Hrálo se za velkého dusna a podle toho také vypadal pohyb hráčů na hřišti. Tachované šli do utkání z plného tréninku a v jeho úvodu působili ospalým dojmem. Domácí první půlhodinu velmi dobře kombinovali, ale ve 12. minutě nechali na chvíli volného Kovaříka a kanonýr, který v minulosti dělal radost i fanouškům domažlické Jiskry nebo Chrástu, se nemýlil – 0:1. Vyrovnání se Slavoj dočkal ve 21. minutě a zařídil ho Tomáš Došek – 1:1.

V dalších minutách se obraz hry neměnil, ale Kolovečtí nezvládli závěr poločasu. Ve 44. minutě Hudec našel Sadílka a Tachov vedl 1:2. Prakticky stejná akce přišla o minutu později a Hudec tentokrát přihrál Habartovi – 1:3.

Po hodině hry se do velké příležitosti dostal Kovařík, ovšem vynikající Janeček v brance Slavoje jej vychytal. V 63. minutě snížil na rozdíl jedné branky domácí Černohorský – 2:3. Ve zbývajících minutách zápasů se hrálo nahoru, dolů, hru ale oboustranně provázela řada nepřesností a obě mužstva zahodila několik slibných příležitostí. V 71. minutě bylo rušno před brankou domácích, na konci akce byl Šácha, který však neprostřelil skrumáž hráčů. Na druhé straně vychytal Houdek kanonýra domácích Tomáše Doška.

Gólem neskončilo ani zakončení Folejtara po akci Kovaříka. Největší příležitost druhé půle měl v 88. minutě Kovařík, jenž postupoval sám na Janečka, ten ale jeho úmysl zmařil.

Jelikož se už i v divizi budou v nadcházejícím soutěžním ročníku při nerozhodném výsledku kopat penalty o další bod, mužstva si je vyzkoušela. Hosté v nich byli úspěšnější, vyhráli 3:4, když se rozhodlo v šesté sérii. ⋌(jv)