Jde o vůbec první střetnutí Jiskry s tímto soupeřem ve více než stoleté historii klubu. Fotbalové Chodsko je proto na nohách. Vždyť dorazí klub šéfa českého fotbalu, Peltův Jablonec. Přání prezidenta Jiskry Jaroslava Ticháčka utkat se ve 2. kole s Baníkem Ostrava a ve 3. kole otevřít nově zrekonstruovaný stadion v Domažlicích zápasem s Jabloncem tak nevyšlo. Jedině snad v opačném pořadí…

Jiskra to však bude mít hodně těžké, i když staronový trenér Milan Dejmek bude mít k dispozici kompletní kádr včetně omilostněného kapitána Petra Mužíka, všech posil z Viktorie Plzeň (Šiman, Piroch a Černý) a Dukly Praha (Bezdička). „Dostali jsme nejtěžšího možného soupeře. Prvoligové týmy hrající o Ligu mistrů a Evropskou ligu v koši nebyly, takže loňský finalista tuzemského poháru je nejtěžší soupeř, jakého jsme mohli dostat," říká sportovní manažer Jiskry Pavel Wolf.

Jablonečtí ´Galakticos´ budou v utkání velkým favoritem, ale podcenit nic nehodlají. Nechtějí totiž napodobit Pardubice, Karvinou, Dynamo České Budějovice, Bohemians či Duklu Praha, které v minulých ročnících poháru Chodové při svých třech ´spanilých jízdách´ do osmifinále poháru vyřadili. Rozhodně nechtějí být ve večerních zprávách za největší ostudu 2. kola. „Podle informací, které máme, se Jablonečtí na zápas s námi připravovali. Dobře ví, koho jsme v minulosti dokázali v poháru porazit, a určitě ví, že jsme dokázali vyhrát 2:1 na půdě prvoligových Teplic. Takže dorazí v plné síle, MOL Cup je totiž pro ně vstupenka do pohárové Evropy," dodává Wolf.

Utkání, které má výkop v 17:00 hodin, bude řídit ligový sudí Jílek, na čarách mu budou asistovat Molíček a Kubec, který už je rovněž ligovým rozhodčím a premiéru si odbyl v utkání II. ligy mezi Sokolovem a Vlašimí. „Divákům doporučujeme přijet včas, místa k parkování podél silnice bývají brzy obsazená. Máme povolení od zemědělců využít k parkování aut posekanou louku směrem k čističce," dodává Wolf. Jednotné vstupné je 80 Kč.