Oplotec si v Meclově vzal zpět post lídra

Meclov /FOTOGALERIE/ – Fotbalová IV. třída má za sebou jeden z jarních šlágrů. Jedenadvacáté kolo nejnižší fotbalové třídy proti sobě svedlo rezervu Meclova a Oplotec, první a druhý tým tabulky. Zatímco hostům na jaře schází sedmigólový Plešmíd, šestigólový Oberajtr i nejlepší střelec Marek s 10 trefami na kontě, domácí na pažit legendárního ´Maracaná´ vyslali kompletní trio svých top snajprů Mayera, Malíka i Svobodu, ale také oporu futsalových Rejnoků, rekonvalescenta Jana Dolejše. Přesto se nakonec radovali hosté, kteří po trefě Lercha zvládli lépe hru do kopce a díky druhé ´pojistce´ Malého i poločas z kopce. Duel rozhodla jistota v bráně, proměňování šancí a disciplína, za což si Oplotec v přímém souboji vzal zpět postavení lídra.

16.5.2013

Z šlágru IV. třídy mezi prvním Meclovem B a druhým Oplotcem.Foto: Deník/ Václav Tauer

ZD Meclov B – TJ Sedmihoří Oplotec 0:2 (0:1)

Po úvodním oťukávání jako první zahrozili hosté, kteří těžili z ne zrovna jisté rozehrávky Meclova a do brejku se dostal Tengler, jenže Kabourek jej vychytal. Po šesti minutách hry a rohovém kopu domácích měl na noze odpověď Vorel, ale jeho pumelici vytlačil Zitterbart znovu na roh. Domácí tím získali navrch, jenže Chloupek a spol. v šancích pouze nechali vyniknout oploteckého gólmana. Hosté vsadili na jednoduchou hru bez kudrlinek a pokoušeli se nakopávanými balony hledat svoje rychlé útočníky. Úspěch se paradoxně dostavil po standardní situaci, kdy Kabourek v brance Meclova podcenil rohový kop, obrana ve zmatcích v malém vápně neuhlídala Lercha na zadní tyči a ten z metru napnul síť domácí svatyně – 0:1. V závěru první půle mohli vyrovnat Sušický a po něm i Svoboda, jenže výtečný Zitterbart byl pokaždé proti.

Po přestávkovém ´mytí hlav´ domácí zmáčkli hosty a čtvrt hodiny do nich bušili, jenže poté snahu o vyrovnání zbrzdila druhá žlutá karta pro Mayera. Oslabenému Meclovu nezbylo než hrát na riziko, z čehož pramenily rychlé kontry forwardů Sedmihoří do otevřené obrany a chyby. Jednu takovou řešil domácí Svoboda zatažením za dres, za což následovala druhá žlutá karta. Domácí měli šance, ale Chloupkovi uskočil balon, Vorel místo přihrávky na volné spoluhráče volil střelu a Vogeltanz hlavičkoval mimo zařízení. A tak přišel trest. A znovu ze standardky. Jeden z meclovských beků neodhlavičkoval centr, jak by bylo záhodno, a Suchopárkův oblíbenec Miroslav ´Kořalka´ Malý přidal pojistku – 0:2.

ZD Meclov B: Kabourek – Váchal, Hajs, Dolejš, Malík, V. Sušický, Chloupek, Mayer, Vorel, Vl. Svoboda, M. Svoboda. Na střídání: Škarda.
TJ Sedmihoří Oplotec: Zitterbart – B. Sušický, Mašát, V. Svoboda, Kühn, Holub, Lerch, Nový, Malý, Trhlík, Tengler. Na střídání: Šinál, Balák, Sláma. ŽK: 5:3. ČK: 2:0 (Mayer, Svoboda). HR: Plzák – Rada, Jurčík. Diváků: 88.