Benešov vstoupil do jedné z nejpočetnějších lig v Evropě porážkami s Unionem 2013 0:1, Čáslaví 1:3 a Chrudimí 1:4. Tuto neděli nastoupil v Zápech a opět vedl gólem Žáka, ale ve druhém poločase Zápy dvěma penaltami Kalivody utkání otočily na konečných 2:1.

Všechna čtyři úvodní utkání středečního soupeře Jiskry lze shrnout tak, že Benešovu vycházejí první poločasy zápasů, ale po obrátce hráči odpadnou a inkasují laciné branky. „Fakta jsou jasná. Máme nula bodů a jedeme do Domažlic k jednomu z favoritů soutěže. Utkání pro nás bude velice těžké, ale nemáme co ztratit a můžeme jen získat. Jiskra produkuje kombinační fotbal, má vynikající standardky v mnoha variantách. Na to se musíme připravit. Mají nebezpečné hlavičkáře, jako Fořta a Bauera. Je to komplexní mužstvo, které je právem na špici a bude určitě bojovat o postup do FNL," říká benešovský stratég Zákostelský.

Jiskra má v živé paměti zápas z jara letošního roku, kdy v sestavě s Pavlem Horváthem doma s Benešovem remizovala 1:1, poté prohrála na penalty 5:6. „V Domažlicích jsme se tehdy chytli a uhráli velice slušný výsledek. To samozřejmě hráčům připomenu. Síla soupeřů před utkáním je daná, ale bojovnost dělá hrozně moc. Musíme se vyvarovat jednoduchých chyb, hrát na sto procent a uvidíme," dodává Zákostelský.

Chodové se celý týden poctivě připravovali v domácích podmínkách a v Chodově. Protože z poháru vypadli, měli hráči o víkendu volno. Trenér Milan Matejka využil přestávky k návštěvě zmiňovaného utkání v Zápech. „Výkon Benešova byl pro mě velkým zklamáním. Možná svoji roli sehrálo vedro, které panovalo. Hned na začátku hosté vstřelili gól, potom vedení bránili. Jediný hráč, který snesl přísné měřítko, byl středový záložník Žák. Utkání odmakal, pomáhal útočit i bránit do doby, dokud mu síly stačily. Prodírat se do zhuštěné obrany působilo Zápům velké problémy a utkání rozhodly díky dvěma penaltám. Ze hry domácí nebyli schopni skórovat, i když si vytvořili šance," popisuje kouč Jiskry.

Benešov přišel v Zápech o stopera Štancla, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách a mohl by citelně chybět, protože společně s druhým stoperem Zákostelským (syn trenéra) a Žákem patří k ose týmu. Farma prvoligové FK Dukly Praha může využít posil z jejího kádru.

Domažlice budou postrádat dlouhodobě zraněného Bártu a nově i Vojtka. Milan Braun kvůli pracovním povinnostem také nebude k dispozici. „Hráči tvrdě odmakali minulý týden a měli by mít chuť do fotbalu. Hrajeme doma, proto je povinností získat tři body podtržené dobrým výkonem a brankami, aby si diváci co nejvíce utkání užili. Věřím, že nás přijdou v co nejhojnějším počtu povzbudit," zve trenér Matejka fanoušky.

Hlavním rozhodčím utkání bude Drahoslav Drábek ze Starého Hradiště s asistenty Dominikem Starým (Chrudim) a Danem Vodrážkou (Pardubice).⋌(poj)