Některé hráče už měli možnost fanoušci vidět v přátelském utkání s Viktorií Plzeň v Postřekově. Do skupinky hráčů, na které haleká lačná týmová kasa, patří holýšovský rodák Jakub Hamerník. Od tohoto defenzivního záložníka Viktorie Plzeň si přes nízký věk na Střelnici hodně slibují. Nasvědčuje tomu i prostor, který v přípravných zápasech dostává. Hamerník totiž z nováčků patří k nejvytíženějším. Také další debutant, kterým je krajní obránce Martin Hrubý, je z Viktorie. Na jeho post zkouší Jiskra ještě Jakuba Vondráčka, krajního beka karlovarského 1. FC, jinak kmenového hráče Kaznějova. Za Karlovy Vary v minulé sezoně nastupoval i šikovný středopolař Miroslav Špírek, kmenový hráč Sokolova.

K těm, kteří už dres Jiskry v některém z přípravných utkání oblékli, patří také záložník Tomáš Vnuk, rodák z Města Touškova, nejlepší střelec plzeňského Dynama ZČE v divizi a futsalista Indossu Plzeň, jehož mateřským klubem je Příbram po rozporech s Plzní v mládí.

Protože ´útočné beranidlo´ Jiskry František Dvořák je oficiálně stále ve stavu nemocných a klubu se nehlásí, oblékl do zápasu v Příbrami dres Domažlic jiný ´hroťák´, sedmadvacetiletý čahoun Libor Tafat. Tento dobřanský rodák má za sebou ligové štace ve Slavii Praha či Vlašimi. Je kmenovým hráčem Kunic, poslední sezonu odehrál v třetiligovém Chomutově. „Libor měl ve své kariéře smůlu, že se dost vážně zranil. Potom chodil na různá hostování. My mu chceme nabídnout delší spolupráci. Je to hrotový útočník se smyslem pro kombinaci, je velmi dobrý ve hře hlavou. Je to kluk do kabiny, navíc pochází z Plzeňského kraje," charakterizoval novou posilu prezident klubu Jaroslav Ticháček na webu.

Protože je Jiskra po roční pauze znovu farmou plzeňské Viktorie, může počítat s pomocí třeba ohledně brankářů. Vedle zkušeného Martina Ticháčka se jedná o mladé gólmany Jana Švihoříka a Jakuba Šimana. Na břehu Zubřiny byl zájem i o Ondřeje Chocholouška, tento Plzeňák ale uspěl na testech v druholigovém Mostu, kde zůstane. V rámci farmy má v Domažlicích vypomáhat devatenáctiletý útočník Vítězslav Hrdlička, který trénuje s A mužstvem Viktorie. Podobné je to u obránce juniorky Plzně Adama Čiháka.

Na Střelnici se ze zkušené v druholigovém Sokolově vrací i útočník Petr Došlý. Ze stejného klubu je i stoper Ludvík Tůma, o něhož se Chodové zajímají.

Příprava fotbalistů Domažlic na další třetiligovou sezonu je v plném proudu. Na testech na Střelnici jsme v pondělí v podvečer zastihli některé nové tváře. Zleva jsou útočník Libor Tafat (Chomutov), brankář Jan Švihořík (Viktoria Plzeň), defenzivní záložník Jakub Hamerník (Viktoria Plzeň), obránce Martin Hrubý (Viktoria Plzeň), obránce Jakub Vondráček (K. Vary), střední záložník Miroslav Špírek (K. Vary) a brankář Jakub Šiman (Viktoria Plzeň).