VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Setkání bývalých divizionářů Chodova

Chodov /FOTOGALERIE/ – Před třiceti lety dosáhl fotbalový Tatran Chodov největšího úspěchu v historii. Na časy, kdy se týmu z malé vesničky na Chodsku podařilo vyhrát krajský přebor a postoupit do divize, v sobotu U Mejtnejch vzpomínali bývalí hráči a funkcionáři.

2.6.2015
SDÍLEJ:

Setkání bývalých hráčů Tatranu Chodov po 30 letech od postupu do divize.Foto: Deník/ Václav Tauer

Hned v úvodu setkání bývalých hráčů klubu založeného v roce 1951 se minutou ticha vzpomnělo na ty, kteří už bohužel dorazit nemohli. I tak ale za stoly zasedla legenda vedle legendy. Až z Mladé Boleslavi přijel brankář Petr Mareš, který v úvodním duelu kvalifikace o postup do divize mezi Chodovem (vítězem krajského přeboru na Plzeňsku) a Horním Slavkovem (vítězem na Karlovarsku), chytil sudími tlačenému soupeři dvě penalty. Za Chodov, jehož základ kromě místních tvořili i vojáci z Domažlic, tehdy s Marešem nastoupili Jansa, Velfl, Pfeifer, J. Chmelík, Polívka, Váchal, M. Chmelík, Sladký, Kratschmer, Žiak, Höll a Sedlařík.

Vedle Mareše U Mejtnejch usedl Karel Polívka, jeden z organizátorů setkání a hlavně autor prvního gólu Chodova v odvetě, která se hrála o týden později. Slavkov tehdy pět minut před koncem z penalty vyrovnal, jenže poté nastoupil Jan Sladký. Dvě minuty před koncem gólem na 2:1 rozjásal šest stovek přihlížejících diváků a věnoval tak Tatranu k pětatřicátému výročí existence postup do divize. Ani tento asi nejslavnější ´žolík´ chodovské kopané na setkání nechyběl. Koho však spoluhráči po třiceti letech postrádali, byl Moravan Roman Sedlařík či rodák z Ružomberoku Milan Šiška. Něco málo přes metr šedesát vysoký fotbalista prý dokázal jako dnes Messi obejít čtyři hráče bez mrknutí oka. Bohužel mu před sezonou v divizi přerazili v Přešticích nohu.

Chodov po postupu na úvod porazil druholigovou Vlašim potrestanou sestupem do divize, později udolal i rezervu Českých Budějovic, jinak se mu ale v konkurenci týmů s ligovými hráči v sestavách včetně třeba Bohemians nebo Svéradic s šesticí ligistů z Plzně moc nedařilo. „Z některých zápasů jsme se vraceli třeba v půl druhé ráno a v pět už jsme šli do práce. Bylo to náročné, ale nebýt četných zranění, divizi bychom udrželi. Plno zápasů jsme totiž prohráli jen těsně," vzpomínali svorně u výčepu Josef Velfl s Jindřichem Pfeiferem.

U stolu, kde seděli bývalí hráči, později trenéři či funkcionáři Vladimír Cedidla, Miloslav Blažek, Václav Ludvík a Jan Knopp, na to konto padlo, že prosby zraněními zdecimovaného Chodova o hráčskou výpomoc tehdy až na Postřekov nikde jinde na Domažlicku nevyslyšeli, a tak po roce přišel sestup a následoval útlum a propad až do okresu. „Přes všechny ty prohry se s divizí pojí vzpomínky celé naší generace, kdy se na dlouhých výjezdech na jih Čech nebo Moravu mnoho zažilo," uvedl Cedidla.

Lidí, kteří měli podíl na nejúspěšnější éře chodovské kopané, bylo hodně. „Nebudu je všechny jmenovat, abych někoho neopomenul, ale jedno jméno zmínit musím, a to vedoucího mužstva a nějaký čas i předsedu oddílu Milouše Fišera, který už není mezi námi," řekl bývalý kouč Knopp.

Fotky ke stažení: www.uschovna.cz/zasilka/FGJ6A47WSLD9466H-667

Autor: Václav Tauer

2.6.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 160 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 160 kč, mzda max. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o závodní stravování, nový provoz., Nabízíme: stravenky, 5 týdnů dovolené, finanční růst, Telefonický kontakt pracovní dny od 8:00 - 16:00 hod.. Pracoviště: Konstruktpol s.r.o., Polní, č.p. 114, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Pavla Jiránková Rynešová, +420 379 422 388.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 25 020 Kč

Řídící pracovníci v oblasti předškolní výchovy (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) ředitel/ředitelka Mateřské školy Všeruby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25020 kč, mzda max. 29400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MŠ Všeruby je příspěvkovou organizací Městyse Všeruby, sídlí na adrese Všeruby 156, 345 07 Všeruby u Kdyně. Bližší informace o Mateřské škole lze získat na tel.: 379/77 92 33., Požadavky na kandidáty, vyplývající z § 3 a 5 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů:, -způsobilost k právním úkonům, -odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost, -bezúhonnost, -zdravotní způsobilost, -znalost českého jazyka, -3 roky pedagogické praxe , -organizační a řídící schopnosti, Platové podmínky: platová třída 10 + osobní příplatek + příplatek za vedení 15 - 40%, Náležitosti přihlášky:, 1.Přihláška (název konkurzního řízení, jméno, příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, popř. korespondenční adresa, kontakty, datum a vlastnoruční podpis), 2.Výpis z evidence Rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců), 3.Lustrační osvědčení podle § 4 odst. 1 a čestné prohlášení podle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky (nedokládají uchazeči narození po 1. prosinci 1971), 4.Lékařské potvrzení o způsobilosti k výkonu funkce (ne starší 3 měsíců), 5.Doklad o průběhu zaměstnání a délce praxe, potvrzený posledním zaměstnavatelem, 6.Doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání (diplom včetně vysvědčení o státní závěrečné zkoušce, doklady o dalším vzdělávání/maturitní vysvědčení), 7.Písemný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto konkursního řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, 8.Strukturovaný životopis, 9.Vize dalšího rozvoje vedoucího ke zvýšení konkurenceschopnosti MŠ Všeruby (rozsah maximálně 4 strany, očekává se zaměření na marketing školy, její další rozvoj, formy spolupráce se ZŠ Všeruby, komunikaci se zřizovatelem a školskou radou), Předpokládaný nástup do funkce je 7. 8. 2018., Přihlášky budou přijímány poštou nebo osobně, v zalepených obálkách se všemi požadovanými náležitostmi a s viditelným označením "Konkurz MŠ Všeruby - NEOTVÍRAT" na adrese zřizovatele Všeruby 77, 345 07 Všeruby u Kdyně, a to do 20. června 2018 do 11:00 hod.. Pracoviště: Městys všeruby, 345 07 Všeruby u Kdyně. Informace: Václav Bernard, +420 777 626 765.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 19 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků Operátor skladu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxe ve skladu, platný průkaz na VZV je výhodou., Nabízíme: práci v čistém prostředí, uvnitř haly v teple, stravenky zdarma, Uchazeči o tuto pozici mají možnost vyplnit na vrátnici společnosti "Dotazník uchazeče o zaměstnání" nebo zaslat žádost se stručným životopisem na e-mailovou adresu nabor@pehtoo.com.. Pracoviště: Pehtoo a. s. - provozovna horšovský týn, Masarykova, č.p. 194, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Šárka Vojtěchová, +420 379 417 120.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 110 Kč

Pomocní kuchaři pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o závodní stravování, nový provoz., Nabízíme: stravenky, 5 týdnů dovolené, finanční růst, Praxe výhodou., Telefonický kontakt pracovní dny od 8:00 - 16:00 hod.. Pracoviště: Konstruktpol s.r.o., Polní, č.p. 114, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Pavla Jiránková Rynešová, +420 379 422 388.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pět holčiček a pět chlapců přivítal starosta obce Kout na Šumavě Václav Duffek

V Koutě na Šumavě přivítali nové občánky

Ilustrační foto.

Muž ze Staňkova naletěl podvodníkovi na internetu

Karel Hvížďala promluvil ve Kdyni o exilu i politice

Kdyně – Ve středu se sálek Městské knihovny ve Kdyni zaplnil soustředěnými posluchači na besedě a autorském čtení spisovatele, novináře a politického komentátora Karla Hvížďaly.

Muž do restaurace nedošel

Domažlice – V úterý krátce po 20. hodině volala na linku Městské policie Domažlice 156 žena z Rohovy ulice, že za plotem své zahrady směrem k lesoparku viděla jít muže, který se pohyboval nekoordinovaně a působil značně zmateně.

Domažlickem projede Rallye Wiesbaden

Domažlicko – Tento pátek, 25. května dopoledne budou Domažlickem projíždět účastníci soutěže pravidelnosti historických automobilů Rallye Wiesbaden, která svým názvem navazuje na proslulou soutěž, na jejímž pořádání se v letech 1969 až 1972 podílel PAMK Klatovy.

Ondřej Havelka zazpívá v Klenčí

Klenčí pod Čerchovem – Téměř přesně po roce se na Chodsko vrací Ondřej Havelka se svým synkopickým orchestrem Melody Makers.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT