Tlumačov za celou sezonu prohrál pouze v Částkově na sklonku března, poté ještě 22. června padl po remíze 3:3 až na penalty v Bělé nad Radbuzou. „Sezonu nemůžeme hodnotit jinak, než že byla úspěšná. Vždyť jsme za celou dobu prohráli jen jeden jediný zápas. Ale pravdou je, že ke konci sezony, kdy už bylo o našem celkovém vítězství víceméně rozhodnuto, měly naše výkony klesající tendenci, proto ty remízy s Postřekovem, v Dlouhém Újezdu a v Bělé nad Radbuzou," říká trenér vítězů skupiny A v I. B třídě Pavel Čadek a pokračuje: „Postup nebyl naším primárním cílem, hlavně jsme chtěli soutěž vyhrát a rozhodnutí, zda právo na postup využijeme, už pak bylo na hráčích."

Podobně jako jiné kluby z okresu působící v I. B třídě i Tlumačov v posledních letech vydatně posiloval, ale při výběru měl šťastnější ruku a nové hráče se mu povedlo do týmu skvěle zapracovávat. Mnozí z nich tak v Tumačově prožili úspěšný restart kariéry. „Samozřejmě hráči jako třeba Michal Tesař musí být znát, ale není to jenom o jménech. Dokládá to i fakt, že jsme pět zápasů odehráli bez něj a také to šlo. Hlavní důvod našeho úspěchu je především dobrá parta, která se tady utvořila. Opravdu tady všichni táhneme za jeden provaz," říká kouč.

S letní přípravou na novou sezonu v nové soutěži začali v Tlumačově před čtrnácti dny. Trénují dvakrát týdně, za sebou už mají i první přípravný zápas s rezervou Jiskry Domažlice. „Zápas s velmi kvalitním soupeřem sice skončil naší porážkou 1:2, ale naplnil naše očekávání. Hrálo se v dobrém tempu, byla to dobrá příprava," říká Čadek.

Protože se do přípravy zapojili všichni hráči, kteří na jaře vybojovali postup, mohli se v Tlumačově soustředit hlavně na dotažení přestupů svých opor, takže většina hráčů včetně Michala Tesaře, Martina Wolfa, Radka Šindeláře a spol. už nyní patří klubu. Dořešen už byl i přestup Františka Copáka. I tak ale Tlumačov ještě dva kvalitní hráče získal. Kádr v létě posílili krajní záložník Luděk Leitl z třetiligových Domažlic a útočník Jakub Šot z Milavčí.

Tlumačov si premiéru v I. A třídě odbyde v okresním derby se Kdyní. „Čeká nás náročná soutěž, protože prakticky všichni v ní vždycky o něco hrají. Horní půlka tabulky usiluje o postup, dolní hraje o záchranu. V klidu jsou jen týmy na šestém, sedmém a osmém místě. A taková pozice je i náš cíl, i když si uvědomujeme, že jsme vesnický klub, I. A třída je náš strop a papírově bychom měli hrát o udržení. Ale chceme si to vyzkoušet," dodává Čadek.