Na vedrem poznamenané hřiště v Třebnicích nastoupily oba týmy bez dvou klíčových hráčů. Meclovu chyběli slovenský brankář Regenda a novopečený otec, útočník Němec. Lepší začátek měli domácí, kteří mohli skórovat v 9. minutě. Gólman hostů Frýdl po centru Pačesného neudržel míč, takže na Kubicu zívala odkrytá branka, jenže dorážka šla těsně vedle.

Po čtvrt hodině zahrával Kafka trestný kop, ale nejistého brankáře hostů při dorážce Pačesného zastoupil Jaroušek a odkopem zažehnal nebezpečí. Hosté se do hry začali dostávat od 20. minuty. Nejprve domácí zachránil brankář Dolejš výborným zákrokem při akci Kalaše se zakončujícím Trinerem, ze druhé šance o dvě minuty později však zkušenější hosté skórovali. Obránce Meclova Kozák ztratil v souboji s dotírajícím Kalašem míč a nabíhající Peknik trestal – 0:1.

Rozdíl mezi Meclovem z předešlých sezon a letos je ten, že inkasovaný gól tým nesrazil na kolena. Domácí zabrali a odměna za snahu se dostavila čtyři minuty před koncem poločasu, kdy Kubica po standardce střelou o tyč vyrovnal – 1:1. Vzápětí mohlo být v táboře fanoušků Meclova ještě veseleji, jenže chaos vzniklý před brankou Frýdla po centru Večeři domácí nevyužili. V samém závěru Frýdl naopak hosty podržel, když vyrazil prudkou střelu Mareše i Nidlovu dorážku.

Úvod druhé půle patřil hostům, ale Trinerův gól sudí Homr správně neuznal pro ofsajd. Domácí odpověděli po deseti minutách druhým gólem Kubici po Obdržálkově centru ze strany – 2:1. Když za další čtyři minuty nachytal košuteckého brankáře střelou z dálky Čižikov, bylo to 3:1.

Hosté nesložili zbraně, prostřídali a znovu se chopili iniciativy. V cestě za lepší vyhlídkou do odvety jim ale stála „závora" v domácí brance, gólman Dolejš. V 72. minutě mu publikum zatleskalo, neboť hostům během jednoho útoku chytil prakticky tři góly. Žádná ze střel a dorážek ale za zády meclovské dvojky neskončila. Závěr zápasu patřil domácím, kteří se ještě pokusili vylepšit výsledek do odvety, ale Marešova hlavička skončila na břevnu a Obdržálek, Pačesný a Kubica nemířili přesně.

Výhra 3:1 na úvod baráže je nadějná do odvety, ale svěřence Jiřího Vogeltanze nečeká v sobotu dopoledne na Košutce nic snadného.

TJ ZD Meclov A – TJ Košutka Plzeň A 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 41. a 55. Kubica, 58. Čižikov – 26. Pekník. Rozhodčí: Homr – Šálková, Plzák. ŽK: 0:1. Diváci: 330.

Meclov: Dolejš – Kafka, Kozák (83.Kopperberg), Pačesný, Vogeltanz, Večeřa, Obdržálek (90. Suchý), Nidl, Čižikov, Mareš, Kubica. Trenér: Jiří Vogeltanz.

Košutka: Frýdl – Holec, Liška, Pekník (56. Primas), Potoček (61. Kastl), Triner (83. Blažejovský), Rolko, Kalaš, Macht, Řežábek, Jaroušek. Trenér: Ladislav Slavík.