1. FC Karlovy Vary – Jiskra Domažlice 3:1 (3:0)
Domácí proti favoritovi nastoupili bez svazujícího respektu Ve 13. minutě Maňák vysunul mezi obránci Duška, který se dostal až k šestnáctce a střelou k tyči nedal Šimanovi v brance Domažlic šanci – 1:0. To s hosty otřáslo tak, že za další tři minuty šli Buldoci do dvougólového vedení. Po rychlé kombinaci na pravé straně hřiště Staněk vysunul Psohlavce a bylo to 2:0. V 18. minutě střílel nad branku domácí Lhoták. Za další dvě minuty se osmělila Jiskra, Roubal vysunul Fořta, jehož střelu srazili domácí zadáci dirigovaní zkušeným jedenatřicetiletým Oslovičem na aut. Hřebíček do rakve Domažlic zatloukl výborně pozičně hrající Psohlavec, který se po vysunutí Maňákem probil nedůraznou obranou hostů a zvýšil na 3:0. To běžela 26. minuta utkání.

Trenéři hostů reagovali přeskupením pozic. Špírka vysunuli pod hrot. Leitl se posunul na pravou stranu zálohy a Roubal na levou. Změny mohly přinést ovoce za dvě minuty, ale domácí gólman Strnad si bravurně poradil s hlavičkou Fořta. Hostující útočník se do další šance dostal ve 39. minutě po ideálním vysunutí kapitána Mužíka ze středu hřiště, ale z hranice vápna nastřelil pouze břevno karlovarské svatyně.

Do druhého poločasu už nenastoupil za Jiskru Špírek, jehož nahradil Chocholoušek, který nastoupil na pozici stopera. Braun se posunul do středu a Mužík pod hrot. Domažlice začaly náporem a snahou o zkorigování pro ně nepříjemného stavu. V 49. minutě po rohu Mužíka zakončoval nepřesně Leitl. V 52. minutě domácí snajpr Psohlavec pláchl obraně Jiskry, ale Šiman ho skvěle vychytal. Prvního, a jak se později ukázalo, jediného gólu, se Chodové dočkali po hodině hry. Vše začalo rychlou rozehrávkou Mužíka na pravou stranu na nabíhajícího Hrubého, ten zatáhl balon a přesným centrem našel v šestnáctce Roubala, který střelou do protipohybu brankáře Strnada k levé tyči snížil na 3:1. Za dvě minuty se skákavou střelou z 25 metrů k levé tyči prezentoval Leitl a Strnad ji s námahou vyrážel. V 67. minutě zakončoval hostující Hradecký vedle levé tyče po příhře od Roubala. V 70. minutě byl ve vápně faulován Roubal, ale sudí ukázal, že obránce zasáhl míč. V závěru utkání se Jiskra snažila o snížení po několika rohových kopech, ale domácí obléhání svojí branky přečkali.

„Z mého pohledu je to obrovské zklamání. Nic nám v utkání nešlo. Hráči nepředváděli nic, na čem pracujeme v tréninku," zlobil se po utkání kouč Domažlic Pavel Horváth a pokračoval: „Za první poločas jsme si nezasloužili postoupit. Jednou větou všechno bylo špatně," láteřil.

Podobného názoru byl i kapitán Jiskry Petr Mužík. „Trenér Pavel Horváth začal po svém příchodu praktikovat herní prvky, které jsme nikdy předtím nepraktikovali. Musíme si na to zvyknout a potřebujeme více času," přidal se.

Na obranu Jiskry je ještě nutné uvést, že ve druhém poločase nastřelila břevno a v její prospěch se mohla pískat také penalta.

Buldoci naopak mohli začít slavit. „Tohle jsme rozhodně nečekali a ani jsme nepočítali s tím, že bychom si mohli zahrát proti Táborsku. Velice mě zaskočila prostupnost obrany Domažlic. Čekal jsem, že budou důslednější," hodnotil utkání autor dvou branek Martin Psohlavec a pochválil také své spoluhráče: „Kluci se vytáhli. Hlavně ti mladší." Trenér Karel Tichota před zápasem poznamenal: „Porazíme je ve dvou zápasech z deseti. Proč by to nemohlo být zrovna v sobotu?" A měl pravdu, vyšlo to. „Musím hráčům poděkovat. Kluci makali na plný plyn a ukázali, že se mohou poprat s každým soupeřem," doplnil trenér Tichota hodnocení aktérů utkání.

1. FC Karlovy Vary: Strnad – Mestl, Pěkný, Oslovič, Polom – Lhoták, Staněk (76. Krlička), Maňák, Dušek (84. Királiy), Koubek (90. Havlíček), Psohlavec.
Jiskra Domažlice: Šiman – Bauer, Braun, Bárta, Hrubý – Mužík, Špírek (46. Chocholoušek), Leitl (75. Beránek), Hradecký – Fořt, Roubal.

Branky: 13. Dušek, 16. a 25. Psohlavec – 60. Roubal. Rozhodčí: Musil – Petřík, Hurych. ŽK: 1:0 (Oslovič). Diváci: 150.⋌(jce, poj)

Ohlasy po utkání:

Obránce Martin Hrubý, Jiskra Domažlice: „Karlovy Vary nastoupily do pohárového utkání odhodlaně a byly agresivnější v osobních soubojích. Nahrávalo jim k tomu i menší hřiště. Soupeře jsme podcenili a do zápasu vstoupili vlažně. Po necelé půlhodině to bylo 3:0, to byla studená sprcha. Pak už se do takového zápasu těžko dostává. Navíc než na snížení jsme se nezmohli a ani jsme si to nezasloužili."

Brankář Jakub Šiman, Jiskra Domažlice: ,,Zápas se mi hodnotí těžce. Je to pro nás velká rána. Rozhodně jsme v poháru měli vyšší ambice. Totálně jsme to nezvládli. Domácí proti nám nastoupili s mladým kádrem, kromě čtyř zkušených hráčů to byli kluci kolem dvaceti let. Soupeř hrál organizovaně a trestal nás za naše chyby. V útoku nás trápil zkušený Psohlavec, kterého jsme pustili do třech velkých šancí, ve dvou zachoval chladnou hlavu a situaci vyřešil gólem. Soupeř nás trestal za náš neagresivní přístup a velké množství zbytečně ztracených balonů. Druhý poločas byl z naší strany lepší než ten první, ale Vary zodpovědně bránily a nepustily nás do většího tlaku. Naší hře chyběl pohyb, a hlavně klid v přechodové fázi. Z těchto chyb se musíme poučit a do dalších utkání vstoupit mnohem lépe."

Útočník Martin Psohlavec, 1. FC Karlovy Vary: ,,Určitě jsme nečekali takový začátek, vstřelili jsme dva rychlé góly v rozmezí tří minut. Moje dva góly vyšly fantasticky po ideálních přihrávkách od spoluhráčů. Ty rychlé branky asi Domažlice zaskočily. Jako tým jsme podali skvělý výkon. Ve druhé půli patřil balon víc Domažlicím, ale vyhráli jsme 3:1 a postupujeme my. Máme hodně mladý mančaft a ti kluci se s tím slušně poprali. Smekám klobouk. Čekal jsem, že Jiskra po změnách na trenérském postu bude hrát jako Plzeň, ale nedařil se jim přechod dopředu, měla jednu šanci v první půli, když Dan Strnad fantasticky vychytal Fořta. Takže zasloužená výhra, protože my jsme těch šancí a gólů měli a vstřelili víc."