Jiskra Domažlice – SK Benešov 3:3 (2:0) na PK 4:5

Domácí si od začátku vytvořili až drtivou převahu, ale proti deseti bránícím hráčům soupeře nebylo kudy se prosadit. Přihrávky po zemi i vzduchem mířící na hráče v dobré pozici hosté mnohdy i se štěstím dokázali pokaždé na poslední chvíli tečovat, přizvednout nebo srazit na roh, takže přes velký nápor neměl Tetour v brance Benešova tolik práce, jak by se podle poměru sil dalo čekat.

V 8. minutě tvrdě pálil Čada po dloubáčku od Došlého, o čtyři minuty střílel Fořt. Oba pokusy ale dokázal Tetour vyrazit. Hosté se kupředu vydali až po čtvrthodině hry, kdy benešovský Skopec faulovaný jednou z plzeňských posil Chodů Kučerou zařídil standardku. Sám ji rozehrál, ale domácí brankář Šiman byl pozorný. Z protiútoku trefil Mlynařík, další z ´viktoriánů´ v domácí sestavě, tyč! Následovala série standardek, při nichž hráči Jiskry hýřili různými variantami provedení, ale kýžený gól přišel až po necelé půlhodině hry. Domácí vykombinovali šanci pro Došlého, který využil podklouznutí bránícího Vrňáka a sám se řítil na Tetoura, kterého překonal – 1:0. Hosté mohli odpovědět za dvě minuty po chybě v domácí rozehrávce, ale Žák mířil nad branku. Poté se hra znovu přestěhovala na polovinu Benešova. Jiskra z dalšího náporu vytěžila rohový kop, po jeho rozehrání Braný v šestnáctce fauloval Bauera a sudí Drábek nařídil penaltu, kterou ve 37. minutě proměnil Fořt – 2:0. V závěru první půle mohla Jiskra vedení ještě navýšit. Čada však po milimetrově přesném centru od Chocholouška hlavičkoval vedle a gólem neskončil ani velký závar po zajímavě rozehraném trestném kopu Mužíka s Fořtem.

Do druhé půle si hosté přichystali pro domácí studenou sprchu. Uplynuly sotva dvě minuty, když snížil Žák po centru Micky, vzápětí si s domácí obranou pohrál Turek a desetiminutovku hrůzy dokonal v 56. minutě po rohovém kopu Benešova Čapek, jehož střela zpoza šestnáctky změnila po teči jednoho z bránících hráčů směr, a Šiman na ni nedosáhl – 2:3. Chodové dokázali zmobilizovat síly a bleskově vyrovnali, když Fořt po Mužíkově rohu sklepl pod sebe balon pro Bauera, který jej uklidil do sítě – 3:3. Dvě minuty před koncem vstřelil Fořt čtvrtý gól Jiskry, ale sudí jej neuznal pro faul jednoho z hráčů Domažlic na Večeřu při běžném souboji v šestnáctce.

Utkání dospělo do penaltového rozstřelu. V něm stejně jako na jaře zafungoval ´syndrom Benešov´. Gólman Jiskry Šiman sice vychytal Zákostelského i Večeřu, jenže jeho protějšek Tetour byl ještě úspěšnější. Protože na něm ztroskotali Čada, Roubal a Hradecký, je druhý bod hostů.

Ohlasy po utkání

Brankář Jakub Šiman, Jiskra Domažlice: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme soupeře nepustili do ničeho, drželi jsme balon, vypracovávali jsme si šance a zaslouženě jsme vedli 2:0. O přestávce jsme si řekli, že soupeře nepodceníme, budeme kombinovat, přidáme gól a soupeř se položí. Vstup do druhé půle byl ale z naší strany otřesný. Během deseti minut jsme z 2:0 prohrávali 2:3! Všechny tři góly jsme soupeři darovali lacinými chybami. Dokázali jsme ale srovnat, a dokonce přidat čtvrtý gól, který, bohužel pro nás, nebyl uznán kvůli faulu. V penaltách byl soupeř šťastnější a odváží si od nás dva body. Musíme si opět uvědomit, že nejsme žádní mistři světa a že fotbal bez nasazení hrát nejde. Doufám, že nás to poučí a v Převýšově uhrajeme dobrý výsledek. Nikdy jsem proti Převýšovu nehrál, nevíme, v jaké sestavě nastoupí, ale určitě se jedná o tým, který je doma silný, a nečeká nás nic lehkého. Trenér Matejka nás připravuje pečlivě, takže věřím, že budeme vědět, s čím na nás soupeř vyrukuje, a ničím nás nepřekvapí."
Brankář David Tetour, SK Benešov: „V první půli jsme si připadali jako na kolotoči. Domažlice hrály mnohem lépe kombinačně, měly více šancí, my jsme se prakticky do ničeho nedostali. Možná jsme měli svázané nohy tou výsledkovou krizí, která nás doposud v soutěži provázela, a asi to na nás dolehlo. Druhá půle byla z naší strany diametrálně odlišná. Prohrávali jsme dva nula, mohli jsme už jenom získat, a tak to z nás všechno nějak spadlo a pomohlo psychicky. Povedl se nám skvělý vstup, trochu se štěstím jsme dali nějaké góly, ale to štěstí se už k nám muselo konečně otočit čelem, protože se nám dosud v soutěži výsledkově moc nedařilo. Nakonec remíza 3:3, byli bychom spokojení i s bodem, ale získat ještě druhý po výhře na penalty samozřejmě potěší ještě víc. Neřekl bych, že by se mi penalty povedly. Jestli se kopalo sedm sérií, tak jsem chytil každou druhou. Kdo kam bude kopat, jsem nevěděl, těch penalt se dneska kope tolik, hráči to mění, není možné si zapamatovat, kdo jak to kope. Tam jde o to buď to risknout na jednu stranu, nebo si počkat a věřit v dobrý reflex, což byl případ té poslední penalty dneska." ⋌(tau, poj)

Jiskra Domažlice A: Šiman – Chocholoušek, Bauer, Nerad, Mlynařík (52. Leitl) – Došlý (69. Roubal), Mužík, Kučera (81. Hradecký), Beránek – Fořt, Čada. Trenér: Milan Matejka.
SK Benešov: Tetour – Večeřa, Braný, Zákostelský, Vrňák – Micka (78. Vokoun), Čapek, Skopec (92. Šíma), Žák, Balata (90. Rejhon) – Turek (87. Svoboda). Trenér: Luboš Zákostelský.
Branky: 28. Došlý, 37. Fořt z PK, 59. Bauer – 47. Žák, 52. Turek, 56. Čapek. HR: Drábek – Starý a Vodrážka. ŽK: 1:2 (79. Čada – 41. Žák, 92. Tetour). Diváků: 422.