Tatran Chodov – ZD Meclov 1:3 (0:1)

Zápas byl zahájen minutou ticha za zesnulého fanouška Tatranu pana Holara, jehož synové Petr a Miroslav hájí barvy Chodova. A právě Petr se po pár minutách dostal do první šance, jenže pozorný brankář Dolejš jeho střelu kryl a gólem neskončila ani dorážka. Na nepřesném zakončení pak ztroskotaly i další pokusy domácích. Hosté se respektu ze zkušeného soupeře zbavovali postupně, ale jejich akce tažené zejména Chloupkem a Mayerem často končily ofsajdovou pastí nastraženou domácí obranou dirigovanou Mírou Holarem. Náhradník za Berana, který kvůli ´slepotě´ po svařování nastoupil až do druhé půle, se přesto nakonec gólu dočkal. Ve 34. minutě tvrdě vypálil Paidar, Staviarský jeho střelu vyrazil do strany, ale dobíhající a nikým nehlídaný Mayer míč vrátil do branky – 0:1. Domácí se do konce poločasu snažili o vyrovnání, Holar však po dlouhém autu Pfeifera hlavičkoval pár centimetrů od tyče meclovské brány, neskóroval ani Hála a nic nepřinesla ani Kapicova akce.

Do druhé půle oba trenéři sáhli ke změnám v sestavách, lépe však vyšel tah hostům, kteří střelce gólu Mayera nahradili Beranem. Blížící se zkázu Chodova odstartovala padesátá minuta. Střídající Svoboda fauloval pronikajícího Beňušíka a sudí Štěpán ukázal na značku pokutového kopu. Jenže Chloupek nabídnutou šanci zahodil, když mířil nad branku Tatranu. V 54. minutě se pěkným pasem na P. Holara blýskl Pfeifer, jenže kapitán domácích se o moment překvapení připravil zasekávačkou. Při dalším útoku ztratili Chodovští míč na polovině soupeře a rychlý brejk chladnokrevně a přesně zakončil Chloupek – 0:2.

Domácí se ještě zmohli na snížení nepříznivého stavu, to když Kapic dlouhým centrem na střed našel Starinského, a povedená dalekonosná pumelice náhradníka za Pfeifera skončila za zády Dolejše – 1:2, to však bylo z jejich strany vše. O osm minut později zatáhl meclovský Beran po levé straně balon, pronikl až k brance, odkud mu domácí obrana přes zoufalé upozorňování svého gólmana dovolila přihrát na velké vápno, odkud vypálil volný Malík a míč odrazem o tyč skončil v síti – 1:3.

Chodovští  pak otevřeli hru, ale o další příležitosti na snížení nepříznivého stavu se připravili nepřesnostmi snad při každé třetí přihrávce, malým důrazem v soubojích o odražené balony a navíc přestali stačit soupeři i fyzicky, takže se meclovští ´jezdci´ po několika totálních rozborkách obrany Chodova dostali do přečíslení. Početní příznivci svěřenců trenéra Vogeltanze si už však počtvrté nezakřičeli gól ani po Beňušíkově jedovce ani při Beranově samostatném nájezdu na Staviarského, který dobrými zákroky uchránil Tatran před potupou.

Právě brankáře Tatranu jsme jako prvního oslovili, aby zhodnotil zápas. „V prvním poločase to nebylo špatné, měli jsme hodně šancí, škoda, že jsme je neproměnili. Druhý poločas byl hrůza. Ty tři góly jsme soupeři darovali po našich ztrátách, a to ještě Chloupek nedal penaltu."

Neúspěšný exekutor, který se gólu dočkal v dalších minutách, čekal od soupeře víc: „Čekal jsem, že to s Chodovem bude těžší. V první půli měl šance, ale ve druhé půli jsme jej tlačili. Na penaltu jsem si moc nevěřil, ale byl jsem na řadě. Teď už alespoň budu mít pokoj," usmíval se autor druhé branky Meclova.

Trenér poraženého celku byl spokojen s výkonem pouze v první půli. „Úvodní pětačtyřicetiminutovka byla z naší strany dobrá, řekli jsme si, že musíme soupeře napadat od vápna, proto byl Hála na hrotu. Měli jsme plno šancí, škoda že jsme nějakou neproměnili, zejména ta z 10. minuty po gólu volala. Pak by to asi bylo jiné. Ve druhé půli jsme odpadli fyzicky, soupeř byl rychlejší, přehrál nás, trestal nás za chyby. Dobrá zpráva je, že po půlroce nastoupil Honza Chmelík na kraji obrany, ale zatím vydrží jen poločas," řekl Měsíček. Jeho protějšek Jiří Vogeltanz byl o poznání spokojenější: „Výhra v prvním zápase a navíc nad soupeřem, který léta hrál I. B třídu, je cenná, povzbudí nás. Ze soupeře jsme měli respekt, v první půli měl šance, ale neproměnil je. Důležitý byl náš první gól. Ve druhé půli jsme byli lepší my, hru oživil příchod Beránka, a to ještě nehrál druhý Beňušík. I tak si náhradníci vedli dobře, Žáček s námi absolvoval celou přípravu a Mayer z B mužstva nám také chodí pomáhat, když je třeba."

Tatran Chodov A: Staviarský – Smazal, Veselý, Holar M., Chmelík (46. Svoboda), Frána, Kapic, Holar P., Pfeifer (Starinský), Ticháček, Hála (46. Konop). Trenér: Měsíček.
ZD Meclov A: Dolejš – Vilím, Kafka, Beňušík, Mayer (46. Beran), Chloupek, Obdržálek, Vogeltanz P., Žáček, Paidar, Malík. Na střídání: Vogeltanz T., Maier, Vondraš. Trenér: Vogeltanz.

ŽK: 5:3 HR: Štěpán – Kuzma, Majerčík. Diváků: 120.