REKONSTRUKCE ZAČALA SE ZPOŽDĚNÍM

Na páteční tiskové konferenci Jiskry byla rekonstrukce stadionu nejdiskutovanějším tématem. Prvotní projekt, který původně počítal i s vyhřívaným trávníkem a umělým osvětlením, se blížil částce 80 milionů korun. Po jednání s českou fotbalovou generalitou byla nakonec dohodnuta střídmější varianta za necelých 32 milionů bez vyhřívání a osvětlení. Ani na tu ale dotace nedorazila včas a celá. „Z ministerstva školství bylo přislíbeno 25 milionů. Zatím ale dorazilo deset milionů, proto byla rekonstrukce, na které se částkou dva miliony podílí krajský úřad a kterou se město zavázalo dofinancovat částkou minimálně 3,5 milionu, rozdělena na dvě etapy. Nyní dojde na hrací plochu, do konce září snad dorazí i zbylá částka, abychom mohli postavit novou tribunu na východní straně stadionu," přibližuje viceprezident Jiskry Ivan Rybár proměnu stadionu na fotbalový svatostánek s ligovými parametry, který m příští rok hostit jednu ze skupin Mistrovství Evropy ve fotbalu žen do 17 let.

Protože úvodní část dotace z ministerstva dorazila až koncem června, práce na prodloužení hrací plochy a výměně trávníku nezačaly už po květnovém koncertu Tublatanky, jak si fotbalisté přáli, ale až na konci června. „Doufali jsme, že se práce podaří urychlit, ale to se nevede i kvůli změnám dispozic atletických sektorů. Dva zdejší atletické kluby se totiž dlouho nemohly dohodnout, zda na stadionu bude šestidráha nebo osmidráha, kde bude sektor pro skok do výšky a pro skok o tyči. Chtěli jsme vyhovět všem, takže projekt přišel na stůl se zpožděním. Nicméně firma by podle nás přece jen mohla vyvinout větší úsilí, abychom zde koncem září skutečně mohli sehrát první mistrovské utkání," míní Rybár.

JISKRA SE PŘIPRAVUJE POD VEDENÍM DEJMKA

Nejzásadnější změnou v letní přestávce je odchod trenéra Jiřího Skály do druholigového Ústí nad Labem. K týmu byl povolán staronový kouč Jiskry MilanDejmek. „Je to odborník s dlouholetými zkušenosti, který dosáhl dobrých výsledků ve Vejprnicích a naposledy v divizních Klatovech. Umí pracovat s mladými hráči. Domnívám se, že nazrála doba, aby se profesně posunul dál, proto jsme ho oslovili," vysvětluje prezident klubu Jaroslav Ticháček, proč se rozhodli znovupovolat Milana Dejmka. Pro něho je nabídka do České fotbalové ligy vrchol dosavadní kariéry. „Se soutěží se budu seznamovat, doufám, že udělám co nejméně chyb.

POSILAMI ČERNÝ, PIROCH A BEZDIČKA

Během letní přestávky Jiskru opustili Beránek (Varnsdorf), Kindl (Tachov), Leitl (Tlumačov), na reoperaci zřejmě bude muset Bárta. Dobrou zprávou je, že už je zcela fit Došlý. I tak ale nový kouč žádal doplnit kádr zejména o hráče do záložní řady. Jenže talentovaný Ruml z juniorky Plzně oslnil ve Frýdku – Místku, jednání ohledně příchodu Bočka nevyšlo. Ale úspěšné bylo jednání s Duklou Praha, kde asi zapomněli na hořké vyřazení z poháru v minulosti a pustili do Domažlic do konce sezony krajního záložníka Davida Bezdičku. Viktoria Plzeň posílá do Domažlic osvědčeného brankáře Šimana. „Skončily farmy a skončilo i hostování u hráčů, kteří nemají profesionální smlouvu, takže jsme museli dotáhnout přestupy Chocholouška, Hrubého, Švihoříka, Fořta a Došlého. Na hostování z Plzně přichází obránce Piroch a útočník Černý," uvádí sportovní manažer klubu Pavel Wolf.

CÍLEM JE BÝT NA BEDNĚ

V minulé sezoně skončila Jiskra po trenérských rošádách šestá, cílem do nové sezony je hrát zase na špici tabulky. „Skončili jsme šestí, nad tím nejásám. Na druhou stranu počet získaných bodů nebyl špatný. Avšak úsilí mužstev, které nakonec skončily v tabulce nad námi, bylo větší. Přitom to po startu jarní části vypadalo nadějně, v jednu chvíli jsme byli dokonce druzí, ale prostředek jarní části nám nevyšel, sedm zápasů v řadě jsme nevyhráli a to rozhodlo. Před sezonou jsme chtěli být do třetího místa, z tohoto pohledu jsme tedy cíle nesplnili," říká Ticháček a na tiskovce vyhlásil cíl pro novou sezonu – hrát o umístění na ´bedně´.

TĚŽKÝ START. POHÁR, JIRNY A DERBY!

V přípravě Jiskru moc soupeřů neprověřilo, cosi naznačit snad mohlo pouze utkání s juniorkou Viktorie Plzeň. Ostatní soupeři byli ´pod úroveň´. „Ale začátek soutěže ukáže, jak na tom skutečně jsme. Hodně napoví i středeční pohárový zápas s Jabloncem. Doufám, že do Postřekova dorazí hodně fanoušků, s jejichž pomocí snad finalistu minulého poháru potrápíme a třeba i navážeme na naše úspěchy v pohárech z minulých let," vybízí fanoušky kapitán Jiskry Petr Mužík.

Dva dny po těžkém pohárovém duelu startuje Česká fotbalová liga, kdy Jiskra v Postřekově přivítá Jirny. „Zápas s vítězem uplynulého ročníku České fotbalové ligy takhle krátce po poháru nebude jednoduchý, pak jedeme na derby do Tachova, ale jsme na začátku sezony, tak to snad hráči zvládnou," věří prezident Jiskry.