Nakonec to dopadlo tak, že se tleskalo každému pěknému fotbalovému kousku. A že jich bylo! Sparta zpočátku míč domácím moc nepůjčovala, postřekovské defenzivě motali hlavu hlavně Sionko s Kinclem. Poplach bylo třeba vyhlásit vždy, když se k míči dostali Novotný a Němec, ale postupem času se i Postřekovští nastoupivší už bez záložníka Přemysla Macha (odchází do Waldmünchenu) zbavili ostychu a ukázali, že umí. Sparťanská garda se ujala vedení ve 4. minutě po průniku Kincla a jeho nezištné příhře Němcovi, za domácí po pěti minutách vyrovnal Polák. Hosté pak šli znovu do vedení po trefě Kincla, ale po půlhodině hry si Polák lišácky pohrál se soupeři, počkal si na dobíhajícího Závodného a ten vyrovnal – 2:2. Za dvě minuty šli Chodové poprvé v utkání do vedení gólem, o němž lze říci, že byl vlastní, protože jej Spartě vstřelil zarytý postřekovský sparťan Kuželka – 3:2.

Na sklonku zkráceného poločasu si Kincl penaltu nevymodlil, ale po návratu na hřiště vyrovnal – 3:3. Po něm se prosadil i Sionko – 3:4. Vyrovnání zajistil tečovanou střelou zdálky Trhlík, zřejmě nová posila Postřekova – 4:4. Pak domácí Steinberger porazil ve sprinterském souboji ´čtrnáctek´ Mlejnského, předložil míč Berouškovi a ten poslal Postřekov znovu do vedení – 5:4. O to Postřekov v závěru přišel, když nikoli Ledvina ale Cibulka fauloval ve vápně Sionka. Penaltu proměnil loučící se jeden z trenérů Postřekova Jindřich Kapic, který ke konci utkání poprvé v životě oblékl dres milované Sparty a svůj debut oslavil gólem – 5:5.

Kromě Kapice se s Postřekovem loučil i gólman Jiří Nosek, který po deseti a možná i více letech odchází do bavorského Furth im Waldu. Toho by měl nahradit Lukáš Frei z Jiskry Domažlice.

Po penaltách, kdy se Dana Zítku pokusili překonat legendární postřekovští kanonýři Jan Krutina, Zdeněk Mach a Jiří Závodný st. a zaskočit se jej pokusil i Pavel Váchal, následovala spontánní autogramiáda a focení.

Ohlasy po utkání:

Brankář Jiří Nosek, Postřekov/SG Sparta: „Do Postřekova jsem přišel ve dvaadvaceti z Kouta na Šumavě, tehdy na hostování. Hned v první sezoně se nám povedlo postoupit do I. A třídy. Tuto soutěž jsem tady potom chytal další dva roky, kdy jsme pořád hráli o záchranu, ale nakonec jsme se neudrželi. Hdně těžká pak byla hned následující sezona v B. třídě, ale v té jsme se nakonec udrželi a hráli ji dalších sedm sezon, letos jsme bohužel v baráži nedokázali postoupit do I. A třídy. Jsou tady nároční, ale skvělí fanoušci, pro které je každá neděle daná, to se prostě jde na fotbal. Proto je tady největší návštěvnost v soutěži. Loučení je dojemné, zažil jsem toho tady opravdu hodně, čtyřikrát jsem vyhrál anketu Nejlepší fotbalista roku, ale je čas na změnu. Postřekov mám rád, takže abych nemusel chytat proti němu, odcházím do Německa."
Trenér a útočník Jindřich Kapic, Postřekov/SG Sparta: „Šest let tu dělám s Petrem Váchalem trenéra, už si potřebuji od fotbalu trochu odpočinut, proto si dám pauzu. Jsem velký fanoušek Sparty, proto jsem rád, že jsem dneska dostal možnost obléci si její dres a zahrát si za ni. Byl to zážitek. Na penaltu jsem si věřil, i když jsem měl třináctku na dresu. Davida znám a vím, že kam se podívám, tam půjde. Vyšlo to, nedat ji, to bych si užil."
Brankář Daniel Zítka, SG Sparta Praha: „V Postřekově nejsem poprvé, už jsem tu o pouti hrál s bráchou. To bylo na základě toho, že jsme se potkali s Jindrou Kapicem na trenérském kurzu. Pak jsem tu byl i na masopustu, na to se taky nezapomíná. Dnes jsme tu se Starou gardou Sparty. Minulý týden jsme hráli, to s námi byli Lumír Mistr a Marek Trval, ale zase nebyli Marek Kincl a Milan Fukal. Přišlo se podívat dost lidí, doufám, že se všichni dobře bavili. Co říci k výsledku? Každý z nás ještě někde trénuje a hraje, i ten padesátiletý pán v současnosti ještě kope I. B třídu, ale přece jen nám v zápasech s mladými hráči v závěru dochází kyslík."

Sokol Postřekov A: Nosek, Frei, Paidar – Trhlík, Královec, Ledvina, Kuželka, Beroušek, Kreuz, Závodný, Polák, Němec, Ladrgott, Buček, Karlík, D. Steinberger, P. Steinberger, Cibulka. Trenér: Petr Váchal.
SG Sparta Praha: Bobok Jiří (1), Vrabec Petr (2), Zítka Daniel (3), Jeslínek Jiří (4), Horňák Michal (5), Němec Josef (6), Stracený Luděk (7), Novotný Jiří (8), Kincl Marek (10), Sionko Libor (11), Fukal Milan (12), Bartoň Jaroslav a Kapic Jindřich (13), Mlejnský Antonín (14), Denk Miloslav (16). HR: Pajma – Jurčík, Schwarz.