Jiskra se na letošní pohárovou premiéru a tím vlastně i na ostrý vstup do sezony připravovala na hlavním hřišti ve Kdyni. Podle barev rozlišovacích dresů už zřejmě trenéři Pavel Horváth a Milan Matejka mají jasno o základní sestavě. V té podle všeho bude chybět na postu stopera nová akvizice do obrany Chodů Nerad, který přišel právě z Karlových Varů, a do utkání na přání mateřského klubu nemá zasáhnout.

Karlovy Vary se potkávaly s Domažlicemi ve třetí lize. Po sestupu spadly do divize, kde ve skupině A v minulé sezoně obsadily čtvrtou příčku. Kádr přes léto opustilo šest hráčů, osa Psohlavec, Staněk, Oslovič a Plachý ale zůstala. Ztráty mají nahradit hráči ze Sokolova a vlastní odchovanci. V předkole poháru Karlovarští přehráli plzeňské Dynamo ZČE 4:2. „V utkání s Domažlicemi nejsme favoritem. Na druhou stranu do zápasu nejdeme předem poraženi. Pokusíme se uspět a postoupit do dalšího kola," říká trenér ´buldoků´ Karel Tichota. „Nemáme co ztratit, Domažlice patří k top týmům ČFL, tak je zkusíme potrápit. Diváky by mohla zajímat i legenda českého fotbalu na lavičce Domažlic, Pavel Horváth," dodal asistent trenéra Marian Geňo.

Ano, favoritem je druhý tým České fotbalové ligy minulé sezony, domažlická Jiskra. „Může to být nějakých sedm let zpátky, kdy jsme byli v pohárovém utkání s Karlovými Vary hraném tehdy v Mrákově za outsidera a nakonec jsme byli rádi za porážku jen asi o gól. Dnes je situace opačná. Po druhém místě ve třetí lize a po několika úspěších v poháru v posledních letech, kdy jsme se dostali až do osmifinále a utkávali jsme se s prvoligovými týmy, jsme favoritem my. Tuto roli chceme potvrdit, Karlovy Vary porazit a přivést do Domažlic štiku druhé ligy, Táborsko," říká prezident Jiskry Jaroslav Ticháček. Zároveň odmítl, že by Chodové kvůli náročné soutěži, v níž je v boji o postup do druhé ligy čeká devatenáct soupeřů, letos pohár vypustili. „V žádném případě. Samozřejmě je to fotbal, v poháru se může stát cokoli, slabší se chtějí vytáhnout na favority, ale naším cílem je i tentokrát dojít co nejdál a utkat se na Střelnici před pěknou diváckou kulisou s ligovými mužstvy," říká rezolutně prezident fotbalových Domažlic.

Pohárový duel řídí jako hlavní rozhodčí Musil, na čarách mu budou asistovat Petřík a Hurych. Vítěze sobotního zápasu čeká ve 2. kole Poháru FAČR lepší z duelu FK Králův Dvůr a FC MAS Táborsko. Tento zápas by se podle rozpisu měl hrát v sobotu 29. srpna opět od 17:00 hodin. Úspěšnějšího pak ve 3. kole (St 23. 9. 2015) čeká pravděpodobně prvoligová Dukla Praha.

Statistika vzájemných utkání

25.07.2009 Ondrášovka Cup 1. kolo ⋌Domažlice – Karlovy Vary 3:4
10.09.2011 ČFL 5. kolo ⋌Domažlice – Karlovy Vary 5:1
08.04.2012 ČFL 22. kolo⋌Karlovy Vary – Domažlice 2:0
12.09.2012 ČFL 17. kolo⋌ Karlovy Vary – Domažlice 3:2
08.05.2013 ČFL 34. kolo ⋌Domažlice – Karlovy Vary 6:1
11.09.2013 ČFL 17. kolo⋌Karlovy Vary – Domažlice 1:1
14.05.2014 ČFL 34. kolo ⋌Domažlice – Karlovy Vary 1:0

V dnešním vydání Domažlického deníku najdete kompletní rozpis podzimních zápasů Jiskry i s datumy a časy!