Do branky jste se postavil hned na prvním tréninku nebo z vás brankáře udělali časem?

„Do branky jsem se postavil hned na prvním tréninku, respektive na druhém, protože když jsem přišel na první trénink do haly v Domažlicích, rozbrečel jsem se a rodiče mě museli odvézt domů. Na tenhle okamžik nikdy nezapomenu…"

Chytáte za dorost Sokola Mrákov, rezervu i za A – mužstvo. Stíháte o víkendu kromě fotbalu i něco jiného?
„Je velmi obtížné stíhat něco navíc, pokud mám na programu za jeden víkend tři zápasy. V den, kdy mám chytat dva zápasy, je to téměř nemožné, zvláště když jedeme s oběma týmy hrát ven. Občas se stane, že vyrážím z domova v osm hodin ráno a domů se vracím kolem šesté večer, pokud tedy nepočítám přibližně hodinu na oběd, za kterou se nedá nic jiného stihnout, než se najíst a alespoň na chvilku vypustit fotbal z hlavy. Když je na programu ´pouze´ jeden zápas, mám více času, ale snažím se relaxovat, pokud je to možné."

Máte vůbec potřebu a chuť trénovat během týdne po takovém víkendovém ´záhulu´?
„Samozřejmě trénuji, trénink dělá mistry. Ale v pondělí mám volno, snažím se nabrat sílu na nastávající týden. Trénuju čtyřikrát týdně, tj. úterý, středa, čtvrtek a pátek. V úterý a ve čtvrtek chodím s domažlickým dorostem, ve středu a v pátek v Mrákově s dorostem a muži."

Jak moc důležitý pro vás bývá první zákrok?
„První zákrok pro mě bývá velmi důležitý. Pokud dostanu gól z první střely, určitě to sebevědomí neposílí, ovšem neznamená to, že po zbytek zápasu budu mít smůlu a budu nejistý. Pokud však první dotyk s balonem je v podobě zákroku, posílí to sebevědomí a chytá se mi úplně jinak."

Sledujete výkony ostatních brankářů v okresu? Kde podle vás mají dobré gólmany a je mezi nimi někdo, koho berete jako svůj vzor?
„Žádného brankáře z okresu vyloženě nesleduji. Dobrého gólmana mají například v Postřekově, neznám ho osobně, ale viděl jsem jej podat výborné výkony. Za svůj vzor z okresních brankářů neberu nikoho."

A koukáte na soupisky, jací útočníci proti vám nastoupí?
„Na soupisky soupeřů nekoukám, pouze si před zápasem v šatně řekneme, jací hráči by mohli být pro nás potencionální hrozbou a na koho bychom si měli dát pozor."

V Mrákově asi panuje po podzimu s výsledky mužstev spokojenost. Nebo to vidíte jinak?
„Spokojenost opravdu panuje, pokud nepočítám dorost, pro který podzim nebyl nejideálnější a úvodní část sezony zakončil se 13 body. S ´áčkem´ jsme nasbírali 22 bodů a skončili na osmém místě. Přitom na čtvrté místo ztrácíme pouze dva body. V ´béčku´ převládá také spokojenost, nejen kvůli tomu, že jsme dosáhli 27 bodů, ale i proto, že jsme v posledním zápase porazili Tlumačov v derby 2:1."

Rezerva je čtvrtá, to vypadá na jarní útok na postup…
„S rezervou jsme skončili čtvrtí jen o skóre za třetími Poděvousy. Pokud i jarní část se nám vydaří tak, jako ta podzimní, rozhodně budeme spokojeni, nemluvě o tom, kdybychom si mohli po jaru říct, že jsme vítězové III. třídy."

Co jako gólman říkáte pravidlu, že po nerozhodném výsledku následuje penaltový rozstřel?
„Určitě je to zpestření pro diváky, kteří se penaltami baví. Pokud bych měl mluvit z brankářského hlediska, určitě to pro mě je přínosem a rozhodně proti penaltovému rozstřelu nejsem. Pokud se vám, jako brankáři nepovede vychytat vítězství při penaltovém rozstřelu, nikdo na vás nehází vinu, pokud ovšem vychytáte vítězství, jste za hrdinu. To je to, co mě na tom těší a proč nejsem proti rozstřelům."

Jako brankář jste zaujal a stal jste se Hráčem měsíce projektu Kopeme za fotbal. V něm lze vyhrát i trénink s prvoligovým trenérem nebo VIP návštěvu některého ze stadionů. Pokud by byla ta možnost, jakého trenéra byste v Mrákově na tréninku uvítal nebo jaký stadion byste si rád prohlédl?
„Pokud by se tato možnost naskytla, byl bych ohromně spokojen, protože ne každý se může pochlubit VIP návštěvou některého ze stadionů, popřípadě tréninkem s prvoligovým trenérem. Kdybych si mohl vybrat, tak by pro mě byla jasná volba v Mrákově na tréninku uvítat Pavla Vrbu. Co se týče stadionu, rád bych si prohlédl plzeňský stadion."

Díky projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal kluby získávají mimo jiné i sadu dresů zdarma. Co na takovou podporu fotbalu na venkově říkáte?
„Podle mého názoru je pro kluby velký přínos nejen sada dresů, ale i spousta jiných, zajímavých věcí a cen, které jim zprostředkovává Gambrinus právě díky projektu Kopeme za fotbal."

Vizitka Lukáše Krhouna:

Narozen 8. 11. 1994 v Domažlicích. Do 12 let bydlel v Tlumačově, poté se přestěhoval do Prapořiště, kde bydlí dosud. Je žákem 3. ročníku SPŠ v Klatovech, obor ekonomika a podnikání ve strojírenství. Měří 188 cm a váží 94 kg. S fotbalem začínal ve 4 letech v Jiskře Domažlice, kde je nyní už pouze na střídavý start. Záliby: hokej, volejbal, fotbal. Pravidelně jezdí na pionýrské tábory, kde poslední dva roky zastává funkci instruktora.