opory a šanci dostali mladíci, kteří si ještě vytvořili několik nadějných šancí, ovšem bez gólového efektu. Brankář Krchleb Chvátal ještě chytil ve skrumáži před vlastní brankou gólovou střelu nejlepšího hráče Chodova Holara. Úplný konec nadějí na zvrat v utkání znamenala pro hosty 76. minuta, kdy se v ruce rozhodčího Plzáka objevila za ostrý skluz zezadu červená karta pro jednoho z hostů.

Krchlebští si už pak hlídali vedení a svůj výborný výkon v dresu Krchleb korunoval v 80. minutě druhým gólem bomber Dolejš tečí centrovaného balonu ve vápně – 5:1. ⋌(mko, pst)

Ohlasy po utkání:

Trenér TJ Sokol Krchleby Pavel Strousek: „Utkání se pro nás zpočátku nevyvíjelo úplně dobře, protože hráči neplnili to, co jsme si řekli před zápasem v kabině. Chyběl pohyb, nebylo komu nahrát a z toho vyplývalo hodně ztrát v rozehrávce. Chodov překvapil kvalitní defenzivou a aktivní hrou ve středu pole, kde nás přehrával. O přestávce jsme si to v kabině vyříkali a druhý poločas už byl o něčem jiném. Naši hráči začali hrát aktivně, byli jsme častěji na míči a pěknými kombinacemi jsme začali soupeře přehrávat. Samozřejmě nám pomohla kvalita tří hráčů staňkovského áčka, kteří nám přišli pomoci, ale naši hráči nezůstali nic dlužni a ve 2. poločase se k nim připojili. Musím říci, že farma se Staňkovem nám zatím funguje dobře a našli jsme společnou řeč ve vzájemném doplňování obou mužstev. Od nás hraje stabilně v základu staňkovského áčka Sekereš a vypomáhat chodí bratři Doležalové. Naopak za nás chodí pravidelně hráči ze širšího kádru áčka, kteří nedostanou v I. A třídě tolik příležitostí. Protože FK Staňkov nemá B mužstvo, převzali jsme tuto funkci my a chodí za nás také mladí hráči, kteří nedávno vyšli z dorostu a potřebují se otrkat v dospělém fotbale, nebo naopak starší hráči, pro které už je I. A třída moc, ale fotbal mají rádi a chtějí hrát."⋌(mko, pst)