Karel Šmejkal patřil k oporám nováčka v I. A třídě a svými výkony, brankami i gólovými asistencemi výrazně přispěl k výborně zvládnutému podzimu, po kterém patřila Kdyni v tabulce nejnevděčnější krajské soutěže šestá příčka. Na jaře ale přišlo trápení, po němž museli černobílí zachraňovat A třídu až v baráži. V té se ale naplno projevil rozdíl mezi jednotlivými soutěžemi a Kdyně rozdrtila druhý nejlepší celek I. B třídy skupiny A z Dlouhého Újezdu ve dvou zápasech s celkovým skóre 10:1. „Podzimní část hodnotím velice dobře, zato jarní část sezony už byla horší. Nedařilo se nám, zčásti i vinou mnoha zranění hráčů. Od baráže se Spartou Dlouhý Újezd jsem čekal vyrovnaný souboj, ale byli jsme jednoznačně lepší a nejlépe střílející tým I. B třídy jsme jednoznačně přehráli," hodnotí Šmejkal uplynulou sezonu.

Do přípravy na tu novou už se s domovskou Kdyní nezapojil, protože během letní pauzy kývl na nabídku FC Furth im Wald. „Německo je fotbalová země, podmínky jsou tam obecně lepší něž v Česku, proto mě to lákalo a chtěl jsem si to zkusit," vysvětluje Šmejkal důvody, kvůli kterým se rozhodl odejít za hranice. „Když jsem přijel na první trénink, tak jsem koukal, jak mě hráči mezi sebe hned vzali, což je nejdůležitější. Na tréninky v novém působišti si nemohu stěžovat, je to víc do těla, takže přesně něco pro mě," přibližuje s úsměvem jeden z rozdílů mezi fotbalem u nás a v Německu a pokračuje: „Další rozdíl zatím vidím v tom, že ve Furthu nás příjde na trénink osmnáct, což je paráda. Může se dělat mnoho věcí."

V partnerském městě Domažlic na bavorské straně hranice se tak opět rozrůstá česká kolonie. Spolu se Šmejkalem totiž do Furthu během léta zamířil i fotbalový talent z Klatov Ondřej Kadlec. „Hrajícím trenérem 1. FC Furth im Wald je Petr Dvořák, asistentem je koutský Petr Šíma. Kromě nich je tam ještě útočník Michal Hvězda z Viktorie Plzeň," přibližuje Šmejkal.

V Bavorsku už fotbalové soutěže začaly, Furth im Wald, který v minulé sezoně hrál neúspěšně baráž o postup z Kreisligy Ost, vstoupil do sezony vítězstvím v Regenthalu. Karel Šmejkal odehrál celých devadesát minut a k výhře 4:2 přispěl jednou gólovou nahrávkou.