Domažlice B – Holýšov A (7./ 7 b x 5./ 8 b)
So 05. 09. 15:00 HR: Janda
Sobotní program krajského přeboru nabídne fanouškům fotbalu na Domažlicku očekávané derby. Rezerva třetiligové Jiskry hostí v 5. kole soutěže rivala z Holýšova. V tabulce jsou na tom lépe hosté na páté příčce. Po výhře nad rezervou Rokycan, vítězství v Mýtě a domácí remíze s Lhotou v minulém kole prohráli 1:2 s Rozvadovem posíleným hráči z Tachova. ´Benfika´ má zatím o bod méně, v tabulce je sedmá. V případě výhry může dnes svého soka předstihnout. Chodové na úvod sezony remizovali s Rapidem a prohráli v Sušici. V dalším kole však doma posíleni o hráče z kádru A – mužstva rozstříleli H. Týn 6:0 a v minulém kole vyhráli ve Zruči (0:1).

Svéradice – H. Týn A (11./ 5 b x 14./ 3 b)
Ne 06.09. 16:00 HR: Kříž
Náročný úkol stojí před fotbalisty horšovskotýnského FC Dynamo. V neděli je podle tabulky čeká hratelný soupeř, navíc nováček v soutěži, ale…
Svéradice znovu debutovaly v nejvyšší krajské soutěži po 31 letech a návrat oslavily domácí remízou s Chotíkovem. Následně vyhrály ve Vejprnicích 5:3. Poté ale z nováčka zřejmě vyprchala euforie. Prohrál doma s Rapidem, naposledy vedl 0:1 v Sušici, nakonec ale prohrál 5:1. Tahounem Svéradic je Vlastimil Beránek, kapitán a útočník v jedné osobě. Horšovskotýnští po úvodní výhře v Mýtě ztratili doma s Rozvadovem, nad jejich síly byla i domažlická ´Benfika´ a naposledy kvůli smolně inkasovaným brankám i Přeštice.

Kdyně – Žihle (11./5 b x 5./7 b)
Ne 06.09. 15:00 HR: Bína
Kdyňané hostí v neděli tradičního účastníka I. A třídy, kterým je Slavoj Žihle. Nováček soutěže začal sezonu cennou výhrou v Nepomuku, po domácí bezbrankové remíze s Pačejovem přišly porážky na půdě silného Nýrska (4:1) a naposledy v Rakové (2:1). Kdyni už v minulém utkání posílil Vojtěch Mifek z Klenčí. Nejplatnější posilou je ale zatím kolovečský Tomáš Pergl, který se vyjma duelu s Pačejovem, kdy hrál jen první poločas, dokázal pokaždé gólově prosadit. Žihle v minulém utkání prohrála s Nýrskem (1:3), jinak ale zatím pokaždé dokázala bodovat. Silná je především v domácím prostředí, venku dosáhla dvou remíz s Mochtínem a Pačejovem.