Hraničář Česká Kubice - Sokol Srby 4:1 (3:1)

Domácí se po výkopu pustili do dobývání branky hostů a hlavně díky Strejcovi pronikajícímu přes Voráče podél levé postranní čáry se jim to překvapivě snadno dařilo. Jenže střílené centry před prostor hájený Sazamou dlouho nenacházely adresáta. Na druhé straně chyboval při rozehrávce gólman Kadlec, ale Brejcha byl nečekanou příležitostí zaskočen stejně, jako domácí obrana, a pálil vedle. To domácí stejné chyby na protější straně v 8. minutě využili, když Auerverk obešel gólmana a získaný balon poslal do prázdné brány 1:0. Po úvodním náporu Kubice hosté přidali a při hře nahoru dolů byla k vidění řada příležitostí obou týmů. Běhavější hosté byli za nebojácný výkon na půdě jarního suveréna odměněni ve 29. minutě, kdy míč po málo nebezpečném centru Srb z rohu hrací plochy efektně uměrnil za Kadlecova záda Pelikán 1:1.

Ve 34. minutě udělal domácí Baar chybu, ale Pelikán trefil jen gólmana. Kubičtí s chutí útočili, ale mezi duem či triem útočících hráčů a zálohou zůstávala příliš velká mezera, takže nebyl nikdo, kdo by odražené balony vracel do pokutového území Srb. Ve 39. minutě vysunul Rap Strejce, následoval průnik po ´Strejcově stezce´ podél lajny a centr, po němž Auerverk trefil tyč. Když to nešlo se spoluhráči zleva, zkusil to ve 41. minutě domácí tahoun sám a zprava. Při nenápadné akci ´oranjes´ přeběhl na druhou stranu, obtočil se okolo zaskočeného beka a vypálil 2:1. Gólman Srb si na balon sáhl, ale neudržel jej. Otřesení hosté pak inkasovali ještě jednou. Minutu před koncem poločasu ztratili ve středu vlastní poloviny míč a Votrubova ´haluz´ rozvlnila síť 3:1.

Také druhá půle nabídla fotbal nad úroveň IV. třídy. Domácí byli v úvodu nebezpečnější. Jejich akce končily ostřelováním svatyně Srb nebo je likvidoval brankář Sazama obětavým výběhem a pádem pod nohy útočících hráčů. Asi po dvaceti minutách se hosté z tlaku vymanili a vypracovali si i oni řadu šancí. Jenže aktivní Pelikán nejprve po centru od Vikoně trefil hlavičkou jen gólmana, Brejchova pumelice se stočila mimo branku a Antoš střelou z dálky jen ´vyklepal´ rukavice kubického brankáře. Vedrem více znavení domácí se s ohledem na vedení poté spokojili jen s občasnými výpady před branku Srb. Ve 34. minutě byl kubický Rap při průniku středem hřiště před hranicí velkého vápna zastaven nedovolně vyběhnuvším brankářem, ale přímý kop z nebezpečné vzdálenosti Sazama vyrazil. V závěru utkání ještě srbický Slavík utěšenou střelou snad z poloviny hřiště vystrašil Kadlece. Pár minut před koncem stanovil konečné skóre Strejc, když další ze svých průniků do již otevřené obrany hostů zakončil lišáckým lobem přes padajícího gólmana 4:1.

Česká Kubice: Kadlec - Baar, Zimmer, Rap, Váchal, Hano, Strejc, Hora, Malý, Auerverk, Votruba. Na střídání: Hrdlička, Čermák, Quici, Hříbal, Šindelář. Trenér: Poláček.

Srby: Sazama - Škoda, Voráč, Rejthar, Kubizňák, Brejcha, Vikoň, Sláma, Antoš, Slavík, Pelikán. Na střídání: Císler, Plánička. Trenér: Vikoň st.