Hosté dorazili posíleni o Matěje Ptáčka z kádru vítěze minulého ročníku ČFL Olympie Hradec Králové, také domácí nasadili všechny nováčky v sestavě, Hájovského, Mlynaříka a Kropáčka. Trenér Vaigl naopak postrádal nemocného Bezdičku a Roubala, který doléčuje zranění.

Úvodní desetiminutovka patřila hostům, kteří častěji dotírali na Brychovu branku. Zakončení ale bylo nepřesné. Když se domácí ubránili několika dalším centrům, přišla 15. minuta. Špílmachr Jiskry Mužík našel nabíhajícího Blažka, ten zatáhl míč po pravé straně, centrem našel Hejdu, který volejem ze čtyř metrů do odkryté branky poslal domácí do vedení – 1:0. Než se stačili hosté oklepat, pronikl hned v následující minutě po levé straně domácí Mlynařík, centrem našel u vzdálenější tyče nabíhajícího Hrubého, který střelou z první pod břevno překonal brankáře Mrázka – 2:0.

Domácí byli při chuti, ale nůžky Kropáčka skončily v náručí chrudimského brankáře, tentýž domácí hráč se ve 29. minutě protáhl po levé straně, uvolnil se a zpětnou přihrávkou našel Hejdu, který však byl při zpracování míče odstrčen a nebezpečí pro hosty pominulo. Hosté se dokázali vrátit do zápasu až po půlhodině hry, ale Ptáček hlavičkoval nad domácí branku. Ve 35. minutě si domácí Došlý pěkně narazil s Mužíkem, ale při převzetí míče v šestnáctce mu jej stačil jeden z hostujících zadáků odkopnout. Ve 39. minutě měli domácí štěstí, když brankář Brych centr zleva vyboxoval před hostujícího Kučeru, který hlavičkoval do odkryté branky, ale domácího brankáře zastoupil na čáře Bauer a míč vyhlavičkoval do pole. Závěr první půle patřil hostům, ale kýženého gólu nedosáhli.

Úvod druhé půle ještě patřil Jiskře, kdy hostující gólman musel vyrážet střelu Kropáčka a poté obrana odvracela Mužíkův centr. V dalších minutách se domácí za úmorného vedra soustředili na bránění náskoku, takže iniciativu převzali dobře hrající hosté. V 52. minutě domácí odvrátili Kesnerův trestných kop na roh, který skončil v rukavicích Brycha. Domácí měli příležitost v 55. minutě, kdy Došlý zatáhl míč po straně, centrem našel volného Chocholouška, který však ukvapeně přestřelil.

V 59. minutě po trestném kopu Kesnera hlavičkoval vedle branky Domažlic Kopecký. Když pak v 64. minutě hostující gólman vyboxoval Došlého střelu z 20 metrů, uvolnil se na druhé straně hostující Kopecký, ale střelou zleva z 15 metrů domácí svatyni přestřelil. Hosté byli sice mnohem častěji na polovině domácích, ale jejich ofenzivní snahy zadáci Jiskry stačili eliminovat a do žádné velké šance je nepustili. Když si pak s Vašulínovou střelou ze šestnáctky poradil brankář Brych a stejně tak i s odraženým míčem po rohovém kopu Kesnera, putovaly do pokutového území domácích ještě dva rozehrané rohové kopy, ale i s těmi si domácí zadáci poradili.

Domažličtí tak o výsledku rozhodli v průběhu dvou minut, kdy vstřelili nádherné góly a zbytek zápasu si výsledek pohlídali. Po postupu mezi 32 nejlepších týmů se fanoušci Jiskry mohou těšit na soupeře ze druhé či první ligy, včetně pěti českých pohárových zástupců nasazených do 3. kola MOL Cupu. (tau, vok)

Jiskra Domažlice A – MFK Chrudim 2:0

Poločas: 2:0. Branky: 15. Hejda, 16. Hrubý. Rozhodčí: V. Štěrba – M. Štěrba, Nehasil. DFA: Bláha. ŽK: 0:1. Diváci: 295.

Jiskra Domažlice A: Brych – Blažek, Hájovský, Bauer (72. Teršl), Mlynařík – Hrubý (53. Chocholoušek), Hejda, Braun, Mužík Došlý – Kropáček (82. Buršík). Trenér: Pavel Vaigl, as. Petr Dobrý.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Stránský (46. Mastík) – Kesner, Kopecký, Langr, Ptáček (75. Vašulín), Dostálek (64. Vavrouš) – Kučera.Trenér: Pavel Jirousek, as. Pavel Křečan.