Devětačtyřicetiletý funkcionář, který v minulosti hrával fotbal na Tachovsku, odkud pochází, ve Kdyni trénoval od roku 1992 dorost, poté až do roku 2006 dělal sekretáře. Poslední roky působí v okresních fotbalových a futsalových soutěžích jako rozhodčí.

Z voleb vzešel rovněž nový výbor, který bude klub řídit následující dvě sezony až do další volební valné hromady. Vedle Svičarského získali důvěru místopředseda Kamil Kaufner, dále Václav Schleiss, Vladimír Trumpeš, Rudolf Mathauser, Michal Kratochvíl a hospodář Richard Krásnický, jenž donucen okolnostmi zastával vedle funkce hospodáře i roli sekretáře, navíc poslední dobou zastupoval oddíl i jako předseda. Vloni totiž na volbu nového předsedy nedošlo, ale kvůli stavbě nových kabin a vyřízení pětimilionové dotace, kterou fotbalisté získali, bylo nutné mít zástupce. Proto měl Krásnický také nejdelší příspěvek ze všech řečníků. Hovořil samozřejmě především o kabinách, které byly nedávno dokončeny, zkolaudovány a 25. července budou slavnostně předány do užívání. „Původní kabiny byly ze 70. let, proto jsme nechali před pěti lety zpracovat plány na nové. S žádostí o dotaci jsme uspěli na druhý pokus, vloni," uvedl Krásnický. Dále zmínil, že vybavení kabin a okolní úpravy stály klub další 102 tisíce Kč, přes padesát tisíc doplatil za elektřinu. Dalším výdajem bylo pořízení nového žacího traktoru za 89 tisíc.

Valné hromady se vedle dalších hostů zúčastnil starosta Kdyně Jan Löffelmann. Jako bývalý gólman ocenil letošní postup Kdyňanů do I. A třídy. Poděkoval trenérům za práci s mládeží a zopakoval slib o pomoci města s dalším zvelebováním areálu na Kobyle v příštím roce. K přáním fotbalistů patří ´umělka´, zavlažování hlavního hřiště a oplocení areálu.

Slovo pak dostali i trenéři. Vedle Vladimíra Trumpeše a Jana Šupa, kteří Kdyni dovedli po 35 letech do I. A třídy, došlo na zprávy trenérů mládeže, takže i Trumpeš coby kouč mužů a žáků zároveň si ´zařečnil´. „Tým mužů jsme s Honzou přebírali v zimě. Věděli jsme, že má potenciál, proto jsme do toho šli po hlavě. Stejně do toho šli i hráči. Vytvořila se skvělá parta, takovou jsem nezažil," řekl Trumpeš. Jako mnozí další nezapomněl poděkovat Michalovi Kratochvílovi za práci, kterou v klubu odvádí.

SK Kdyně 1920 do nadcházející sezony přihlásil čtyři týmy. Vloni, po pěti letech ´pauzy´, došlo k založení přípravky, která má dnes 25 dětí a která si pod vedením trenérů Davida Kavalíra a Jana Linharta zkusí okresní soutěž. V krajské soutěži Kdyni výtečně reprezentují starší žáci a muži. K ´áčku´ přibude od podzimu ´béčko´, které po debatě ve výboru přihlásili do IV. třídy. Důvodem je dát prostor mladým hráčům z dorostu, kterých však není dost na tým, takže jej nemohli přihlásit do soutěže dorostu. „Proto je doplní starší, zkušení fotbalisté, kteří se nevejdou do kádru ´áčka´. Cílem je hlavně vychovávat perspektivní hráče pro první tým," uvedl Ladislav Fait.

V závěru valné hromady nově zvolený předseda seznámil přítomné s úkoly, jimiž se bude výbor zabývat, jako je zabezpečení areálu, zajištění doplňování mužstev a spolupráce s městem.

Vizitka Petra Svičarského

Narodil se 23. května 1966. Pochází z Rozvadova na Tachovsku, kde hrál fotbal v Hoštce a poté v Přimdě. Do Kdyně přišel po vojně v roce 1987. Po příchodu do Kdyně hrál za její ´béčko´. V roce 1991 měl těžký úraz a s aktivní kariérou skončil. V letech 1992 až 2002 trénoval kdyňský dorost s Františkem Buzickým. Po dorostu do roku 2006 dělal sekretáře klubu. Od roku 2004 začal dělat rozhodčího ve futsale – malé kopané. Od roku 2009 začal vykonávat funkci rozhodčího ve velkém fotbale.