Kde a kdy jste začínal s fotbalem?
„Pocházím ze Staňkova, kde jsem i bydlel, poslední rok jsem částečně i v Osvračíně :-), ale s fotbalem jsem začínal v Krchlebech, a to docela pozdě, ve třinácti letech za starší žáky. Po čtyřech letech jsem přestoupil do Staňkova, kde jsem hrál nejprve za dorost, pak za ´béčko´ a nakonec jsem povýšil do ´céčka´. Za ´bílý balet´ hraji od roku 2007, momentálně v útoku, dříve na předstoperu."

Staňkov C není úplně klasický příklad rezervy prvního týmu. Můžete trošku přiblížit ideu existence ´céčka´?
„´Céčko´ vzniklo přesně před dvaceti lety, kdy si parta kamarádů – rekreačních či bývalých fotbalistů řekla u pivka, že zahrát si fotbálek pro radost by bylo fajn… Jelikož bylo v té době ve Staňkově rezervní ´béčko´, nezbývalo nic jiného než pokračovat písmenem ´cé´…"

´Céčko´ plní vedle sportovní také společensko-kulturní funkci, když to tak řeknu. Můžete prozradit další aktivity? V čem všem je ´namočené´ a co všechno pořádá?
„Ano, to je pravda. Pořádáme v zimě každoroční Memoriál Josefa Jedličky v malé kopané, dále pak občasné taneční rockové zábavy a v poslední době třeba exhibiční zápas aktivních hráčů ´céčka´ vs. fans a bývalých hráčů ´bílého baletu´. Nedávno jsme oslavili výročí dvaceti let od založení FK Staňkov C, které se uskutečnilo v sobotu 20. června na hřišti ve Staňkově. Došlo na fotbalový zápas, dovednostní fotbalové soutěže o hodnotné ceny a večer zpestřila rocková kapela Telefon."

V minulých sezonách patřil tým prošpikovaný zkušenými hráči k tomu lepšímu ve IV. třídě. Letos tomu tak nebylo, ale postup výš asi není to, kvůli čemu hrajete, nebo se mýlím?
„Postup opravdu není to, po čem toužíme, takové ambice nemáme. Ve vyšší třídě bychom od soupeřů jistě ´fasovali´ příděly, což by spoustu hráčů odradilo. (smích) Přece jen smysl existence ´céčka´ je o něčem jiném…"

Sezonu jste zakončili na osmém místě z dvanácti, nepletu-li se. Berete to jako úspěch, nebo neúspěch?
„I když jsme měli početnou marodku a těžko jsme dávali dohromady sestavu, je to velké zklamání. Jarní výkony našeho týmu neodpovídají tomu, na co fotbalově máme, a to je horní polovina tabulky, kde bychom rádi příští rok opět byli a budem." (smích)

Když se podíváte na tabulku, překvapuje vás něco, nebo podle vás pořadí odpovídá hře, kterou týmy předváděly?
„Poběžovice B byly nejsilnější mančaft IV. třídy, který si postup zaslouží. Jinak tabulka odpovídá výkonnosti všech mužstev."

Jak hodnotíte úroveň IV. třídy?
„Je to čím dál tím horší, což ale koresponduje s celkovou úrovní všech okresních i krajských soutěží, která šla velmi dolů. Dnešní okresní soutěže se vůbec nedají srovnat s úrovní okresních soutěží před patnácti lety."

Je konec sezony, s tím je v posledních letech bohužel spojen úbytek týmů. Není na čase spojit IV. a III. třídu do dvou skupin? Co na tuhle myšlenku říkáte?
„Určitě ano, toto jednoznačně podporuji, již i s ohledem na větší počet místních lokálních derby. Hráči obecně ubývají, mládež je líná nebo se zajímá o jiné sportovní aktivity, proto si myslím, že spojení IV. a III. třídy je více než dobré řešení."

Byl jste vybrán jako Hráč měsíce projektu Gambrinus a FAČR Kopeme za fotbal. Kluby, které se do tohoto projektu zapojí, dostávají zdarma sady dresů, ale i další věci. Co si o této podpoře fotbalu na „venkově" myslíte?
„Sponzoring venkovského fotbalu od Gambrinusu je chvályhodný, je to správný krok. Jsem za něj samozřejmě moc rád a myslím si, že toto spojení je oboustranně prospěšné." (smích)

Součástí projektu je i soutěž, v níž za vítězi jezdí ligoví trenéři nebo týmy jezdí na VIP návštěvy prvoligových klubů. Kdybyste měl vybrat vy, kterého trenéra byste na tréninku FK Staňkov C viděl nejraději a proč?
„Kluci z mužstva až na našeho trenéra velmi stáli o kouče Viktorie Plzeň, což se nám díky sportovním výsledkům a velkému úsilí v konzumaci plzeňského piva podařilo. V dohledné době tak budeme mít tu čest si poprvé zatrénovat pod vedením pana Koubka."

Lze vyhrát i návštěvu stadionu a ligového zápasu. Tuším, že Staňkovští už nějaký stadion navštívili. Kde jste byli a jaké byly ohlasy?
„Už jsme byli na VIP návštěvě spojené s prohlídkou stadionů v Příbrami a na Dukle Praha. Byli jsme rádi, že jsme mohli nasát atmosféru profesionálního fotbalu. Některé prvky jsme převzali i do naší kabiny, například banány, hroznové víno či pomeranče ve vhodné kombinaci s něčím tekutým bývá k dispozici při utkáních i v naší kabině." (smích)

Vizitka Jindřicha Budína

Narodil se před dvaatřiceti lety, pochází ze Staňkova. Povolání: OSVČ. Post: předstoper, útočník. Oblíbené číslo dresu: nemá, většinou to největší, co je :-). Oblíbený klub: FC Viktoria Plzeň. Oblíbený hráč: Jan Wegschmied a Václav Zámostný (rozený střelec a brankář v jedné osobě).