Vojtko zajistil rezervě Mrákova výhru s Klenčím

Mrákov – Čtyřiadvacáté kolo okresní III. třídy nabídlo souboj rezerv Sokola Mrákov a Spartak Klenčí. Ani jeden z celků se nemohl spolehnout na pomoc hráčů z áčka, neboť oba první týmy obou klubů ve stejný čas hrály. Klenčí přijelo s cílem pokusit se ukopat alespoň bod a i když nakonec prohrálo o dvě branky, nebylo od tohoto cíle daleko.

8.6.2012

Ilustrační snímek - fotbal.Foto: Deník

Mrákov B – Klenčí B 2:0 (1:0)
Domácí získali od začátku převahu a mohli ji během pár chvil zúročit, když se po závaru před brankou Klenčí dostal míč k osamocenému dorostenci Šimkovi, jenže ten z malého vápna vysoko přestřelil. Poté se na soupeřovu polovinu nastěhovali hosté, ale k důraznému zakončení se nedostali. V dobrém světle se předvedl krajní záložník Klenčí Kupilík, který nastoupil k soutěžnímu zápasu po více než čtyřech letech a měl by zvážit, zda jeho comeback nebude dlouhodobějšího charakteru.

Ve 20. minutě ztratil na půlící čáře míč hostující obránce Čech a Vojtko se s balonem vydal směrem k bráně, když cestou stačil ´udělat´ veterány Pajmu s Hálkem a poté po zemi zakončil podél brankáře přesně k tyči – 1:0. Oba mančafty si poté vypracovaly ještě několik příležitostí, ale ani jedna nevedla ke gólu. Pěknou střelou se ke konci poločasu prezentoval z přímého kopu Hálek, ale chybělo pár decimetrů do šibenice.

Druhá polovina začala opět převahou domácích, ale ani ne po deseti minutách už byla režie hry v podání Klenčí, které domácí pouštělo na svojí polovinu sporadicky. Několikrát zakončil z dálky Macht, zkoušel to i Ledvina. Velký přehled ukázal útočník Hromník, který byl v těchto chvílích nejlepší z hostů, ale ani on neuspěl. Tentýž hráč měl na noze v 80. minutě vyrovnání, ale jeho pokus ze dvou metrů nebyl důrazný a obránce na brankové čáře míč stačil včas zahrát do zámezí. Pak však hosté chybovali na levé straně defenzivy a Vojtko běžel znovu sám na Hlavsu, který proti němu vystoupil, ale na střelu domácího útočníka byl krátký, stejně jako Holar, který si za vyběhnuvšího gólmana stoupl do branky – 2:0.⋌ (mal)