Výhodou je, že Pavel Vaigl už na Střelnici působil na podzim roku 2015 v roli asistenta u trenéra Zdeňka Michálka. „Co jsem měl možnost sledovat, měla Jiskra dobrý kádr s kvalitními hráči, trenér Kronďák zde odvedl velký kus práce. Výsledkově se ale nedařilo, tým hrál kvůli rekonstrukci stadionu prakticky stále venku, navíc v nejméně vhodný čas přišla zranění klíčových hráčů a ofenziva hodně utrpěla,“ říká Pavel Vaigl o Jiskře uplynulé sezony.

Na prvním tréninku se mu hlásilo šestnáct hráčů a dva brankáři, odchovanci Viktorie Plzeň, Jan Švihořík a blížejovský rodák Lukáš Brych. S francouzskými holemi dorazil pouze jako divák ještě zraněný útočník Daniel Černý. Dvaačtyřicetiletý kouč s sebou z Tachova přivedl Michala Mlynaříka, který může hrát na obou stranách obrany, útočníka René Kropáčka a stopera Tomáše Hájovského. Zkušený fotbalista s více než dvěmi stovkami startů v první lize by se mohl vedle Petra Mužíka stát vůdčí osobností týmu, neboť ta po výpadku Pavla Fořta zaviněném zraněním Jiskře v minulé sezoně chyběla a to v kabině i na hřišti. „Samozřejmě, že hráč kalibru jako je Pavel Fořt moc chybí a my mu přejeme brzké uzdravení, ale Tomáš Hájovský má také mnoho zkušeností a měl by spolu s Petrem Mužíkem vůdčí roli zvládnout,“ míní staronový kouč Jiskry.

Fanoušci přihlížející prvnímu a dlužno dodat že nemilosrdnému tréninku v houfu hráčů s radostí pozorovali i dvě ´pušky´ vracející se z hostování, Petra Došlého z Tachova a Martina Buršíka z divizních Mariánských Lázní. Novou tváří byl ještě Jakub Teršl z Holýšova, dvacetiletý obránce se zkušenostmi z reprezentačních výběrů, jehož Viktoria Plzeň posílá do Domažlic načerpat zkušenosti s dospělým fotbalem.

O dalších jménech vedení domažlického klubu jedná už tradičně s prvoligovou Viktorií Plzeň a velmi čilá komunikace probíhá i s druholigovým Sokolovem, který trénuje bývalý hráč a jednu chvíli i kouč Jiskry Pavel Horváth. Z Domažlic do Sokolova míří stoper Peter Mráz, jenž bývalého špílmachra plzeňské Viktorie na lavičce Baníku zaujal během přípravy na druhou ligu natolik, že si jej chce v kádru ponechat. Na odchodu z Domažlic je bohužel zřejmě i čiperný krajní záložník Ondřej Ruml, jenž se hlásí do přípravy s Olympií Hradec Králové. Právě tento soupeř Jiskry postoupil na úkor Viktorie Jirny ze druhého místa tabulky České fotbalové ligy do Fotbalové národní ligy.

Začátek letní přípravy Jiskry bude hodně náročný, hráče čeká trénink každý den po práci, už o víkendu mají na programu první přípravný zápas s juniorkou Plzně. „Po týdnu frekvenci tréninků snížíme na čtyři plus přípravný zápas. Letní příprava je krátká, je třeba stihnout co nejvíc, za pár dní nás už čeká pohárový duel,“ vysvětluje náročnost přípravy trenér Pavel Vaigl. Jako asistenta by si rád přivedl Petra Dobrého z Křimic, ale o tom bude vedení klubu ještě jednat.