Domažlická Jiskra v přípravě na ČFL podlehla divizní Doubravce 3:4 a její první gól vstřelil Malý, který na jaře hrál v Kolovči. „Předvedl dobrý výkon a zřejmě si ho necháme," prohlásil domažlický kouč Stanislav Purkart. Malý je stále hráčem Tachova, v Kolovči hostoval.

Rovněž Doubravka má v kádru nové tváře. „Je u nás Brož, který byl v Rokycanech, zkoušíme Ulbrika z dorostu a hrál i Roth. Jeho příchod z Ovčár je v jednání," uvedl doubravecký kouč Roman Vyleta.

Výhru svých svěřenců nepřeceňoval. „Je to jenom příprava, ale každé vítězství potěší. Zvlášť když je to se silným celkem z vyšší soutěže."

Divizní Tachov doma prohrál s juniorkou Bohemians 1905 3:5. „Zkoušíme některé hráče, které jsme měli na hostování, a také je u nás Stec. Ten je hráčem Lomu a na jaře hrál na střídavý start v Přimdě," informoval tachovský sekretář Rostislav Vachálek.

Na nový ročník divize se připravují i Rokycany, které vyhrály nad účastníkem krajského přeboru Přešticemi 2:1. Některé změny v kádru popsal trenér Pavel Aubrecht. „Už u nás není brankář Cipra, který odešel do Německa, Brož je v Doubravce a hostování u nás ukončil i Černohorský. Zkoušíme Žáčka z juniorky Bohemians a máme zájem o Štefla z Viktorie. Tento týden by se mělo jednat."

Divizní nováček z Chrástu zvítězil 3:1 nad ligovým dorostem plzeňské Viktorie. „Byl to rychlý fotbal a jsem spokojen s výsledkem i výkonem. Měli jsme ještě další šance. Na hostování jsou u nás Pavlík z Klatov a Lukáš z Holýšova," říkal chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Naopak v Chrástu už není jedenadvacetiletý kanonýr Lukáš Roubal, který za poslední dvě sezony nastřílel 72 gólů. Kmenový hráč Druztové trénuje s Viktorií Žižkov.

Výsledky příprav: Domažlice – Doubravka 3:4 (0:1, Malý z PK, Došlý 2 – P. Krejčí 2, z PK 1, vlastní, Ulbrik), Rokycany – Přeštice 2:1 (2:0, Šíša, Kocour – Hohlberger), Viktoria Plzeň U19 – Chrást 1:3 (1:2, Holub – Křen, Kovařík, Pavlík), Tachov – Bohemians 1905 junioři 3:5 (2:2, Žemlička, Földeši, Stec), Tlumačov – Domažlice B 1:3 (0:1, za hosty Hošek, Bláha, Janeček), Katovice – Horažďovice 1:4 (0:2, Křivanec, Melka, Kotrba, Mičkal), Osek – Klatovy 0:1 (0:0, Kadlec).