Oba týmy postihl během letní pauzy masivní odliv hráčů do zahraničí, přesto byli hosté favoritem. Domácí s nimi ale překvapivě dokázali skoro celý zápas držet krok, mít větší štěstí v zakončení a nedostat laciný gól, mohlo být překvapení na světě…

Domácí se do soupeře od začátku zakousli, jenže Valachoviče číhajícího za obranou na Černohorského dobrý pas zastavil kvůli ofsajdu zdvižený praporek pomezního a Staňkova hlavička po rohovém kopu byla slabá. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, jako ve 23. minutě, ale Horáček si se Skálovou střelou poradil. Po půlhodině bylo opět rušno před Gillovou brankou, ale Valachovičovi v šanci po Baxově průniku do šestnáctky chyběl krok, aby usměrnil míč do sítě. Vzápětí pálil v dobré pozici Vnouček, ale přestřelil. A když ani Staňkova hlavička po Zavadilově centru gólem neskončila, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům, kteří hned z prvního brejku skórovali. Konkrétně se k zakončení ze strany dostal Skála a trefil se přesně na zadní tyč – 0:1. Domácí za pár minut přispěchali s odpovědí. Do šestnáctky hostů se ze strany probil agilní Staněk, Fuchs jej zastavil jen za cenu faulu a sudí nařídil penaltu, kterou Černohorský s jistotou proměnil – 1:1.

Poté se taktovky chopili hosté a vyvinuli na domácí tlak, který vygradoval v 70. minutě. Domácí gólman Horáček musel ven z brány, aby odkopl míč před dobíhajícím Skálou, bohužel se trefil do míst, kde stál sušický Halas, který z dálky trefil opuštěnou bránu Holýšova – 1:2.

Domácí se vrhli do útoku ve snaze vyrovnat, ale jejich snažení zhatilo vynucené střídání výtečně hrajícího Staňka. Přesto měl Holýšov ještě dost šancí na vyrovnání, ale gólovou hlavičku Zavadila Gill vyškrábl na roh, a když ve vyložených šancích neuspěli Kraus ani zkušení Černohorský a Manowetz, Holýšov opět prohrál 1:2.

TJ Holýšov A - TJ Sušice 1:2

Poločas: 0:0. Branky: 52. Černohorský z PK – 48. Skála, 70. Halas. Rozhodčí: Šiška – Maroušek, Koura. DFA: Havránek. ŽK: 1:2 (55. Kaas – 51. Fuchs, 90. Skrbek). ČK: 0:0. Diváci: 115.

Holýšov: Horáček – Zavadil, Trhlík, Kaas, Nemček – Staněk (59. Manowetz), Baxa, Černohorský, Kraus – Vnouček (70. Valenta), Valachovič. Trenér: Karel Míčka.
Sušice: Gill – Fuchs (80. Hubáček), Bachroň, Halas, Klíma, Varga (75. Brabec), Vichr, Hájek, Čapecký (90. Hrubec), Skrbek, Skála. Trenér: Petr Janda.