Přes výše zmíněné posily kádru se nejzásadnější změna udála na pozici trenéra. Chaos, kdy na lavičku Klenčí zamířil ten, kdo se zrovna přišel podívat na fotbal, končí. Novým koučem Spartaku se v letní přestávce stal Petr Churý. „Nějaká jednání proběhla už ke konci jarní části sezony, ale jít k týmu bez motivace a odsouzenému k sestupu by byl nesmysl. Domluvili jsme se proto, že se funkce ujmu po sezoně a tak se také stalo," říká pětačtyřicetiletý trenér, který předtím působil v Újezdě, u rezervy Domažlic a naposledy v Tlumačově postupujícím do I. A třídy. „Jsem spokojen s přístupem funkcionářů klubu, kteří drží slovo. Domluvili jsme se na určitých pravidlech, která se dodržují. Spokojen jsem i s přístupem hráčů k tréninkům, do kterých se snažím přinášet nové a neokoukané věci. Už se tolik neběhá, ale snažím se, aby se co nejvíce pracovalo s míčem," přibližuje nový kouč. A právě za úroveň tréninků je na jeho adresu z Klenčí slyšet chvála.

Spartak zahájil letní přípravu na boje v okresním přeboru v polovině července. Trénuje se třikrát týdně, na programu jsou i přípravný zápas s ČAFC Praha, který je na tradičním soustředění v Dílích.

„Jsem rád, že Vojta Mifek zůstal a že se vrací Vláďa Čech. Bota nás tlačí v obraně, jenže není snadné získat nějakou posilu pro II. třídu. Proto se musí na zimních posilách začít pracovat už nyní. Věřím, že Klenčí patří do krajských soutěží, a mým cílem je poprat se o postup. Nemusí to hned napoprvé vyjít, ale rád bych, abychom byli po podzimu do třetího místa bez velké ztráty na prvního," dodává Churý.